Справа № 333/4757/24
Провадження № 2-а/333/80/24
Іменем України
24 травня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Варнавська Л.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою позивача ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, третя особа: поліцейський УПП в Запорізькій області ДПП Артюх Сергій Олегович, про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
До Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, третя особа: поліцейський УПП в Запорізькій області ДПП Артюх Сергій Олегович, відповідно до якої позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову інспектора 1 батальйону 2 взводу 2 роти Управління патрульної поліції в Запорізькій області рядового поліції Артюх Сергія Олеговича серії ЕНА №2004846 від 26.04.2024 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.
Зазначену позовну заяву передано у провадження судді Варнавської Л.О.
Розглянувши вказаний вище адміністративний позов, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до правових висновків Великої Палати Верховного Суду у постанові від 18.03.2020 року у справі № 543/775/17, провадження № 11-1287апп18, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні статей 287,288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 25 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Розмір судового збору за подання позовної заяви складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.6 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Крім того, в постанові ВП ВС від 30.01.2019 року по справі №755/10947/17 Велика Палата Верховного Суду зазначила, що незалежно від того чи перераховані усі постанови, у яких викладена правова позиція, від якої відступила Велика Палата Верховного Суду, суди під час вирішення тотожних спорів мають враховувати саме останню правову позицію Великої Палати Верховного Суду.
Таким чином, остання правова позиція Великої Палати Верховного Суду повинна бути врахована судом під час застосування тотожних норм права.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлюється Законом України «Про державний бюджет» на відповідний календарний рік та станом на 01 січня 2024 року, згідно Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» складає 3028 грн.
Таким чином, позивач має сплатити судовий збір за даним позовом у розмірі 605 грн.60 коп.
Позивачем ОСОБА_1 до матеріалів позову не надано доказів про сплату судового збору. Доказів звільнення позивача від оплати судового збору суду також не надано.
Окрім того, відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України, позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
ОСОБА_1 подано позовну заяву до суду 23.05.2024 року, посилаючись на те, що постанову про притягнення до адміністративної відповідальності він отримав 14.05.2024 року, рекомендованим листом. Проте жодних доказів зазначеного суду не надано.
Як вбачається з самої постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 відмовився від отримання копії постанови 26.04.2024 року, постанова була направлена ОСОБА_1 рекомендованим листом 27.04.2024 року.
Отже позивачем не надано суду доказів того, що позовна заява подана в межах строку звернення.
Зазначені обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене,суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст.. 122, 123, 160, 169, 241, 248, 256, 286 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, третя особа: поліцейський УПП в Запорізькій області ДПП Артюх Сергій Олегович, про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали суду, усунути недоліки заяви.
Роз'яснити позивачу, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Комунарського районного суду
м.Запоріжжя Л.О. Варнавська