Ухвала від 15.05.2024 по справі 461/3744/24

Справа № 461/3744/24

Провадження № 1-кс/461/2808/24

УХВАЛА

Іменем України

15.05.2024 слідчий суддя Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , за участю заявника ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , прокурора ОСОБА_5 , розглянувши у судовому засіданні у залі суду в м. Львові скаргу ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_6 , на постанову про закриття кримінального провадження -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_6 , звернувся до Галицького районного суду м. Львова зі скаргою, в якій просить скасувати постанову про закриття кримінального провадження від 11.04.2024, винесену слідчим СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12015140000000115 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України, та зобов'язати СУ ГУ НП у Львівській області відновити досудове розслідування.

В обґрунтування скарги покликається на те, що рішення слідчого про закриття кримінального провадження є незаконним, необґрунтованим та прийнятим без проведення всебічного, повного та неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження. Заявник стверджує, що органом досудового розслідування за понад 18 років не було проведено додаткового слідчого експерименту за участю всіх осіб, присутніх в ході первинного огляду місця події, та не було встановлено, чи могли відбуватись події так, як це випливає з їх показів та даних протоколу огляду місця події. Окрім того, досудовим розслідуванням так і не було встановлено часу смерті ОСОБА_7 , не проведено повторного допиту свідків, показання яких містять суттєві розбіжності, що є явною неповнотою досудового розслідування. Відтак просить скасувати постанову слідчого.

ОСОБА_3 в судовому засіданні скаргу підтримав, просив таку задоволити.

Слідчий та прокурор в судовому засіданні щодо задоволення скарги заперечили.

Заслухавши пояснення заявника, слідчого та прокурора, дослідивши матеріали скарги, матеріали кримінального провадження, які було надані слідчим в розпорядження суду, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових чи службових осіб.

Згідно із ч.1 ст.24 КПК України, кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності слідчого, прокурора під час досудового розслідування визначено Главою 26 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчим суддею встановлено, щов провадженні відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області перебувало кримінальне провадження № 12015140000000115 від 16.02.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що 01.12.2005 з Галицького РВ ЛМУ УМВСУ у Львівській області в прокуратуру Галицького району м. Львова надійшло повідомлення, що у власній квартирі по АДРЕСА_1 виявлено труп ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який покінчив життя самогубством шляхом повішання.

01.12.2005 проведено огляд місця події, а саме приміщення квартири за адресою: АДРЕСА_1 в ході якого в приміщенні коридору на підлозі виявлено труп ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , між правим плечем та головою якого є кусок шнурка довжиною орієнтовно 5 сантиметрів. Від мочки вуха на відстані 11-12 сантиметрів спереду борозна проходить дещо вище рівня щитоподібного хряща, ззаді борозна проходить по межі волосяного покрову де і залишається. Окрім цього, в приміщенні виявлено дерев'яну драбину та шнурок з тканинного переплету, який розміщений на газовій трубі, висотою близько 3-х метрів від підлоги.

Протягом 2006 року прокуратурою Галицького району м. Львова неодноразово виносились постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, які були скасовані прокуратурою Львівської області.

15.08.2006 прокуратурою Галицького району м. Львова порушено кримінальну справу за фактом доведення до самогубства ОСОБА_7 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.120 КК України, якій присвоєно №181-0029.

16.02.2015 відомості за фактом смерті ОСОБА_7 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідування за № 12015140000000115 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 120 КК України.

30.12.2015 у кримінальному провадженні № 12015140000000115 змінено правову кваліфікацію з ч. 1 ст. 120 на ч. 1 ст. 115 КК України з додатковою відміткою «самогубство».

В ході досудового розслідування було проведено огляд місця події, проведено ексгумацію трупа ОСОБА_7 з метою відібрання зразків для подальшого проведення судових експертиз, отримано висновки судово-медичної експертизи, повторної комісійної судово-медичної експертизи, додаткової комісійної судово-медичної експертизи, судово-медичної експертизи ексгумованого трупа, судово - ентомологічної експертизи, молекулярно-генетичної експертизи, судово-хімічної експертзи, судово-фототехнічної-трасологічної експертизи, судово-трасологічної експертизи.

Також, в ході проведення досудового розслідування було проведено допит свідка ОСОБА_8 , свідка ОСОБА_9 , свідка ОСОБА_6 , свідка ОСОБА_10 , свідка ОСОБА_11 , свідка ОСОБА_12 , свідка ОСОБА_13 , свідка ОСОБА_14 , свідка ОСОБА_15 .

Окрім того, в ході здійснення досудового розслідування, проведено допит в якості спеціаліста судово-медичного експерта бюро судово-медичної експертизи ГУОЗ ЛОДА ОСОБА_16 , а також судово-медичних експертів ДУ «Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України» ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 .

Постановою старшого слідчого - криміналіста відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 від 11.04.2024 закрито кримінальне провадження № 12015140000000115 від 16.02.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, за фактом самогубства ОСОБА_20 , у зв'язку з встановленням відсутності складу кримінального правопорушення, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Відповідно до змісту ст.284 КПК України рішення про закриття кримінального провадження можливе лише після дослідження всіх обставин кримінального провадження та безпосереднього дослідження і оцінки слідчим, прокурором показань, речей і документів, які стосуються цього провадження, у їх сукупності.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення.

Частиною 2 статті 9 КПК України передбачено, що слідчий зобов'язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

У відповідності до статті 94 КПК України слідчий, прокурор, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Перевіривши дотримання вимог КПК України при прийнятті слідчим СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 рішення про закриття кримінального провадження у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, слідчий суддя дійшов висновку, що постанова органу досудового розслідування в особі слідчого, про закриття кримінального провадження у зв'язку із відсутністю складу кримінального правопорушення відповідає фактичним обставинам справи, встановленим в ході досудового розслідування та ґрунтується на нормах діючого законодавства.

Слідчий суддя зазначає, що слідчим під час проведення досудового розслідування дотримано вимоги закону та після всебічного, повного з'ясування фактичних обставин події, яка була предметом розслідування, допитавши свідків події, отримавши висновки призначених судових експертиз, допитавши спеціалістів, прийняла законне і обґрунтоване рішення про закриття кримінального провадження.

Слідчим суддею перевірено та проаналізовано обставини, на які посилається ОСОБА_3 у скарзі, матеріали кримінального провадження №12015140000000115 та встановлено відповідність постанови слідчого нормам КПК України, відтак слідчий суддя дійшов висновку, що така постанова відповідає вимогам ст. 110 КПК України, рішення належним чином мотивовано та обґрунтовано, заявником не надано жодних доказів про наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя не вбачає підстав для скасування рішення слідчого про закриття кримінального провадження, а відтак у задоволенні скарги ОСОБА_3 необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 303-307, 309, 372, 376 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

у задоволенні скарги ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_6 , на постанову про закриття кримінального провадження - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Повний текст ухвали суду виготовлено 20.05.2024.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
119184932
Наступний документ
119184934
Інформація про рішення:
№ рішення: 119184933
№ справи: 461/3744/24
Дата рішення: 15.05.2024
Дата публікації: 23.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Галицький районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування; бездіяльність слідчого, прокурора
Розклад засідань:
09.05.2024 12:00 Галицький районний суд м.Львова
15.05.2024 12:00 Галицький районний суд м.Львова
28.05.2024 12:40 Львівський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГАЛАПАЦ І І
ЗУБАЧИК Н Б
суддя-доповідач:
ГАЛАПАЦ І І
ЗУБАЧИК Н Б
захисник:
Мицик Олек Володимирович
заявник:
Кентеш Наталія Олегівна
суддя-учасник колегії:
БЕРЕЗЮК О Г
РОМАНЮК М Ф