Ухвала від 29.04.2024 по справі 761/14972/24

Справа № 761/14972/24

Провадження № 1-кс/761/10055/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2024 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання прокурора Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42023113330000072, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 грудня 2023 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 332 КК України та за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

23.04.2024 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42023113330000072, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 грудня 2023 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 332 КК України та за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, в якому ставилось питання про накладення, з метою збереження речових доказів, арешту на майно, тимчасово вилучене 18.04.2024 під час проведення невідкладного обшуку приміщення ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить територіальній громаді в особі Бучанської районної ради Київської області (відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно), а самена: довідку 40/11 військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_6 ) - 1 арк, довідку №1072 від 07.10.2023 - 2 арк., карту обстеження та методичного огляду №4397 КНП «Вишнівська міська лікарня» ( ОСОБА_6 ) - 1 арк., заяву про видачу військового квитка ОСОБА_6 - 1 арк., витяг з книги протоколів засідання призовної комісії протокол від 03.06.2021 №18 ОСОБА_6 - 1 арк., довідку 40/11 ваійськово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_6 ) - 1 арк., витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості - 1 арк.; копію паспорта ОСОБА_6 - 2 арк., копію довідки про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_6 - 1 арк; копію свідоцтва про базову середню освіту - 2 арк., інформація з «Оберіг» щодо ОСОБА_6 - 1 арк., поіменний список в/ч НОМЕР_1 щодо ОСОБА_6 - 1 арк; копію облікової картки до військового квитка серія НОМЕР_2 ( ОСОБА_6 ) - 2 арк., копію листа №1962/2/853 від 10.03.2024 - 1 арк., список керівного складу ІНФОРМАЦІЯ_11 - 1 арк., зведену таблицю результатів розшуку військовослужбовців які здійснили СЗЧ - 1 арк, мобільний телефон марки "iPhone", з IMEI: НОМЕР_3 ; - мобільний телефон марки "Black Shark", з IMEI 1: НОМЕР_4 ; IMEI 2: НОМЕР_5 .

Своє клопотання прокурор обґрунтовує тим, що СУ ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023113330000072, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 грудня 2023 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 332 КК України та за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Так, прокурор зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та законів України.

Положення ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон) визначають, що військовий обов'язок установлюється

з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи і організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) ІНФОРМАЦІЯ_12, ІНФОРМАЦІЯ_7 (далі за текстом - ІНФОРМАЦІЯ_3 ).

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом призову громадян України на військову службу.

Згідно ст. 18-1 Закону під час дії воєнного стану призовні комісії утворюються для розгляду питань щодо організації та проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли

27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 «Про затвердження Положення про ІНФОРМАЦІЯ_12» (далі за текстом - Постанова) визначено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

ІНФОРМАЦІЯ_8, інших містах, районах, районах у містах.

Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) ІНФОРМАЦІЯ_12 (далі за текстом - районні НОМЕР_6 ).

Відповідно до п. 8 Постанови завданнями ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (ІНФОРМАЦІЯ_9) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні НОМЕР_6 ), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі за текстом - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі за текстом - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, у виконанні завдань з підготовки та ведення територіальної оборони, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.

Пунктом 9 Постанови визначено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідно до покладених на них завдань оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам.

Підпунктом «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що службові особи інших державних органів є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління зі спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Разом з тим, досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_4 , діючи за усними вказівками невстановлених осіб, які постійно обіймають посади в першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 , пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків (функцій), та відповідно до п. 1 примітки до ст. 364, ч. 3 ст. 18 КК України, являються службовими особами, вчинив неправомірні дії, які полягають у пособництві в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе, за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії, з використанням службового становища, за попередньою змовою групою осіб, за наступних обставин.

Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.12.2023, ОСОБА_4 , перебуваючи у м. Києві, був залучений як пособник до реалізації злочинного плану спільно з невстановленими службовими особами одного з територіальних центрів комплектування та соціальної НОМЕР_7 , щодо скоєння кримінального правопорушення, зокрема, для одержання неправомірної вигоди за зняття ОСОБА_6 з військового обліку в першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 для подальшої його постановки на військовий облік в одному із ІНФОРМАЦІЯ_6 з метою виготовлення там документів про непридатність ОСОБА_6 до проходження військової служби.

Того ж дня, тобто 15.12.2023, приблизно о 15 годині 00 хвилин, ОСОБА_4 , діючи як пособник в одержанні неправомірної вигоди, перебуваючи в приміщенні торгівельного комплексу " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", за адресою: АДРЕСА_2 , в ході консультації ОСОБА_6 щодо проходження військово-лікарської комісії в першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 , повідомив про те, що має знайомих осіб з числа службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 та одного із ІНФОРМАЦІЯ_6 , які за грошову винагороду у розмірі 13000 доларів США можуть оформити документи щодо зняття останнього з військового обліку в першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 для подальшої його постановки на військовий облік в одному із ІНФОРМАЦІЯ_6 з метою виготовлення там документів про непридатність ОСОБА_6 до проходження військової служби.

Після цього, 26.12.2023, ОСОБА_6 , розуміючи протиправність дій ОСОБА_4 , звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їх контролем.

25.01.2024, ввечері, ОСОБА_4 , продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, перебуваючи в приміщенні ТРЦ "Ретровіль", що за адресою: АДРЕСА_3 , діючи умисно як пособник до реалізації злочинного плану щодо скоєння кримінальних правопорушень, за попередньою змовою групою з невстановленими досудовим розслідуванням особами, зокрема для одержання неправомірної вигоди для службової особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , усвідомлюючи суспільно небезпечний та протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_6 , повідомив про необхідність надання йому неправомірної вигоди у розмірі 3000 доларів США.

26.01.2024, близько 10 год. 00 хв., ОСОБА_4 , діючи умисно, як пособник до реалізації злочинного плану, щодо скоєння кримінальних правопорушень, за попередньою змовою групою невстановленими досудовим розслідуванням особами, зокрема для одержання неправомірної вигоди для службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 , перебуваючи в салоні автомобілю марки «Infiniti Q50», д.н.з. НОМЕР_8 , поблизу магазину "Новус" за адресою: АДРЕСА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний та протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення, одержав від ОСОБА_6 , який діяв під контролем правоохоронних органів, грошові кошти в сумі 3000 доларів США (що еквівалентно 112 740 грн. за офіційним курсом НБУ станом на 26.01.2024), як неправомірну вигоду за зняття останнього з військового обліку в першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 для подальшої його постановки на військовий облік в одному із ІНФОРМАЦІЯ_6 з метою виготовлення там документів про непридатність ОСОБА_6 до проходження військової служби.

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється у вчиненні пособництва в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе, за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії, з використанням службового становища, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України.

Окрім цього, досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_4 в один із днів але не пізніше 05.04.2024, точного часу на даний момент досудовим розслідування не встановлено, вирішив як додаткове джерело прибутку зайнятися злочинною діяльністю пов'язаною з незаконним переправлення осіб через державний кордон України.

Так, для досягнення своєї злочинної мети ОСОБА_4 залучив до вказаної протиправної діяльності громадянина ОСОБА_5 , для вчинення злочинів щодо незаконного перенаправлення осіб через державний кордон України, який повинен був здійснювати організацію зустрічі осіб, які незаконно перетнуть кордон України у м. Києві та передання їх іншим невстановленим досудовим розслідуванням особам, які в подальшому перевозили на територію Республіки Молдова.

Таким чином, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 та невстановлена досудовим розслідуванням особа вступили у злочинну змову, спрямовану на незаконне переправлення осіб через державний кордон України всупереч законам України.

Так, відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Крім того, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, Указом від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року № 2500-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року № 2738-IX, Указом від 6 лютого 2023 року № 58/2023, затвердженим Законом України від 7 лютого 2023 року № 2915-IX, Указом від 1 травня 2023 року № 254/2023, затвердженим Законом України від 2 травня 2023 року № 3057-IX, Указом від 26 липня 2023 року № 451/2023, затвердженим Законом України від 27 липня 2023 року № 3275-IX, та Указом від 6 листопада 2023 року № 734/2023, затвердженим Законом України від 8 листопада 2023 року № 3429-IX), на території України запроваджено правовий режим воєнного стану, строк дії якого вкотре продовжено з 05 години 30 хвилин 14 лютого 2024 року на 90 діб.

Так, відповідно до п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України "Про правовий режим воєнного стану" заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Крім того, п. 3 вказаного Указу зазначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 33 Конституції України, тобто право кожному хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Проте, незважаючи на обізнаність з вимогами наведених нормативно-правових актів, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 всупереч обов'язку їх неухильного дотримання, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, з метою особистого збагачення стали на шлях злочинної діяльності та умисно вчинили злочин за наступних обставин.

Так, згідно спільного плану ОСОБА_4 визначив найбільш оптимальні шляхи реалізації злочинного плану та правила поведінки, спрямовані на досягнення його результату, створення тісних стосунків, які базувались на спільному з ОСОБА_5 бажанні вчинити злочин з метою отримання кримінального прибутку для задоволення власних потреб у грошах, організувавши свою злочинну діяльність з підшукування військовозобовязаних осіб чоловічої статі на території м. Києва та подальшим переправленням їх за межі України через кордон з Республікою Молдова, що розташований в одному із районів Вінницької області.

Після чого, 05.04.2024 ОСОБА_4 за допомогою засобів телефонного зв'язку, діючи умисно та спільно з ОСОБА_5 , з корисливих мотивів, запропонував ОСОБА_6 за грошові кошти у сумі 19500 доларів США переправити його через державний кордон України до Республіки Молдова, з усіма необхідними відмітками у паспорті громадянина України для виїзду за кордон та вказав, що їм необхідно зустрітися того ж дня о 22 год. 00 хв. на парковці магазину "Новус" розташованого по вул. Регенераторна в м. Києві та обговорити всі деталі подальших дій.

Того дня, тобто 05.04.2024, приблизно о 22 год. 00 хв ОСОБА_6 прибув в заздалегідь обумовлене місце де зустрівся із ОСОБА_4 , після чого, за ініціативи останнього вони разом сіли до автомобілю марки «Infiniti Q50», д.н.з. НОМЕР_8 та на ньому поїхали до будинку АДРЕСА_5 , де зустрілися з ОСОБА_5 .

Перебуваючи за вище вказаною адресою, приблизно о 22 год. 30 хвилин, 05.04.2024 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, за грошову винагороду у розмірі 20 000 євро запропонували ОСОБА_6 незаконно переправити його через державний кордон України на територію Республіки Румунія, з відміткою про перетин державного кордону України у паспорті громадянина України для виїзду за кордон та подальшою координацією його дій з метою набуття їм статусу біженця в цій країні. При цьому останні також детально розяснили ОСОБА_6 про роль кожного з них під час організації незаконного перетину чоловіками державного кордону України.

Під час розмови ОСОБА_6 повідомив останнім, що оголошена ними сума грошових коштів, яку необхідно сплатити їм для незаконного перетину державного кордону України, є занадто великою для нього. Після цього, було узгоджено, що ОСОБА_5 підшукає для ОСОБА_6 інші більш прийнятні способи незаконного виїзду за межі території України, про що додатково повідомить останньому через ОСОБА_4 .

Після чого, 11.04.2024, приблизно о 17 годині 15 хвилин, ОСОБА_4 з ОСОБА_6 прибули за адресою: АДРЕСА_5 , де зустрілись із ОСОБА_5 .

Перебуваючи за вище вказаною адресою, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 детально роз'яснили ОСОБА_6 план дій, які необхідно виконати для незаконного перетину державного кордону України, повідомивши також терміни очікування для виїзду з м. Києва, після сплати їм грошових коштів, заходи конспірації які будуть застосовані під час вчинення вказаних дій, та орієнтовне місце незаконного перетину державного кордону України, встановивши суму грошової винагороди за свою роботу в розмірі 19500 доларів США, пообіцявши здійснити незаконне переправлення через державний кордон України та керувати діями ОСОБА_6 . При цьому, сприяли у вчиненні порадами та вказівками, а також пообіцяли вжити заходів щодо усунення перешкод, які можуть виникнути під час поїздки ОСОБА_6 до пункту незаконного перетину державного кордону.

Надалі, 18.04.2024, приблизно о 16 годині 30 хвилин, ОСОБА_4 з ОСОБА_6 на автомобілі марки «Infiniti Q50», д.н.з. НОМЕР_8 , прибули за адресою: АДРЕСА_5 , де зустрілись із ОСОБА_5 .

Перебуваючи за вище вказаною адресою, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 знову роз'яснили ОСОБА_6 план його дій, щодо подальшого незаконного перетину кордону, а також запевнили останнього у виконанні ними взятих на себе зобов'язань в повному обсязі, після отримання раніше обумовленої суми грошових коштів.

Після цього, на виконання раніше узгоджених домовленостей, ОСОБА_6 , перебуваючи разом із ОСОБА_4 в салоні автомобілю марки «Infiniti Q50», д.н.з. НОМЕР_8 за адресою: АДРЕСА_6 , передавав останньому, котрий діяв за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_5 та іншими невстановленими слідством особами, грошові кошти у розмірі 19 500 доларів США (що еквівалентно 771 030 грн. за офіційним курсом НБУ станом на 18.04.2024), за незаконний перетин державного кордону України на територію Республіки Молдова, таким чином вчинивши всі необхідні дії спрямовані щодо незаконного переправлення ОСОБА_6 через державний кордон України, порадами, вказівками, наданням засобів, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 332 КК України - а саме у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, порадами, вказівками, наданням засобів, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

19.04.2024 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 332 КК України.

19.04.2024 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Так, 18.04.2024 було проведено обшук приміщення ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , де виявлено та вилучено наступні речі та документи:

- Довідка 40/11 військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_6 ) - 1 арк;

- Довідка №1072 від 07.10.2023 - 2 арк.;

- Карта обстеження та методичного огляду №4397 КНП «Вишнівська міська лікарня» ( ОСОБА_6 ) - 1 арк.;

- Заява про видачу військового квитка ОСОБА_6 - 1 арк.;

- Витяг з книги протоколів засідання призовної комісії протокол від 03.06.2021 №18 ОСОБА_6 - 1 арк.;

- Довідка 40/11 ваійськово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_6 ) - 1 арк.;

- Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості - 1 арк.;

- Копія паспорта ОСОБА_6 - 2 арк.;

- Копія довідки про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_6 - 1 арк;

- Копія свідоцтва про базову середню освіту - 2 арк.;

- Інформація з «Оберіг» щодо ОСОБА_6 - 1 арк.;

- Поіменний список в/ч НОМЕР_1 щодо ОСОБА_6 - 1 арк;

- Копія облікової картки до військового квитка серія НОМЕР_2 ( ОСОБА_6 ) - 2 арк.;

- Копія листа №1962/2/853 від 10.03.2024 - 1 арк.;

- Список керівного складу ІНФОРМАЦІЯ_10і - 1 арк.;

- Зведена таблиця результатів розшуку військовослужбовців які здійснили СЗЧ - 1 ар;

- мобільний телефон марки "iPhone", з IMEI: НОМЕР_3 ;

- мобільний телефон марки "Black Shark", з IMEI 1: НОМЕР_4 ; IMEI 2: НОМЕР_5 .

19.04.2024 постановою слідчого у даному кримінальному провадженні, вище вказані вилучені речі в порядку ст. 98 КПК України визнано речовими доказами.

У судове засідання прокурор ОСОБА_3 не з'явився. Надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі, до якого долучив докази повідомлення про дату, час та місце проведення судового засідання власника тимчасово вилученого майна та копію ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 23.04.2024 р. про надання дозволу на проведення невідкладного обшуку.

У судове засідання представник власника тимчасово вилученого майна не з'явився. Разом з цим, враховуючи відомості повідомлені прокурором, слідчий суддя вважає за можливе розглянути справу без участі такого представника.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Так, згідно зі статтями 131 та 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Положенням ч. 2 ст. 170 КПК України встановлено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частиною 3 ст. 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Частиною 1 ст. 98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Положенням ч. 2 ст. 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги зміст винесеної 19 квітня 2024 року постанови про визнання майна речовим доказом, зважаючи на наявність достатніх доказів того, що частина зазначеного у клопотанні майна відповідає критеріям ст. 98 КПК України, а саме є майном, щодо якого є наявність розумних підозр вважати, що воно могло бути знаряддям вчиненого злочину, могло зберегти на собі відомості, важливі для досудового розслідування, слідчий суддя з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, знищення, передачі та відчуження такого майна, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для накладення арешту на майно, тимчасово вилучене 18.04.2024 під час проведення невідкладного обшуку приміщення ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить територіальній громаді в особі Бучанської районної ради Київської області (відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно), а саме на: довідку 40/11 військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_6 ) - 1 арк, довідку №1072 від 07.10.2023 - 2 арк., карту обстеження та методичного огляду №4397 КНП «Вишнівська міська лікарня» ( ОСОБА_6 ) - 1 арк., заяву про видачу військового квитка ОСОБА_6 - 1 арк., витяг з книги протоколів засідання призовної комісії протокол від 03.06.2021 №18 ОСОБА_6 - 1 арк., довідку 40/11 ваійськово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_6 ) - 1 арк., витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості - 1 арк.; копію паспорта ОСОБА_6 - 2 арк., копію довідки про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_6 - 1 арк; копію свідоцтва про базову середню освіту - 2 арк., інформація з «Оберіг» щодо ОСОБА_6 - 1 арк., поіменний список в/ч НОМЕР_1 щодо ОСОБА_6 - 1 арк; копію облікової картки до військового квитка серія НОМЕР_2 ( ОСОБА_6 ) - 2 арк., копію листа №1962/2/853 від 10.03.2024 - 1 арк., список керівного складу ІНФОРМАЦІЯ_11 - 1 арк., зведену таблицю результатів розшуку військовослужбовців які здійснили СЗЧ - 1 арк, мобільний телефон марки "iPhone", з IMEI: НОМЕР_3 ; - мобільний телефон марки "Black Shark", з IMEI 1: НОМЕР_4 ; IMEI 2: НОМЕР_5 .

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 170-173, 309, 310, 392, 393, 395, 532 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42023113330000072, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 грудня 2023 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 332 КК України та за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на майно, тимчасово вилучене 18.04.2024 під час проведення невідкладного обшуку приміщення ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить територіальній громаді в особі Бучанської районної ради Київської області (відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно), а самена: довідку 40/11 військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_6 ) - 1 арк, довідку №1072 від 07.10.2023 - 2 арк., карту обстеження та методичного огляду №4397 КНП «Вишнівська міська лікарня» ( ОСОБА_6 ) - 1 арк., заяву про видачу військового квитка ОСОБА_6 - 1 арк., витяг з книги протоколів засідання призовної комісії протокол від 03.06.2021 №18 ОСОБА_6 - 1 арк., довідку 40/11 ваійськово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_6 ) - 1 арк., витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості - 1 арк.; копію паспорта ОСОБА_6 - 2 арк., копію довідки про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_6 - 1 арк; копію свідоцтва про базову середню освіту - 2 арк., інформація з «Оберіг» щодо ОСОБА_6 - 1 арк., поіменний список в/ч НОМЕР_1 щодо ОСОБА_6 - 1 арк; копію облікової картки до військового квитка серія НОМЕР_2 ( ОСОБА_6 ) - 2 арк., копію листа №1962/2/853 від 10.03.2024 - 1 арк., список керівного складу ІНФОРМАЦІЯ_11 - 1 арк., зведену таблицю результатів розшуку військовослужбовців які здійснили СЗЧ - 1 арк, мобільний телефон марки "iPhone", з IMEI: НОМЕР_3 ; - мобільний телефон марки "Black Shark", з IMEI 1: НОМЕР_4 ; IMEI 2: НОМЕР_5 .

Ухвала підлягає негайному виконанню.

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Крім того, відповідно до ст. 174 КПК України арешт майна може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Слідчий суддя ОСОБА_1