Справа № 361/3538/24
Провадження № 3/361/2310/24
22.05.2024 м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Червонописький В.С., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Броварського районного управління поліції ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП, -
10.04.2024 до Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла адміністративна справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 та ст. 124 КУпАП.
Згідно протоколу серії ААД №275204 від 02.04.2024, у період часу 02.04.2024 о 20 год. 00 хв. в Київській області, Броварський р-н, м. Бровари, вул. В. Симоненка, буд. 41, гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом OPEL ZAFIRA, д.н.з. НОМЕР_1 , не дотримався безпечної дистанції та допустив зіткнення з автомобілем RENAULT LOGAN, д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Водій ОСОБА_1 порушив вимоги п. 13.1 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу серії ААД №275213 від 02.04.2024, у період часу 02.04.2024 о 20 год. 00 хв. в Київській області, Броварський р-н, м. Бровари, вул. В. Симоненка, буд. 41, гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом OPEL ZAFIRA, д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушена координація рухів, порушення мови. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння водій відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне з числа вчинених, в зв'язку з чим суд вважає за необхідне об'єднати адміністративні справи №361/3540/24, провадження №3/361/2312/24 (за ст. 124 КУпАП) та №361/3538/24, провадження №3/361/2310/24 (за ч. 1 ст. 130 КУпАП) в одне провадження та присвоїти номер справи 361/3538/24, провадження №3/361/2310/24.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином шляхом направлення електронного повідомлення у додаток «вайбер», про що в матеріалах справи міститься відповідна довідка.
Судом досліджено матеріали адміністративних справ, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення серії ААД №275213 від 02.04.2024 та серії ААД №275204 від 02.04.2024, схему місця ДТП від 02.04.2024, пояснення ОСОБА_2 від 02.04.2024, копію постанови серія ЕНА №1809348 від 02.04.2024 за ч. 1 ст. 126 КУпАП відносно ОСОБА_1 , довідку про наявність посвідчення водія серія НОМЕР_3 у ОСОБА_1 , пояснення ОСОБА_3 від 02.04.2024, пояснення ОСОБА_4 від 02.04.2024, направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 02.04.2024, акт огляду на стан сп'яніння та DVD-диск з записом відео нагрудних боді-камер поліцейських.
З матеріалів справи вбачається, що поліцейські, запинили транспортний засіб, яким керував ОСОБА_1 , під час спілкування, поліцейські виявили ознаки, на їх думку, алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушена координація рухів, порушення мови. Після цього ОСОБА_1 запропонували пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці, на що останні відмовився.
Вказані вище обставини, зафіксовані на відео нагрудної боді-камери та мітиться на DVD-диску долученого до матеріалів справи.
Крім того, згідно пояснень ОСОБА_2 02.04.2024 о 20 год. 00 хв. він рухався на своєму авто RENAULT LOGAN, д.н.з. НОМЕР_2 , переїжджаючи лежачого поліцейського, відчув удар в задню частину авто і зупинився. В т/з ОСОБА_2 в'їхав т/з OPEL ZAFIRA, д.н.з. НОМЕР_1 . В інших письмових від 02.04.2024 поясненнях ОСОБА_2 зазначив, що був свідком того, що водій ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння та від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився.
У своїх письмових поясненнях ОСОБА_4 зазначила, що стала свідком того, що водій ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння та від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 , міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно затвердженого постановою КМ України від 17.12.2008 №1103 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», надалі - Постанова № 1103.
Таким чином вимоги ст. 266 КУпАП та зазначених актів чинного законодавства передбачають дві альтернативні форми огляду на стан сп'яніння: огляд поліцейським на місці зупинки транспортного засобу із використанням спеціальних технічних засобів; огляд лікарем закладу охорони здоров'я. У разі незгоди водія на проведення огляду поліцейським із волевиявленням водія проходити такий огляд у закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує проведення такого огляду в закладі охорони здоров'я.
Відповідно до п. 8 Постанови № 1103, п. 6 розділу IX затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 № 1395 «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» лише у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Положеннями ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
При накладенні стягнення, враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, данні особи та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, характер скоєного правопорушення, що являється грубим порушенням правил дорожнього руху, загрожує життю та здоров'ю громадян з метою дотримання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, суд визнає ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 гривні.
Керуючись ст. ст. 130, 283, 284, 294 КУпАП, суддя, -
Об'єднати адміністративні справи №361/3540/24, провадження №3/361/2312/24 (за ст. 124 КУпАП) та №361/3538/24, провадження №3/361/2310/24 (за ч. 1 ст. 130 КУпАП) в одне провадження та присвоїти номер справи №361/3538/24, провадження №3/361/2310/24.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП та призначити йому стягнення:
- за ст. 124 КУпАП - у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави.
- за ч. 1 ст. 130 КУпАП - у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 (один) рік.
На підставі ст. 36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , основне покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 (один) років.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 605,60 (шістсот п'ять грн. 60 коп.) грн. судового збору на користь держави.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови, а в разі її оскарження з дня прийняття рішення апеляційною інстанцією.
Строк пред'явлення постанови для виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя В.Червонописький