Іменем України
08.05.2024 Справа №607/4230/22 Провадження №2/607/1196/2024
м. Тернопіль
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області у складі:
головуючого судді Марциновської І.В.,
за участю секретаря судового засідання Семенець Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Управління соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної соціальної допомоги,
Управління соціальної політики Тернопільської міської ради (далі за текстом - Управління) звернулося до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної соціальної допомоги.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 11.01.2019 та 08.07.2019 ОСОБА_1 звернулась до Управління з заявами про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг як малозабезпеченій сім'ї.
Так, відповідно до заяви ОСОБА_1 про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг № 506936 від 11.01.2019 і доданої до неї декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги, від 11.01.2019 та інших визначених законом документів рішенням Управління від 17.01.2019 ОСОБА_1 була призначена соціальна допомога з 01.01.2019 до 05.05.2019 у розмірі 7031,41 грн щомісячно та з 06.05.2019 до 30.06.2019 у розмірі 6531,41 грн щомісячно.
Крім цього, відповідно до заяви ОСОБА_1 про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг № 507544 від 08.07.2019 і доданої до неї декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги, від 08.07.2019 та інших визначених законом документів рішенням Управління від 09.08.2019 ОСОБА_1 була призначена соціальна допомога з 01.07.2019 до 31.12.2019 у розмірі 5802,81 грн щомісячно.
У поданих заявах відповідач поставила особистий підпис та дату, чим підтвердила достовірність наданої інформації та була повідомлена про відповідальність за подання неповних та недостовірних відомостей. Також ОСОБА_1 зобов'язалась в десятиденний термін повідомити позивача про обставини, які впливають на виплату допомоги.
Позивач зазначив, що у подальшому соціальним інспектором було встановлено, що ОСОБА_1 подала неповну інформацію у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги, а саме: не зазначила в Розділі II «Доходи членів сім'ї або зареєстрованих у житловому будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо» інформацію щодо отриманого доходу у сумі 6951,88 грн від здачі земельного паю в оренду.
За наслідками отриманих даних про те, що відповідач отримувала дохід, який не вказала у своїх заявах та деклараціях, Управлінням був виданий наказ № 75 від 19.09.2019 про припинення призначення та виплати державної соціальної допомоги ОСОБА_1 та проведення перерахунку наданої допомоги за періоди з 01.01.2019 до 30.06.2019 та з 01.07.2019 до 31.08.2019.
Згідно з проведеним перерахунком відповідно до рішення Управління від 19.06.2019 ОСОБА_1 була призначена соціальна допомога з 01.01.2019 до 05.05.2019 у розмірі 6570,71 грн щомісячно та з 06.05.2019 до 30.06.2019 у розмірі 6070,71 грн щомісячно.
Також відповідно до Актів проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальних допомог, № 36 та № 37 від 19.09.2019 встановлено, що ОСОБА_1 були надмірно виплачені кошти у сумі 1158,66 грн за період з 01.07.2019 до 31.08.2019 та у сумі 2764,21 грн за період з 01.01.2019 до 30.06.2019.
Крім цього, зважаючи на те, що наказ про припинення виплати допомоги з 01.09.2019 був виданий 19.09.2019, за вересень 2019 року ОСОБА_1 була ще виплачена допомога в сумі 5802,81 грн.
Відповідачу були надіслані повідомлення № 21 від 19.09.2019 та № 416 від 07.10.2019 про припинення виплати соціальної допомоги з 01.09.2019 та про необхідність повернути надмірно нараховану державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї у сумі 3922,87 грн та в сумі 5802,81 грн. Однак станом на день звернення до суду з даною позовною заявою кошти від відповідача на рахунок Управління не надходили.
За таких підстав позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціальної політики Тернопільської міської ради надмірно виплачену державну соціальну допомогу у сумі 9725,68 грн.
Заочним рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 18.05.2022 позов задоволений повністю.
22.01.2024 за заявою відповідача ОСОБА_1 заочне рішення від 18.05.2022 скасоване, постановлено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
У судове засідання 08.05.2024 уповноважений представник позивача Управління соціальної політики Тернопільської міської ради не з'явилася, подала заяву про розгляд справи за її відсутності, позов підтримала з підстав, викладених у позовній заяві, та просила позов задовольнити повністю. Зазначила, що при вирішенні питання про стягнення з відповідача надмірно виплаченої державної соціальної допомоги за вересень 2019 року слід враховувати п. 25 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від № 250 від 24.03.2003, у редакції від 31.08.2019.
У судове засідання 08.05.2024 відповідач ОСОБА_1 та її представник адвокат Бульчак Л.С., належним чином повідомлені про дату, час і місце цього засідання, не з'явились. Представник відповідача подала до суду заяву про розгляд справи без її та відповідача участі, позов визнала повністю з підстав, викладених у позовній заяві, та не заперечувала проти задоволення позову.
Частини 1, 4 ст. 206 ЦПК України визначають, що відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали цивільної справи, ураховуючи, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити з таких підстав.
Частина 1 ст. 2 ЦПК України передбачає, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Так, умови, порядок призначення і виплати малозабезпеченим сім'ям державної соціальної допомоги визначено Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» (далі за текстом - Закон) та Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від № 250 від 24.03.2003(далі за текстом - Порядок) (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до ст. 1 Закону державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.
Стаття 3 Закону визначає, що право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України.
Відповідно до ст. 4 Закону заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім'ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації. Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Державна соціальна допомога призначається на шість місяців (ч. 1 ст. 6 Закону).
Пункт 2 Порядку передбачає, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.
Відповідно до п. 5 Порядку для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім'ї подає органу соціального захисту населення такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї; декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї); довідку про наявність та розмір земельної частки (паю); довідку встановленої форми про безпосередню участь особи а антитерористичній операції, про безпосередню участь у здійсненні заходів і забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Згідно з абз. 1 п. 14 Порядку розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.
Так, суд встановив, що 11.01.2019 ОСОБА_1 подала до Управління соціальної політики Тернопільської міської ради заяву про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, яка зареєстрована за № 506836.
У заяві відповідач власноруч поставила підпис та дату, чим підтвердила достовірність наданої інформації та зобов'язалась у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання нею соціальної допомоги, компенсації, субсидій та пільг, повідомити органи праці та соціального захисту населення та усвідомлювала, що подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан тягне відмову у призначенні або припинення виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів.
Разом із заявою про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг ОСОБА_1 подала визначений Порядком пакет документів, копії яких долучені до матеріалів цивільної справи.
При цьому з поданої ОСОБА_1 декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, вбачається, що остання зазначила про те, що до складу її сім'ї входять: чоловік ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , дочка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та син ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Відповідач вказала про те, що у членів її сім'ї у власності відсутні житлові приміщення, транспортні засоби та земельні ділянки, а також що вони не отримують жодного додаткового доходу, зокрема, від здачі в оренду майна.
За наслідками опрацювання поданих ОСОБА_1 документів 12.01.2019 Управління здійснило розрахунок сукупного доходу сім'ї для призначення державної соціальної допомоги, зі змісту якого вбачається, що сукупний дохід сім'ї відповідача за 6 місяців, що передують місяцю звернення за допомогою, становить 14888,82 грн. Відтак середньомісячний дохід сім'ї відповідача становить 2481,47 грн.
Також з наданого розрахунку державної соціальної допомоги від 17.01.2019 вбачається, що відповідачу була розрахована соціальна допомога відповідно до середньомісячного доходу членів її сім'ї, яка становить за період з 01.01.2019 до 05.05.2019 7031,41 грн щомісячно та за період з 06.05.2019 до 30.06.2019 - 6531,41 грн щомісячно.
Рішенням Управління від 17.01.2019 ОСОБА_1 призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї на період з 01.01.2019 до 30.06.2019 включно. Розмір соціальної допомоги встановлений відповідно до зазначеного вище розрахунку.
Крім цього, суд встановив, що 08.07.2019 ОСОБА_1 повторно подала до Управління заяву про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, яка зареєстрована за № 507544. У заяві відповідач власноруч поставила підпис та дату, чим підтвердила достовірність наданої інформації та зобов'язалась у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання нею соціальної допомоги, компенсації, субсидій та пільг, повідомити органи праці та соціального захисту населення та усвідомлювала, що подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан тягне відмову у призначенні або припинення виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів.
Разом із заявою про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг ОСОБА_1 подала визначений Порядком пакет документів, копії яких долучені до матеріалів цивільної справи.
З поданої ОСОБА_1 декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, вбачається, що склад її сім'ї залишився незмінним у порівнянні з декларацією про доходи від 11.01.2019. При цьому відповідач знову ж таки зазначала про те, що у членів її сім'ї у власності відсутні житлові приміщення, транспортні засоби та земельні ділянки, а також, що вони не отримують жодного додаткового доходу, зокрема, від здачі в оренду майна.
Так, за наслідками опрацювання поданих ОСОБА_1 документів 09.08.2022 Управління здійснило розрахунок сукупного доходу сім'ї відповідача для призначення державної соціальної допомоги, зі змісту якого вбачається, що сукупний дохід сім'ї відповідача за 6 місяців, що передують місяцю звернення за допомогою, становить 20795,48 грн. Відтак середньомісячний дохід становить 3465,91 грн.
Також з наданого розрахунку державної соціальної допомоги від 09.08.2019 вбачається, що відповідачу була розрахована соціальна допомога відповідно до середньомісячного доходу членів її сім'ї, розмір якої становить за період з 01.07.2019 до 31.12.2019 5802,81 грн щомісячно.
Рішенням Управління від 09.08.2019 ОСОБА_1 призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї на період з 01.07.2019 до 31.12.2019 включно. Розмір соціальної допомоги встановлений відповідно до зазначеного вище розрахунку.
Факт виплати Управлінням ОСОБА_7 державної соціальної допомоги за період з січня 2019 року до вересня 2019 року відповідно до затверджених розрахунків та рішень на загальну суму 58677,54 грн підтверджується довідкою № 859 від 21.03.2022.
Разом з тим в обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за результатами проведення контролю за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги встановлено, що при зверненні до Управління відповідачем було подано недостовірні відомості, внаслідок чого їй була надмірно виплачена державна соціальна допомога.
Так, згідно з п. 25 Порядку виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється, зокрема якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.
Відповідно до п. 28 Порядку якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення: 1) визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; 2) повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; 3) у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; 4) у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Так, для здійснення перевірки достовірності та повноти інформації про доходи і майновий стан осіб, які входять до складу сімей, що звертаються за призначенням соціальної допомоги, позивачем було скеровано запити до селянського фермерського господарства «Колосок», у тому числі і щодо перебування у власності ОСОБА_7 земельної ділянки, можливої здачі її в оренду та розміру отриманих доходів.
З наданих довідок селянського фермерського господарства «Колосок» за вих. № 58 від 12.08.2019, № 69, 70, 71 від 10.09.2019 вбачається, що у власності ОСОБА_7 перебуває земельний пай, який вона здає в оренду. При цьому ОСОБА_7 отримала дохід від такої оренди у сумі 6951,88 грн. Вказані обставини свідчать про те, що при зверненні до органу соціального захисту населення ОСОБА_7 була подана недостовірна та неповна інформація про її доходи і майновий стан.
З урахуванням викладених обставин 16.09.2019 позивачем був здійснений повторний розрахунок сукупного доходу сім'ї відповідача для призначення державної соціальної допомоги, зі змісту якого вбачається, що сукупний дохід сім'ї відповідача за 6 місяців для призначення державної соціальної допомоги за період з 01.01.2019 до 30.06.2019 становить 17653,04 грн. Відтак середньомісячний дохід становить 2942,17 грн.
Також з наданого розрахунку державної соціальної допомоги від 16.09.2019 вбачається, що відповідачу було повторно розраховано соціальну допомогу відповідно до середньомісячного доходу членів її сім'ї, яка становить за період з 01.01.2019 до 05.05.2019 6570,71 грн щомісячно та за період з 06.05.2019 до 30.06.2019 - 6070,71 грн щомісячно.
Рішенням Управління від 16.09.2019 ОСОБА_1 призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї на період з 01.01.2019 до 30.06.2019 включно. Розмір соціальної допомоги встановлений відповідно до зазначеного вище розрахунку.
Крім цього, 18.09.2019 позивачем був здійснений повторний розрахунок сукупного доходу сім'ї відповідача для призначення державної соціальної допомоги, зі змісту якого вбачається, що сукупний дохід сім'ї відповідача за 6 місяців для призначення державної соціальної допомоги за період з 01.07.2019 до 31.12.2019 становить 24271,42 грн. Відтак середньомісячний дохід становить 4045,24 грн.
Також з наданого розрахунку державної соціальної допомоги від 18.09.2019 вбачається, що відповідачу було повторно розраховано соціальну допомогу відповідно до середньомісячного доходу членів її сім'ї, яка становить за період з 01.07.2019 до 31.12.2019 5223,48 грн.
Рішенням Управління від 18.09.2019 ОСОБА_1 призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї на період з 01.07.2019 до 31.12.2019 включно. Розмір соціальної допомоги встановлений відповідно до зазначеного вище розрахунку.
Разом з тим, зважаючи на те, що при зверненні до органів соціального захисту населення ОСОБА_7 подала недостовірну та неповну інформацію про доходи і майновий стан, наказом Управління № 75 від 19.09.2019 прийнято рішення про припинення виплати ОСОБА_7 державної соціальної допомоги з 01.09.2019.
При цьому з урахуванням зазначених вище розрахунків органом соціального захисту населення встановлено, що ОСОБА_7 була надмірно виплачена державна соціальна допомога. Зокрема, за період з 01.01.2019 до 30.06.2019 було надмірно виплачено 2764,21 грн, а за період з 01.07.2019 до 31.08.2019 було надмірно виплачено 1158,66 грн. Вказані обставини підтверджуються актами проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення та соціальних допомог, № 36 та № 37 від 19.09.2019.
Крім цього, з довідки Управління № 859 від 21.03.2022 вбачається, що ОСОБА_7 була також виплачена державна соціальна допомога за вересень 2019 року у сумі 5802,81 грн. Однак приймаючи до уваги наказ Управління № 75 від 19.09.2019, вказана сума, яка була перерахована відповідачу, є також надмірно виплаченою.
При цьому Управління вживало заходів щодо повідомлення ОСОБА_7 про те, що їй необхідно повернути надмірно виплачену державну соціальну допомогу, що підтверджується повідомленнями № 21 від 19.09.2019 та № 416 від 07.10.2019. Разом з тим докази того, що відповідач в добровільному порядку здійснила повернення надмірно виплаченої державної соціальної допомоги, суду не надані.
Так, за змістом ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
За таких підстав, дослідивши наявні у справі докази, оцінивши їх кожний окремо та взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд доходить висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно з ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Приймаючи до уваги, що при зверненні до суду з даним позовом позивач сплатив судовий збір у сумі 2481 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 110 від 21.03.2022, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 50 відсотків судового збору у сумі 1240,50 грн, а інші 50 відсотків судового збору у сумі 1240,50 грн необхідно повернути позивачу з державного бюджету.
Керуючись ст. 4, 13, 76-81, 89, 141, 142, 206 ч. 1, 4, 247 ч. 2, 258, 259, 263-265, 273, 354 ЦПК України, суд
Позов Управління соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної соціальної допомоги задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , на користь Управління соціальної політики Тернопільської міської ради (код ЄДРПОУ 03195636, МФО 820172, р/р НОМЕР_1 , відкритий в ДКСУ м. Київ) надмірно виплачену державну соціальну допомогу у розмірі 9725 (дев'ять тисяч сімсот двадцять п'ять) гривень 68 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , на користь Управління соціальної політики Тернопільської міської ради (код ЄДРПОУ 03195636, МФО 820172, р/р НОМЕР_1 , відкритий в ДКСУ м. Київ) судові витрати у виді судового збору у сумі 1240 (одна тисяча двісті сорок) гривень 50 копійок.
Зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області повернути Управлінню соціальної політики Тернопільської міської ради судовий збір у сумі 1240 (одна тисяча двісті сорок) гривень 50 копійок, сплачений при поданні позову відповідно до платіжного доручення № 110 від 21.03.2022, за такими реквізитами: Платник: УСП ТМР; Код: 03195636; Банк платника: Держказначейська служба України, м. Київ; Дебет рах. № UA748201720344200039000048689; Отримувач: ГУК у Терн.обл./тг м.Терноп./22030101; Код: 37977599; Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.); Кредит рах. №: UA968999980313101206000019751; Призначення платежу: *;101;03195636;0810160;2800;Судовий збір за позовом Управління соціальної політикиТМР,Кузьма Г.МТерноп.міськрайонний суд Терн. обл.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відомості про учасників справи:
Позивач: Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, місцезнаходження: вул. Лисенка, буд. 8, м. Тернопіль; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 03195636.
Відповідач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Представник відповідача: адвокат Бульчак Ліля Сергіївна, місцезнаходження: вул. За Рудкою, буд. 33, каб. 22, м. Тернопіль.
СуддяІ. В. Марциновська