справа № 208/3970/24
провадження № 3/208/1659/24
20 травня 2024 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Івченко Т.П., розглянувши матеріали адміністративних справ про адміністративні правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина
України, не працюючого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 01.02.2019 р., орган видачі 1470, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2
КУпАП, протоколи про адміністративне правопорушення серії ВАД №056899 від 22.04.2024 року, серії ВАД №056897 від 22.04.2024 року та серії ВАД №056898 від 22.04.2024 року, -
встановив:
В провадження Заводського районного суду м. Дніпродзержинська надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених:
- ч.1 ст.173-2 КУпАП справа №208/3970/24 провадження №3/208/1659/24, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №056899 від 22.04.2024 р.;
- ч.1 ст.173-2 КУпАП справа №208/3971/24 провадження №3/208/1660/24, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №056897 від 22.04.2024 р.;
- ч.1 ст.173-2 КУпАП, справа №208/3978/24 провадження №3/208/1664/24, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №056898 від 22.04.2024 р.
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення: 22.04.2024 року о 21:40 год. гр. ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство фізичного характеру завдавши фізичного болю постраждалим особам: а саме давав ляпаси матері ОСОБА_2 , завдав фізичного болю сину ОСОБА_3 , та штовхав бабусю ОСОБА_4 , що могло завдати шкоду їх фізичному здоров'ю, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» зобов'язано суди застосовувати при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерела права.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.334 КПК України, матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
З огляду на те, що особа обвинувачується у вчиненні декілька правопорушень, суддя вважає необхідним об'єднання справ про адміністративне правопорушення відносно однієї і тієї ж особи, в одне провадження для спільного розгляду.
Керуючись ст. 36 КУпАП, ст.334 КПК України, -
постановив:
Об'єднати в одне провадження адміністративні справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених:
- ч.1 ст.173-2 КУпАП, справа №208/3970/24 провадження №3/208/1659/24, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №056899 від 22.04.2024 р.;
- ч.1 ст.173-2 КУпАП, справа №208/3978/24 провадження №3/208/1664/24, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №056898 від 22.04.2024 р.
Присвоїти провадженням, єдиний номер справи 208/3970/24.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.П. Івченко