Постанова від 22.05.2024 по справі 739/1184/24

Справа № 739/1184/24

Провадження № 3/739/583/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2024 року м. Новгород-Сіверський

Суддя Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області Іващенко І.К., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Новгород-Сіверського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, до адміністративної відповідальності притягувався: 09.10.2023 за ч.1 ст.187 КУпАП, 25.01.2024 року за ч. 2 ст. 187 КУпАП, про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

22 травня 2024 року, до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з Новгород-Сіверського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області надійшов протокол, складений відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Під час підготовки справи до судового розгляду було встановлено, що даний протокол не відповідає вимогам ст.251, 256 КУпАП.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Статтею ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.

Так ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності вразі вчинення дій, передбачених частиною першою ст. 187 КУпАП, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, однак фабула протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №588850 від 18 травня 2024 року не містить вказівки про вчинення дій повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення. Тобто обставини, викладені в фабулі протоколу містять опис дій, відповідальності за які передбачена ч.1 ст. 187 КУпАП.

Також, фабула вказаного протоколу вказує на те, що 15 травня 2024 року громадянин ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом продовженим Новгород-Сіверським районним судом Чернігівської області 22 квітня 2024 року, порушив правила перебування під адміністративним наглядом, а саме п. в ст.9 ЗУ «Про адміністративний нагляд» змінивши місце свого проживання без повідомлення органу національної поліції. При цьому до протоколу додану постанову Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області 22 квітня 2024 року, відповідно до якої такого обмеження та обов'язку, як повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах, що передбачає ст. 9 ЗУ «Про адміністративний нагляд» на ОСОБА_1 покладено не було. Разом з тим, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів того, що ОСОБА_1 був повідомлений належним чином, про такий обов'язок відносно нього, як особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд. Також, в матеріалах справи відсутні докази того, що визначеним місцем проживання ОСОБА_1 , як особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, є АДРЕСА_1 .

Також, відповідно до фабули вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення 15 травня 2024 року ОСОБА_1 змінивши місце свого проживання без повідомлення органу національної поліції, однак в письмових поясненнях ОСОБА_1 показав, що виїхав з м. Новгород-Сіверський Чернігівської області в період з 13 травня 2024 року по 18 травня 2024 року до с.Чайкине Новгород-Сіверського району Чернігівської області. Тобто дії є триваючим та вчиненими в період в період з 13 травня 2024 року по 18 травня 2024 року. Однак відносно ОСОБА_1 складено п'ять протоколів про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 187 КУпАП за кожен день відсутності в АДРЕСА_1 , при цьому жодних доказів того, що ОСОБА_1 в'їжджав з м.Новгород-Сіверський Чернігівської області та повертався до міста до протоколу не додано.

Також, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 588850 від 18 травня 2024 року складеному відносно ОСОБА_1 вказано, що останній притягувався до адміністративної відповідальності 09.10.2023 за ч.1 ст.187 КУпАП, 25.01.2024 року за ч. 2 ст. 187 КУпАП, при цьому до протоколу не додано належним чином завірених копій постанов про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ..

Згідно вимог, викладених у статтях 245, 280, 283 КУпАП, у справі про адміністративні правопорушення обставини правопорушення повинні бути з'ясовані всебічно, повно й об'єктивно в їх сукупності.

Без перевірки і оцінки зібраних по справі доказів, прийняття рішення у справі буде передчасним.

Наведені вище обставини позбавляють можливості достовірно встановити обставини правопорушення і, як наслідок, розглянути адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 та прийняти законне й обґрунтоване рішення, тому матеріали справи підлягають поверненню на доопрацювання для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 254, 256, 268, 278 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 КУпАП відносноОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 588850 від 18 травня 2024 року з доданими матеріалами) повернути до Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя І.К. Іващенко