Ухвала від 22.05.2024 по справі 320/18252/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви

22 травня 2024 року Київ № 320/18252/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Скрипка І.М., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Оболонського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання дій протиправними та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Риженка Д.М. 28.11.2023 засобами поштового зв'язку звернувся до суду з позовом (зареєстрований 27.04.2024, автоматизований розподіл здійснено 29.04.2024) до Оболонського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).

Просить суд: визнати протиправними дії державного виконавця Оболонського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Поліщук Віти Віталіївни щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження № 73317136 від 14.11.2023 по примусовому виконанню постанови адміністративної комісії КМДА від 08.08.2023 № 1874, якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за адміністративне правопорушення, передбачене статтею 152 КУпАП; скасувати постанови державного виконавця Оболонського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Поліщук Віти Віталіївни про відкриття виконавчого провадження № 73317136 від 14.11.2023 по примусовому виконанню постанови адміністративної комісії КМДА від 08.08.2023 № 1874, якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за адміністративне правопорушення, передбачене статтею 152 КУпАП.

У зв'язку з невідповідністю позовної заяви вимогам процесуального закону, керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалою від 07.05.2024 позов залишив без руху з наданням позивачеві строку для усунення виявлених недоліків. В ухвалі визначено спосіб усунення недоліків шляхом подання до суду: копії постанови державного виконавця Оболонського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Поліщук Віти Віталіївни про відкриття виконавчого провадження № 73317136 від 14.11.2023 або надати докази, що позивач здійснив усі можливі заходи для самостійного її отримання та йому було відмовлено; витягу з Автоматизованої системи виконавчих проваджень; доказів того, що позивачеві про блокування рахунків стало відомо саме 14.11.2023; всіх інших документів, на які в позові посилається представник позивача, зокрема, але не виключно, постанови адміністративної комісії КМДА від 08.08.2023 № 1874; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням інших поважних причин його пропуску з наданням суду на їх підтвердження відповідних належних та допустимих доказів із урахуванням висновків суду, викладених у мотивувальній частині цієї ухвали; доказів на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності позивача та доказів реєстрації в установленому законом порядку за адресою, вказаною у позові або за іншою адресою шляхом подання засвідченої у передбачений законом спосіб ксерокопії всіх заповнених сторінок паспорта громадянина України, реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача; у придатному для читання вигляді пенсійного посвідчення; копії всіх доданих до позовної заяви документів для відповідача.

Від позивача надійшла заява про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви, оскільки для повного виконання вимог ухвали необхідний додатковий час.

Частиною другою статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Із урахуванням викладеного, суд, з метою забезпечення повного, об'єктивного та неупередженого підходу у вирішенні питання щодо можливості розгляду адміністративного позову судом, уважає за доцільне, згідно із частиною другою статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України, продовжити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду: копії постанови державного виконавця Оболонського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Поліщук Віти Віталіївни про відкриття виконавчого провадження № 73317136 від 14.11.2023 або надати докази, що позивач здійснив усі можливі заходи для самостійного її отримання та йому було відмовлено; витягу з Автоматизованої системи виконавчих проваджень; доказів того, що позивачеві про блокування рахунків стало відомо саме 14.11.2023; всіх інших документів, на які в позові посилається представник позивача, зокрема, але не виключно, постанови адміністративної комісії КМДА від 08.08.2023 № 1874; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням інших поважних причин його пропуску з наданням суду на їх підтвердження відповідних належних та допустимих доказів із урахуванням висновків суду, викладених у мотивувальній частині цієї ухвали; доказів на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності позивача та доказів реєстрації в установленому законом порядку за адресою, вказаною у позові або за іншою адресою шляхом подання засвідченої у передбачений законом спосіб ксерокопії всіх заповнених сторінок паспорта громадянина України, реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача; у придатному для читання вигляді пенсійного посвідчення; копії всіх доданих до позовної заяви документів для відповідача.

Керуючись статтями 121, 160, 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

продовжити ОСОБА_1 на десять днів строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз'яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позов.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Скрипка І.М.

Попередній документ
119205089
Наступний документ
119205091
Інформація про рішення:
№ рішення: 119205090
№ справи: 320/18252/24
Дата рішення: 22.05.2024
Дата публікації: 24.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Київський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (06.10.2025)
Дата надходження: 27.04.2024
Предмет позову: про зобов'язання вчинити певні дії