Ухвала від 24.05.2024 по справі 444/1421/24

Справа № 444/1421/24

Провадження № 2-а/444/24/2024

УХВАЛА

про передачу справи на розгляд іншого суду

24 травня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., оглянувши матеріали позовної заяви за адміністративним позовом ОСОБА_1 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), до Управління патрульної поліції у Львівській області, юридична адреса: 79053, м. Львів, вул. Перфецького, 19, Львівської області, про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення ,-

ВСТАНОВИВ:

До Жовківського районного суду Львівської області звернувся з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській областіпро скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 4 КАС України, адміністративний суд - це суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

Статтею 5 КАС України гарантовано, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист. Ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.

Право звернення до суду є невід'ємним особистим правом, яке реалізовується особою в порядку, встановленому КАС України. Способом реалізації цього права є звернення зацікавленої особи з позовом до суду.

Отже, належним та компетентним судом у розумінні процесуального закону є суд, який розглядає та вирішує справу за позовною заявою, поданою із дотриманням правил інстанційної, предметної та територіальної підсудності.

Відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

За правилами частини 1 статті 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи - позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини 2 статті 26 КАС України, позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Отже, якщо предметом адміністративного позову є оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної особи, то позивач може застосувати альтернативну підсудність.

Таким чином, такий спір може бути розглянуто адміністративним судом за вибором позивача: за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) позивача або за місцезнаходженням відповідача.

Як встановлено з матеріалів позовної заяви, предметом заявленого позову є постанова серії ЕНА01775943 від 29.03.2024 року щодо накладення адміністративного стягнення та притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.126 КУпАП, за порушення п.2.1 ПДР України.

Відповідно до ч.4 ст.171 КАС України, судом здійснено запит про місце реєстрації позивача.

На адресу суду 26.04.2024 року надійшла довідка Городоцької міської ради Львівської області, в якій зазначено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно з пунктом 2 частини 1статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження у справі, передбачено, що в разі встановлення судом того, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Враховуючи, що сторони справи не мають реєстрації місця проживання та юридичної адреси в місті Жовква, вважаю, що позов не підсудний Жовківському районному суду Львівської області як адміністративному суду.

За таких обставин, вважаю, що дана справа не підсудна Жовківському районному суду Львівської області, тому її необхідно передати для розгляду за підсудністю за місцезнаходженням відповідача, у зв'язку з непідсудністю даного позову Жовківському районному суду Львівської області як адміністративному суду.

Керуючись ст. ст. 25-27, 29, 30, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), до Управління патрульної поліції у Львівській області, юридична адреса: 79053, м. Львів, вул. Перфецького, 19, Львівської області, про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення передати за підсудністю до Франківського районного суду м.Львова (вулиця Генерала Чупринки, 69, м. Львів, Львівська область, 79000).

Копію ухвали направити позивачу для відома.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 КАС України.

Апеляційна скарга безпосередньо подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили з дня прийняття рішення апеляційною інстанцією.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Повний текст ухвали складено 24.05.2024 року.

Суддя Олещук М. М.