Ухвала від 17.05.2024 по справі 442/3564/23

Справа № 442/3564/23

Провадження № 6/442/45/2024

УХВАЛА

судового засідання

17 травня 2024 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Медведика Л.О..

за участю секретаря судового засідання - Далявської Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дрогобичі заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про поворот виконання судового наказу, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в інтересах ОСОБА_2 в суд із заявою, в якій просить допустити поворот виконання судового наказу від 13.07.2023 року, виданого Дрогобицьким міськрайонний судом по справі №442/3564/23 за заявою КП «Дрогобичтеплоенерго» про стягнення з ОСОБА_2 на користь стягувача коштів за наданні послуги теплопостачання.

В судовому засіданні ОСОБА_1 заяву підтримав з підстав, викладених у ній.

Представник стягувача КП «Дрогобичтеплооенерго» в судове засідання не з'явився, незважаючи на його належне повідомлення.

Суд, вислухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, приходить до такого висновку.

Судом встановлено, що 13 липня 2023 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області видав судовий наказ про стягнення з ОСОБА_2 на користь комунального підприємства «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради заборгованість за послуги з теплопостачання та судових витрат.

05 жовтня 2023 року державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №72927503 щодо виконання вищевказаного судового наказу.

10 листопада 2023 Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області була постановлена ухвала про скасування вищезгаданого судового наказу.

06 грудня 2023 року виконавцем було винесено постанову про закінчення виконавчого проваджена № 72927503 на підставі п. 5 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження».

Згідно ч. 2 ст. 444 ЦПК України, якщо рішення після його виконання скасовано, справу повернуто на новий розгляд, а при новому розгляді справи в позові відмовляє або позовні вимоги задоволено у меншому розмірі, або провадження у справі закрито чи заяву залишено без розгляду, суд ухвалюючи рішення, вирішує питання про поворот виконання.

Відповідно до ч. 9 ст. 444 ЦПК України, якщо питання про поворот виконання рішення не було вирішено судом відповідно до частини першої-третьої цієї етап заява відповідача про поворот виконання рішення розглядається судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Відповідно до ч. 10 ст. 444 ЦПК України заява про поворот виконання може бути подана протягом одного року з дня ухвалення відповідного рішення суду апеляційної чи касаційної інстанції або з дня ухвалення рішення при новому розгляді справи.

Конституційний суд України у своєму рішенні від 02.11.2011 року N 13-рп/2011 зазначив, що поворот виконання рішення - це цивільна процесуальна гарантія захисту майнових прав особи, яка полягає у поверненні сторін виконавчого провадження в попереднє становище через скасування правової підстави для виконання рішення та повернення стягувачем відповідачу (боржнику) всього одержаного за скасованим (зміненим) рішенням. Інститут повороту виконання рішення спрямований на поновлення прав особи, порушених виконанням скасованого (зміненого) рішення, та є способом захисту цих прав у разі отримання стягувачем за виконаним та у подальшому скасованим (зміненим) судовим рішенням неналежного, безпідставно стягненого майна, оскільки правова підстава для набуття майна відпала.

Поворот виконання - це спосіб захисту прав боржника, який полягає у поверненні йому стягувачем всього одержаного за скасованим рішенням.

Поворот виконання можливий, у разі якщо: а) позивач одержав від відповідача в порядку виконання рішення майно або грошові кошти; б) виконане рішення скасовано судом апеляційної чи касаційної інстанції чи змінено із задоволенням позовних вимог в меншому розмірі.

За змістом наведених норм закону поворот виконання скасованого рішення суду допускається у разі його фактичного виконання і ухвалення судом нового рішення у справі.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст.260, 261, 263, 353, 444 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву задоволити.

Допустити поворот виконання судового наказу від 13.07.2023 року, виданого Дрогобицьким міськрайонний судом по справі №442/3564/23 за заявою КП «Дрогобичтеплоенерго» про стягнення з ОСОБА_2 на користь стягувача коштів за наданні послуги теплопостачання.

В порядку повороту виконання судового наказу Дрогобицького міськрайонного суду від 13.07.2023 по цивільній справі №442/3564/23, стягнути з Комунального підприємства «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради на користь ОСОБА_2 грошові кошти в розмірі 16 705 гривень 21 копійку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів.

Сторони:

Заявник: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

Стягувач: Комунальне підприємство «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради (адреса: Львівська область, м. Дрогобич, вул. Індустріальна, 1а, ЄДРПОУ: 05445563).

Суддя Медведик Л.О.

Попередній документ
119258461
Наступний документ
119258463
Інформація про рішення:
№ рішення: 119258462
№ справи: 442/3564/23
Дата рішення: 17.05.2024
Дата публікації: 27.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (29.11.2023)
Дата надходження: 09.11.2023
Розклад засідань:
17.05.2024 10:00 Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області