Постанова від 22.05.2024 по справі 446/1017/24

Справа № 446/1017/24

Провадження № 3/446/536/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.05.2024 м.Кам'янка-Бузька

Суддя Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області Котормус Т. І., розглянувши матеріали, що надійшли з відділення поліції №1 ЧРВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, якому роз'яснено права за ст.268 КУпАП,

встановив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 554050 від 22.04.2024 року, 05.04.2024 до 11:00 год адміннаглядовий ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію у Добротвірську селищну раду, чим порушив правила адміністративного нагляду.

У судове засідання ОСОБА_1 з'явився та заперечив факт порушення ним адміністративного нагляду. Зокрема пояснив, що в цей день він з'явився на реєстрацію, проте запізнився, оскільки повертався з місця праці. Також вказав, що у нього поломаний телефон, у зв'язку з чим не міг повідомити про своє запізнення.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, виходячи з наступних мотивів та встановлених обставин справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №554050 від 22.04.2024, 05.04.2024 до 11:00 год., в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію у Добротвірську селищну раду, чим порушив правила адміністративного нагляду, які встановлені відповідно до ухвали Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 17.01.2024.

Однак, як видно з долученого до матеріалів даної справи реєстраційного листка на громадянина ОСОБА_1 , останній прибув о 12:30 год. в АДРЕСА_2 для реєстрації.

З пояснень самого ОСОБА_1 , він у вказаний у протоколі день, а саме 05.04.2024 прибув у визначене місце для реєстрації, доказів зворотнього суду не надано.

Згідно зі ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

У відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, зокрема відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Беручи до уваги те, що в діях ОСОБА_1 не знайшли свого підтвердження подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, а відповідно до ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведення вини особи тлумачаться на її користь, тому провадження в справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.

Оскільки адміністративне стягнення не застосовується, відтак підстав для стягнення судового збору відповідно до ст.40-1 КУпАП немає.

Керуючись ст. 187, 247, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

постановив:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Львівської області через Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Суддя Т.І.Котормус