Постанова від 23.05.2024 по справі 461/7348/23

Справа №461/7348/23

Провадження №3/461/1562/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2024 року суддя Галицького районного суду м. Львова Мироненко Л.Д., при секретарі судових засідань Курилюк А.І., за участі представника Львівської митниці Лубоцького Б.І., представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Львівської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил відносно:

ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце народження - Республіка Вірменія, м. Гавар; тимчасово непрацюючого, місце проживання - АДРЕСА_1 (згідно письмових пояснень), закордонний паспорт НОМЕР_1 від 29 вересня 2017 року виданий 001,

за ч.6 ст. 481 МК України,-

ВСТАНОВИВ:

16 серпня 2023 року, близько 19 год. 17 хв., у зону митного контролю по смузі руху «зелений коридор» пункту пропуску «Краківець - Корчова» митного поста «Краковець» Львівської митниці, в напрямку «в'їзд в Україну», в'їхав транспортний засіб марки «BMW 318», реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN-код НОМЕР_3 , яким Hovhannisyan Atom, слідував у приватну поїздку з Польщі до України, у якості водія.

Під час проходження митного контролю та митного оформлення вищезазначеного транспортного засобу, після проведення перевірки у відповідності до інформації електронної бази ЄАІС «Перетин кордону транспортним засобом», а також спрацювання СУР встановлено, що Hovhannisyan Atom ввіз на митну територію України в митному режимі «тимчасове ввезення до 1 року» 27 серпня 2018 року о 14:30:46 року, через митний пост «Краковець», пункт пропуску «Краківець-Корчова» Львівської митниці ДФС, транспортний засіб марки «BMW 525» із реєстраційним номером НОМЕР_4 , VIN-код НОМЕР_5 .

Згідно даних програмно-інформаційного комплексу АСМО «Інспектор» та Єдиної автоматизованої інформаційної системи (ЄАІС Держмитслужби), вищевказаний транспортний засіб з митної території України, станом на 16 серпня 2023 року Hovhannisyan Atom не вивозився та у інший митний режим, згідно законодавства не поміщений. На момент перетину кордону, у відповідності до ст. 460 Митного кодексу України, зазначеною особою жодних документів, з приводу аварії чи дії обставин непереборної сили подано не було. З приводу не вивезення за межі митної території України вищевказаного транспортного засобу гр. Республіки Вірменія ОСОБА_2 до митного органу не звертався.

Таким чином, гр. Республіки Вірменія ОСОБА_2 перевищив строк тимчасового ввезення для транспортного засобу марки «BMW 525» із реєстраційним номером НОМЕР_4 , VIN-код НОМЕР_5 , який встановлений Митним кодексом України для громадян-нерезидентів, більше ніж на тридцять діб.

Представник Львівської митниці в судовому засідання зазначив, що у діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності, наявний склад правопорушення, яке йому інкриміноване. До останнього слід застосувати стягнення, передбачене санкцією ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України.

Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності адвокат Серебряков Е.С. в судовому засіданні зазначив, що протокол про порушення митних правил був складений стосовно ОСОБА_4 , тоді як транспортним засобом керував ОСОБА_3 . Окрім того, у протоколі про порушення митних правил зазначено два різні автомобілі, які прибули до пункту пропуску митного поста Львівської митниці. Так, на початку протоколу вказані відомості транспортного засобу «BMW 318», реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN-код НОМЕР_3 , а далі по тексту протоколу автомобіль «BMW 318», реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN-код НОМЕР_3 . Зазначає, що у зв'язку із вищезазначеним в протоколі існують розбіжності та грубі порушення. Звертає увагу, що під час складання протоколу про порушення митних правил не було зазначено опис речей, які були вилучені в ОСОБА_5 разом із транспортним засобом, також у протоколі не зазначено чи володіє він українською мовою, відсутня інформація чи залучався перекладач для складання протоколу, не зазначено даних про свідків та понятих.

Наголошує, що на момент ввезення транспортного засобу ст. 481 МК України складалася із трьох частин і передбачала більш м'яке покарання за порушення митних правил, частина 6 ст. 481 МК України набула чинності 22 серпня 2019 року. Повідомляє, що ОСОБА_6 27 серпня 2018 року тимчасово ввіз на митну територію України транспортний засіб до одного року та після спливу цього терміну не вивіз за межі митної території України, його дії утворюють склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 481 МК України, в редакції яка була чинна на момент ввезення автомобіля, тому митний орган не мав підстав для кваліфікації його дій за ч. 6 ст. 481 МК України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи учасників судового засідання, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що постановою Галицького районного суду м. Львова від 26.09.2023 року громадянина Республіки Вірменія ОСОБА_2 ( ОСОБА_7 ) визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України та накласти на нього стягнення у виді конфіскації транспортного засобу - автомобіля марки «BMW 525» із реєстраційним номером НОМЕР_4 , VIN-код НОМЕР_5 .

Постановою Львівського апеляційного суду від 23.02.2024 року апеляційну скаргу адвоката Серебрякова Ернеста Сергійовича, подану в інтересах ОСОБА_2 ( ОСОБА_5 ) було задоволено частково. Постанову Галицького районного суду м. Львова від 26 вересня 2023 року, щодо громадянина Республіки Вірменія ОСОБА_2 ( ОСОБА_4 ) було скасовано та прийнято нову постанову, якою матеріали провадження щодо ОСОБА_2 ( ОСОБА_4 ) за ч. 6 ст. 481 МК України скеровано на новий судовий розгляд Галицьким районним судом м. Львова.

Постановою Галицького районного суду м. Львова від 11.04.2024 року матеріали справи про притягнення громадянина ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України було повернуто Львівській митниці для належного дооформлення.

02.05.2024 року до Галицького районного суду м. Львова надійшли матеріали вказаної справи після належного дооформлення.

Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ч. 1 ст. 486 МК України).

Частиною 6 ст. 481 МК України, передбачена відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

За вчинення правопорушення передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України передбачено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

У відповідності до вимог ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта, іншими документами.

Згідно ч.ч. 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ст. 380 Митного кодексу України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.

Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД, та причепів до них, що класифікуються за товарною позицією 8716 згідно з УКТ ЗЕД, у кількості більше однієї одиниці на кожну товарну позицію дозволяється за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та наданням забезпечення сплати митних платежів відповідно до розділу X цього Кодексу.

Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та наданням забезпечення сплати митних платежів відповідно до розділу Х цього Кодексу.

Транспортні засоби, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД, та причепи до них, що класифікуються за товарною позицією 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які ввозяться громадянами-резидентами у зв'язку з виконанням своїх обов'язків за укладеними трудовими договорами з підприємствами-нерезидентами, що підтверджується документами відповідних компетентних органів країни реєстрації підприємства-нерезидента, для цілей цього Кодексу вважаються транспортними засобами особистого користування. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України таких транспортних засобів дозволяється на строк до 10 діб за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та наданням забезпечення сплати митних платежів відповідно до розділу X цього Кодексу.

Строки, передбачені абзацами першим, другим, третім та п'ятим цієї частини, можуть бути продовжені митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.

Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов'язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання митному органу документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.

Транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарною позицією 8903 згідно з УКТ ЗЕД, можуть використовуватися громадянами, які ввезли їх в Україну, а також громадянами-резидентами та громадянами-нерезидентами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення, за умови використання транспортного засобу від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.

Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

У разі втрати чи повного зіпсування тимчасово ввезених транспортних засобів особистого користування внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється за умови надання митним органам власниками таких транспортних засобів достатніх доказів їх втрати чи зіпсування. Дозволяється поміщення таких транспортних засобів у митний режим знищення або руйнування.

Транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації.

Порядок державної реєстрації транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України громадянами, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.2 Розділу 8 Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 №657 обставини непереборної сили - надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов'язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події. Факт аварії чи дії обставин непереборної сили - часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем.

Згідно ст. 108 Митного кодексу України, строк тимчасового ввезення товарів встановлюється митним органом у кожному конкретному випадку, але не повинен перевищувати трьох років з дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення. Строк тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення встановлюється митним органом з урахуванням того, що ці транспортні засоби повинні бути вивезені за межі митної території України після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені. З урахуванням мети ввезення товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення, особливостей транспортних операцій та інших обставин попередньо встановлений строк тимчасового ввезення товарів відповідно до частини першої цієї статті та/або транспортних засобів комерційного призначення відповідно до частини другої цієї статті за письмовою заявою власника цих товарів, транспортних засобів комерційного призначення або уповноваженої ним особи може бути продовжений відповідним митним органом. У разі відмови у продовженні строку тимчасового ввезення митний орган зобов'язаний невідкладно письмово або в електронній формі повідомити особі, яка звернулася із заявою про продовження строку тимчасового ввезення, про причини та підстави такої відмови. Якщо товари, поміщені у митний режим тимчасового ввезення, не можуть бути своєчасно вивезені за межі митної території України внаслідок накладення на них арешту (за винятком арешту внаслідок позовів приватних осіб) або вилучення у справі про порушення митних правил, перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється на час такого арешту (вилучення). Якщо транспортні засоби комерційного призначення, поміщені у митний режим тимчасового ввезення, не можуть бути своєчасно вивезені за межі митної території України: внаслідок дії обставин, зазначених у статті 192 цього Кодексу; у разі зберігання таких транспортних засобів під митним контролем (за умови інформування митного органу, який контролює їх переміщення); у разі здійснення інших операцій з такими транспортними засобами у випадках, передбачених цим Кодексом (за умови інформування митного органу, який контролює їх переміщення); у разі накладення на них арешту (за винятком арешту внаслідок позовів приватних осіб) або вилучення у справі про порушення митних правил, перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється на час дії таких обставин, зберігання, арешту (вилучення) або здійснення таких операцій.

Статтею 460 Митного кодексу України визначено, що вчинення порушення митних правил, передбачених, в тому числі статтею 481 Митного кодексу України, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним кодексом України.

Частиною 6 ст. 481 МКУ передбачена адміністративна відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

Встановлено, що у діях гр. Республіки ОСОБА_8 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України, а саме останній перевищив строк тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування на митну територію України більше ніж на тридцять діб, що підтверджується протоколом про порушення митних правил №1107/20903/23 від 16.08.2023 до якого гр. Республіки ОСОБА_8 зауважень не висловив, витягами з інформаційних систем митного органу, копією паспорта гр. Республіки Вірменія ОСОБА_2 , контрольним талоном та технічним паспортом на автомобіль, митною декларацією від 28.08.2023.

Обставин, передбачених ст. 460 Митного кодексу України, з настанням яких діяння, передбачене ст. 481 Митного кодексу України, не тягне за собою адміністративної відповідальності під час судового розгляду не встановлено, як і не встановлено дії обставин непереборної сили, які стали причиною пропуску строку тимчасового ввезення на митну територію України транспортного засобу.

Також, оцінюючи письмові пояснення гр. Республіки ОСОБА_8 суд зазначає, що факт поломки транспортного засобу, за відсутності даних про таку поломку і належних доказів на підтвердження цього факту, в сукупності з даними про те, що гр. Республіки ОСОБА_8 своєчасно не повідомив митний орган про неможливість вивезення транспортного засобу, свідчать про наявність у його діях складу інкримінованого правопорушення та не звільняють його від відповідальності встановленої законом.

Таким чином, аналізуючи наведені докази по даній справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд приходить до висновку, що вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України доведена повністю.

Щодо доводів сторони захисту про складення протоколу про порушення митних правил щодо іншої особи, а саме ОСОБА_7 , суд зазначає наступне.

Судовим розглядом було встановлено, що в протоколі про порушення митних правил № 1107/20900/23 було вказано особу, яка була ідентифікована за паспортом громадянина Республіки Вірменія № НОМЕР_1 виданого на прізвище та ім'я ОСОБА_2 .

Згідно пояснень представника Львівської митниці, записи біля вказаного вище прізвища є його транскрипцією зручною для його читання, а не ідентифікації особи. Тобто, особа громадянина ОСОБА_2 , відповідно до поданих ним документів була належним чином встановлена. При цьому, на час складення протоколу про порушення митних правил громадянином Hovhannisyan Atom посвідка на постійне проживання в Україні не надавалась.

Суд також враховує, що громадянин ОСОБА_2 при складанні митним органом протоколу про порушення митних правил № 1107/20900/23 був особисто присутнім, з протоколом був ознайомлений під особистий підпис та надав письмове пояснення українською мовою, якою він володіє. У письмовому поясненні громадянин ОСОБА_2 визнав, що не вивіз автомобіль по причині його поломки. Жодних заперечень та зауважень з приводу складання протоколу про порушення митних правил не від нього не надходило.

Крім того, у письмовому поясненні інспектора Львівської митниці від 11.04.2024 ОСОБА_9 , яким складався протокол про порушення митних правил від 16.08.2023 року № 1107/20903/23 зазначено, що прізвище ОСОБА_10 у протоколі про порушення митних правил ним було вказано тому, що прізвище Hovhannisyan відповідає транскрипції латинських літер у паспорті громадянина Республіки Вірменія № НОМЕР_1 . Документи з українським перекладом прізвища особою, яка притягується до адміністративної відповідальності не подавалися. Тому прізвище ОСОБА_11 було перекладено та вказано в протоколі про порушення митних правил відповідно до паспорта громадянина Республіки Вірменія.

Складення іншого протоколу про порушення митних правил з приводу однієї тієї ж події Митним кодексом України не передбачено.

Суд також не погоджується із доводами сторони захисту про необхідність кваліфікації дій ОСОБА_2 за ч. 3 ст. 481 МК України, в редакції яка була чинна на момент ввезення автомобіля, з огляду на наступне.

Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» від 08 листопада 2018 року внесено зміни до ст. 481 МК України. Вказані зміни повинні були набрати чинності через 180 днів з дня наступного за днем опублікування цього Закону. Згідно наведених змін, стаття 481 МК України містить у собі 6 частин.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про електронні довірчі послуги» від 16 травня 2019 року строк набрання чинності таких змін збільшено зі 180 до 270 днів, а тому редакція ч. 6 ст. 481 МК України набула чинності 22 серпня 2019 року.

Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" від 08 листопада 2018 року №2612-VIII, в статті 13 внесено зміни у МК України шляхом доповнення Розділу ХХІ Прикінцеві та перехідні положення пунктом 9-3, який передбачає, що протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" митне оформлення транспортного засобу, що класифікується за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД та щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати належних митних платежів та добровільної сплати до державного бюджету фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України, коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На цей час було подовжено термін, протягом якого власники автомобілів на іноземній реєстрації мали можливість прийняти остаточне рішення: або вивезти автомобіль за межі України, або здійснити його митне оформлення.

Вказаною можливістю Hovhannisyan Atom не скористався. Будь-яких документів (доказів) щодо припинення перебування автомобіля у режимі тимчасового ввезення суду не надано.

Відтак ОСОБА_2 допустив бездіяльність щодо вивезення автомобіля за межі України як під час дії норми ст.481 МК України в редакції до 22.08.2019 року, так і після набранням законодавчими змінами законної сили, тобто вчинене останнім правопорушення є триваючим до моменту його виявлення та правильно кваліфіковано митним органом за ч. 6 ст. 481 МК України.

Щодо зазначення, на думку захисника, у протоколі про порушення митних правил двох різних автомобілей, які прибули до пункту пропуску митного поста Львівської митниці, суд зазначає наступне.

Як вбачається із протоколу про порушення митних правил і підтверджується іншими, дослідженими в судовому засіданні, доказами, 27 серпня 2018 року о 14:30:46 року, Hovhannisyan Atom ввіз на митну територію України через митний пост «Краковець», пункт пропуску «Краківець-Корчова» Львівської митниці ДФС, транспортний засіб марки «BMW 525» із реєстраційним номером НОМЕР_4 , VIN-код НОМЕР_5 . Саме вказаний автомобіль являється безпосереднім предметом правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України.

Крім того, відповідно до протоколу про порушення митних правил, 16 серпня 2023 року, близько 19 год. 17 хв., у зону митного контролю по смузі руху «зелений коридор» пункту пропуску «Краківець - Корчова» митного поста «Краковець» Львівської митниці, в напрямку «в'їзд в Україну», в'їхав транспортний засіб марки «BMW 318», реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN-код НОМЕР_3 , яким Hovhannisyan Atom, слідував у приватну поїздку з Польщі до України, у якості водія.

Таким чином, Hovhannisyan Atom 16 серпня 2023 року повторно заїхав на територію України, але вже на іншому автомобілі, який не є безпосереднім предметом правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України та конфіскації не підлягає.

Жодних суперечностей у протоколі про порушення митних правил судом не встановлено.

Вирішуючи питання про призначення виду стягнення за порушення митних правил, суд приймає до уваги, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

З урахуванням характеру вчиненого порушення, особи порушника, який раніше до адміністративної відповідальності на території України за порушення митних правил не притягався, приймаючи до уваги відсутність в матеріалах справи даних про доходи порушника та можливість виконати ним покарання у виді штрафу, суд вважає за необхідне застосувати адміністративне стягнення у виді конфіскації транспортного засобу, тобто в межах санкції статті, за якою кваліфіковано його дії.

Вилучений у громадянина Республіки Вірменія ОСОБА_2 , на підставі ст. 511 МК України, легковий автомобіль «BMW 318» vin - НОМЕР_3 , 2003 р.в., р.н. НОМЕР_6 з ключем запалення, а також технічний паспорт на вказаний автомобіль, підлягає поверненню гр. Республіки Вірменія ОСОБА_2 , оскільки даний автомобіль не являється безпосереднім предметом правопорушення.

Крім того, відповідно до Закону України «Про судовий збір» з Hovhannisyan Atom слід стягнути на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 605,60 гривень.

Керуючись ст. ст. 458, 459, 461, 481, 486, 527, 528 МК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина Республіки Вірменія ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ) визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України та накласти на нього стягнення у виді конфіскації транспортного засобу - автомобіля марки BMW 525 із реєстраційним номером НОМЕР_4 , VIN-код НОМЕР_5 .

Стягнути з громадянина Республіки Вірменія ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України 536,80 гривень судового збору.

Вилучені згідно протоколу №1107/20903/23 від 16.08.2023 року легковий автомобіль «BMW 318» vin - НОМЕР_3 , 2003 р.в., р.н. НОМЕР_6 з ключем запалення та технічний паспорт на вказаний автомобіль - повернути громадянину Республіки Вірменія ОСОБА_2 , а контрольний талон для проходження по «зеленому коридору» транспортного засобу «BMW», р.н. НОМЕР_2 - залишити в матеріалах справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Суддя Мироненко Л.Д.