Ухвала від 22.05.2024 по справі 526/4952/23

Справа № 526/4952/23

Провадження № 2-а/526/18/2024

УХВАЛА

22 травня 2024 року Гадяцький районний суд складі

головуючої судді Максименко Л.В.

секретаря судового засідання Павленко Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гадяч клопотання Головного управління Національної поліції у Полтавській області та третьої особи інспектора Рогового Романа Григоровича про заміну відповідача у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Полтавській області,третя особа: інспектор ВБДР БПП в м. Кременчук УПП в Полтавській області Роговий Роман Григорович про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху,

з участю позивача ОСОБА_1

ВСТАНОВИВ:

28 грудня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції у Полтавській області, третя особа: інспектор ВБДР БПП в м. Кременчук УПП в Полтавській області Роговий Роман Григорович про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Представник Головного управління Національної поліції у Полтавській області Паламар Д. О. звернувся до суду з клопотанням, в якому просить замінити первісного відповідача - Головне управління Національної поліції у Полтавській області на належного відповідача - Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції. З аналогічним клопотанням звернувся інспектор Роговий Р.Г.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечував проти заміни відповідача.

Виходячи з наявних матеріалів справи, суд вважає доцільним залучити до участі у справі Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції, оскільки відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України суд вирішує спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, і саме його дії та рішення оскаржує позивач у суді.

Відповідно до частини 3 ст. 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача (ч. 4 ст. 48 КАС України).

Таким чином, законодавцем встановлені дві умови заміни неналежного відповідача: 1) згода позивача на заміну первинного відповідача; 2) якщо заміна неналежної сторони не приведе до зміни підсудності.

Виходячи з системного аналізу положень ст. 48 КАС України, умовою заміни неналежного відповідача є обов'язкова згода особи, яка звернулась із позовною заявою до суду.

Враховуючи вищевказане, суд встановив, що адміністративний позов пред'явлений не до тієї особи, яка повинна за ним відповідати.

На підставі вищевикладеного, враховуючи те, що заміна неналежної сторони не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи, позивач не заперечував щодо заміни неналежного відповідача, суд дійшов висновку про наявність підстав заміни неналежного відповідача на належного відповідача Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції.

Керуючись ст. 48 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання відповідача Головного управління Національної поліції у Полтавській області та третьої особи: інспектора Рогового Р.Г. про заміну відповідача у адміністративній справі - задовольнити.

Замінити відповідача Головне управління Національної поліції у Полтавській області у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Полтавській області,третя особа: інспектор ВБДР БПП в м. Кременчук УПП в Полтавській області Роговий Роман Григорович про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, на належного відповідача Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції (38751, вул. Кременчуцька, 2-В, с. Розсошенці Полтавської області).

Направити Управлінню патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції копію ухвали з копією позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідач має право в строк до 01 жовтня 2024 року надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові докази.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуюча: Л. В. Максименко

Попередній документ
119229859
Наступний документ
119229861
Інформація про рішення:
№ рішення: 119229860
№ справи: 526/4952/23
Дата рішення: 22.05.2024
Дата публікації: 27.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Гадяцький районний суд Полтавської області
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них; дорожнього руху
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (03.12.2024)
Результат розгляду: скасовано
Дата надходження: 28.12.2023
Предмет позову: про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення
Розклад засідань:
22.05.2024 11:40 Гадяцький районний суд Полтавської області
04.11.2024 14:20 Гадяцький районний суд Полтавської області
03.12.2024 14:00 Другий апеляційний адміністративний суд