Ухвала від 21.05.2024 по справі 905/637/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649

УХВАЛА

21.05.2024 Справа № 905/637/16

Господарський суд Донецької області у складі судді Демідової П.В., при секретарі судового засідання Курило Є.П., розглянувши, в судовому засіданні, заяву Приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» про заміну сторони у виконавчому провадженні по справі 905/637/16

за позовом: Приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат», м.Кривий ріг, в особі Товариства з обмеженою відповідальністю «Метінвест-ресурс», м.Донецьк,

до відповідача: Державного підприємства «Донецька залізниця», м.Донецьк,

про стягнення 48 506 грн. 89 коп., -

Представники сторін:

від стягувача: не з'явився;

від боржника: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

Господарський суд (суддя Мельниченко Ю.С.) рішенням від 29.03.2016 позовні вимоги задовольнив повністю; вирішив стягнути з Державного підприємства “Донецька залізниця” на користь Публічного акціонерного товариства “Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат” суму вартості недостачі вантажу у розмірі 48 506 грн. 89 коп. та витрати зі сплати судового збору у сумі 1 378грн. 00коп; вирішив видати наказ після набрання рішенням законної сили.

На виконання рішення від 29.03.2016 судом видано наказ від 12.04.2016.

17.09.2020 від Приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» до суду надійшла заява б/н від 07.09.2020 в порядку ст.334 Господарського процесуального кодексу України про заміну сторони у виконавчому провадженні.

У зв'язку з відрахуванням зі штату суддів Господарського суду Донецької області Мельниченко Ю.С., для розгляду вказаної заяви, на підставі розпорядження керівника апарату суду №02-01/252 від 17.09.2020, призначено повторний автоматичний розподіл справи №905/637/16.

Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.09.2020 для розгляду заяви в межах справи №905/637/16 визначено суддю Демідову П.В.

Господарський суд ухвалою від 18.09.2020 прийняв справу №905/637/16 до свого провадження; заяву Приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» б/н від 07.09.2020 про заміну сторони виконавчого провадження повернув заявнику без розгляду, у зв'язку з недотриманням заявником ч.2 ст.170 ГПК України.

13.05.2024 від Приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» до суду надійшла заява про заміну сторони у виконавчому провадженні.

Господарський суд ухвалою від 13.05.2024 призначив вказану заяву до розгляду в судовому засіданні на 21.05.2024 об 11:15год.

15.05.2024 від АТ «Українська залізниця» через підсистему «Електронний суд» надійшла заява, в якій він просить відмовити у заміні боржника.

Представники сторін в судове засідання не з'явились, про дату та час розгляду заяви були повідомлені належним чином.

Так, ухвала суду від 13.05.2024 направлена до електронного кабінету стягувача та доставлена 13.05.2024, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа, сформованою у системі «Діловодство спеціалізованого суду», у зв'язку з чим, відповідно до положень п.2 ч.6 ст.242 Господарського процесуального кодекс України (далі- ГПК України), заявник є таким, що належним чином повідомлений про розгляд заяви.

З метою повідомлення боржника, про розгляд заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні, враховуючи, що місцем знаходження боржника, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є місто Донецьк, судом, на виконання положень ч.1 ст.11 Закону України “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції” 16.05.2024 розміщено оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України з посиланням на веб-адресу судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень, у зв'язку з чим боржник вважається таким, що належним чином повідомлений про розгляд справи.

Також, ухвала суду від 13.05.2024 направлена на офіційну електронну адресу особи, яка визначена стягувачем, як правонаступник - Акціонерному товариству «Українська залізниця», що підтверджується витягом з журналу обліку вихідної електронної пошти.

Виходячи з викладеного, учасники провадження у справі належним чином повідомлені про розгляд заяви стягувача

Відповідно до положень ч.3 ст.334 ГПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, у зв'язку з чим суд розглядає подану заяву за наявними матеріалами справи.

Дослідивши матеріали заяви Приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» та подані документи на підставі приписів чинного законодавства, суд зазначає наступне.

Приватне акціонерне товариство «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» звернулось до суду із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні, в якій він просить замінити боржника - Державне підприємство «Донецька залізниця» на його правонаступника - Акціонерне товариство «Українська залізниця» у виконавчому провадженні з примусового виконання наказу по справі 905/637/16, виданого 12.04.2016, посилаючись на те, що статутом Акціонерного товариства «Українська залізниця», передбачено, що остання є правонаступником всіх прав та обов'язків Державної адміністрації залізничного транспорту України і підприємств залізничного транспорту, до складу яких входило Державне підприємство «Донецька залізниця».

АТ «Українська залізниця» в поданій заяві просить відмовити у заміні боржника ДП «Донецька залізниця» на АТ «Українська залізниця», посилаючись на те, що майно, яким є активи, власний капітал та зобов'язання Державного підприємства «Донецька залізниця» та його структурних підрозділів, які розміщені на території проведення антитерористичної операції, на сьогоднішній день не увійшло до статутного капіталу АТ «Укрзалізниця» та правонаступництво матиме місце після внесення до ЄДРПОУ запису про припинення юридичної особи Державного підприємства «Донецька залізниця», що узгоджується з постановою Верховного суду від 22.02.2017 у справі №910/8349/16.

З матеріалів заяви стягувача вбачається, що 01.04.2024 постановою начальника відділу Донецького відділу державної виконавчої служби у Донецькому районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції відкрито виконавче провадження №74600967, на підстави заяви про примусове виконання наказу №905/637/16 виданого 29.03.2016 Господарським судом Донецької області про стягнення заборгованості ДП «Донецька залізниця» на користь ПАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» суми вартості недостачі вантажу у розмірі 48506,89грн, а також судовий збір у розмірі 1378,00грн.

Згідно з відомостями, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державне підприємство «Донецька залізниця» перебуває в стані припинення (25.11.2014 внесена інформація щодо рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті її реорганізації).

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» від 25.06.2014 №200 утворено Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», 100 відсотків акцій якого закріплюються в державній власності, на базі Державної адміністрації залізничного транспорту, підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття, згідно з додатком 1.

21.10.2015 внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо реєстрації ПАТ «Українська залізниця».

Постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання акціонерного товариства «Українська залізниця»« від 31.10.2018 №938 змінено тип публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» з публічного на приватне та перейменовано його в акціонерне товариство «Українська залізниця».

Державне підприємство «Донецька залізниця» увійшло в перелік підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, на базі яких утворюється Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», про що 21.10.2015 було внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців №10701340000060039.

Відповідно до положень ч.ч.1, 2 статті 334 Господарського процесуального кодексу України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Згідно з ч.ч.1, 5 ст.104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Приписами ч.3 ст.3 Закону України «Про акціонерні товариства» передбачено, що акціонерне товариство може бути створене шляхом заснування або злиття, поділу, виділу чи перетворення підприємницького (підприємницьких) товариства, державного (державних), комунального (комунальних) та інших підприємств у акціонерне товариство. Товариство вважається створеним і набуває прав юридичної особи з дати його державної реєстрації в установленому законодавством порядку.

Частиною 15 ст.37 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (в редакції, чинної на дату реєстрації АТ «Укрзалізниця») злиття вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.

Положеннями Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» визначено правові, економічні та організаційні особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування, 100 відсотків акцій якого належать державі, управління і розпорядження його майном та цей Закон спрямований на забезпечення економічної безпеки і захисту інтересів держави.

Відповідно до частин 3, 6 статті 2 Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» товариство утворюється як публічне акціонерне товариство, 100 відсотків акцій якого закріплюються в державній власності, на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України, а також підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття. Товариство є правонаступником усіх прав і обов'язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту.

Згідно з приписами пунктів 1, 2, 13 Статуту акціонерного товариства «Українська залізниця», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Питання публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» №735 від 02.09.2015, Акціонерне товариство «Українська залізниця» є юридичною особою, що утворене відповідно до Закону України «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування», постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 р. № 200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця».

Товариство утворене як акціонерне товариство, 100 відсотків акцій якого закріплюються в державній власності, на базі Укрзалізниці, а також підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування, які реорганізовано шляхом злиття, згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 р. № 200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця».

Товариство є правонаступником усіх прав і обов'язків Укрзалізниці та підприємств залізничного транспорту. Товариство набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації в установленому законом порядку.

Згідно з п.6 ст.2 Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» та пункту 2 статуту ПАТ «Українська залізниця», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 735, Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» є правонаступником усіх прав та обов'язків Укрзалізниці та підприємств залізничного транспорту, зокрема й Державного підприємства «Донецька залізниця».

Як зазначає Велика палата Верховного суду у постанові по справі 910/5953/17 при реорганізації юридичної особи відбувається універсальне правонаступництво. При універсальному правонаступництві все майно особи як сукупність прав та обов'язків, які їй належать, переходить до правонаступника чи правонаступників, при цьому в цій сукупності переходять усі окремі права та обов'язки, які належали на момент правонаступництва правопопереднику незалежно від їх виявлення на той момент.

У процедурі реорганізації підприємств залізничного транспорту у формі злиття все майно, права та обов'язки державних підприємств, які припиняються, переходять до правонаступника Акціонерного товариства «Укрзалізниця». Держава не має права вилучити якусь частину майна, зокрема ту, що знаходиться на неконтрольованій території, і не передати її (частину) правонаступнику.

При реорганізації в формі злиття немає значення, чи вказано в передавальному акті про правонаступництво щодо певного майна, прав чи обов'язків. Адже правонаступник лише один, що унеможливлює виникнення будь-яких спорів щодо переходу майна, прав чи обов'язків.

Велика палата Верховного суду у згаданої вище постанові по справі 910/5953/17 звертає увагу, що за змістом частин 2, 3 статті 107 Цивільного кодексу України до внесення до них змін згідно із Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», який набрав чинності 13.12.2015, мали таку редакцію: «Після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами. Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом». Тобто, і для передавального акта, і для розподільчого балансу встановлювалися однакові вимоги.

Натомість у редакції, чинній з 13.12.2015, цими нормами установлено, що після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов'язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.

Отже, лише при припиненні суб'єкта господарювання шляхом поділу в розподільчому балансі визначається правонаступництво. Внаслідок же злиття, приєднання або перетворення правонаступником є лише одна особа і будь-який розподіл прав та обов'язків при таких видах реорганізації неможливий.

Законом «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування», Постановами Кабінету Міністрів України №200 та №604, а також статутом передбачено, що товариство володіє майном на двох режимах:

- на праві власності (майно передане до статутного капіталу);

- на праві повного господарського відання (майно, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях та в зоні проведення антитерористичної операції, тобто майно, яке вибуло із фактичного володіння держави; майно, що залишається у державній власності і щодо якого встановлені певні обмеження щодо розпорядження для Акціонерного товариства «Українська залізниця»).

Передача майна не у власність Акціонерному товариству «Укрзалізниця», а у повне господарське відання, не означає, що це майно залишилося в повному господарському віданні державних підприємств залізничної галузі, які припиняються, або те, що реорганізація не відбулась чи призупинена.

Так, статтею 10 Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» має назву «Обмеження щодо розпорядження майном Товариства» і визначає, що магістральні залізничні лінії загального користування та розміщені на них технологічні споруди, передавальні пристрої, що безпосередньо використовуються для забезпечення процесу перевезень, а саме: залізничні станції та колії загального користування, тягові підстанції, контактна мережа та інші пристрої технологічного електропостачання, системи сигналізації, централізації, блокування та управління рухом поїздів, об'єкти і майно, призначені безпосередньо для виконання аварійно-відновлювальних робіт, є державною власністю та закріплюються за Товариством на праві господарського відання. Товариство не може відчужувати, передавати в користування, оренду, лізинг, концесію, управління, заставу, безоплатне користування, вносити до статутного (складеного) капіталу суб'єктів господарювання майно, зазначене в частині першій цієї статті, та вчиняти щодо нього інші правочини, наслідком яких може бути відчуження такого майна.

Пунктами 1, 2 Постанови №604 від 12.11.2014 Кабінету Міністрів України «Деякі питання інвентаризації майна підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, яке розміщене на тимчасово окупованій території та території проведення антитерористичної операції» установлено, що майно (активи, власний капітал та зобов'язання) підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, яке розміщене на тимчасово окупованій території та території проведення антитерористичної операції, не включається до переліків і зведених актів інвентаризації майна, а відображається в балансі (крім зобов'язань підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, які розташовані на тимчасово окупованій території) і закріплюється в частині активів за Акціонерним товариством «Українська залізниця» на праві господарського відання до проведення його інвентаризації та оцінки відповідно до п.2 цієї постанови. Під час проведення інвентаризації та оцінки майна мають бути сформовані окремі акти обліку активів, власного капіталу і зобов'язань державних підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, які розташовані на тимчасово окупованій території та території проведення антитерористичної операції, за даними фінансової звітності за видами активів, власного капіталу та зобов'язань у розрізі статей балансу на останню дату, на яку надавалася фінансова звітність; сформовані окремі акти обліку активів, які розміщені на тимчасово окупованій території і обліковуються на балансах підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, які розташовані на іншій території України; після завершення тимчасової окупації та завершення проведення антитерористичної операції має бути проведена інвентаризація та оцінка майна і за результатами подані пропозиції щодо зміни статутного капіталу Акціонерного товариства «Українська залізниця» згідно із законодавством.

Вказані положення наведених вище постанов Кабінету Міністрів України взагалі не регулюють питання правонаступництва, не призупиняють реорганізацію і не визначають те, що певне майно чи зобов'язання не переходить до Акціонерного товариства «Українська залізниця»; вони лише встновлюють порядок обліку такого майна - за якою вартістю воно обліковується, відображається в балансі чи обліковується на позабалансових рахунках.

Водночас, відповідно до ч.15 ст.37 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (в редакції, чинної станом на 21.10.2015) злиття вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.

З аналізу положень Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» №200 від 25.06.2014 передбачено наступні етапи проведення реорганізації: 1) інвентаризація майна юридичних осіб, які підлягають злиттю, та складення передавального акта; 2) затвердження статуту нової юридичної особи (Акціонерного товариства «Укрзалізниця»); 3) державна реєстрація Акціонерного товариства «Укрзалізниця»; 4) припинення державних підприємств залізничного транспорту.

Як було зазначено 21.10.2015 здійснено державну реєстрацію Акціонерного товариства «Укрзалізниця» здійснено, у той же час, припинення Державного підприємства «Донецька залізниця» не зареєстровано.

Враховуючи, що відповідно до частини 6 статті 2 Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» товариство є правонаступником усіх прав і обов'язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту, правонаступництво не пов'язується з державною реєстрацією припинення підприємства залізничного транспорту, а кредиторам не надавалося право вимагати дострокового виконання вимог у порядку, передбаченому ст.107 Цивільного кодексу України, тобто всі їх вимоги перейшли в повному обсязі до Акціонерного товариства «Укрзалізниця»,

Відтак, датою виникнення універсального правонаступництва АТ «Укрзалізниця» щодо підприємств залізничної галузі, які припиняються шляхом злиття, слід вважати дату державної реєстрації АТ «Укрзалізниця» 21.10.2015, з якої воно є правонаступником Державного підприємства «Донецька залізниця».

За змістом статей 3, 5 3акону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» з дня державної реєстрації Акціонерне товариство «Укрзалізниця» мало право здійснювати будь-які види господарської діяльності, які потребували ліцензій чи дозволів, на підставі ліцензій та інших дозвільних документів, отриманих підприємствами залізничної галузі, які знаходилися в процедурі припинення, включаючи Державне підприємство «Донецька залізниця».

В цьому контексті, АТ «Укрзалізниця» заперечуючи проти правонаступництва по зобов'язаннях ДП, не спростовує фактів користування активами, дозвільними документами ДП, а отже ухилення АТ виконання зобов'язань вугільних підприємств, які знаходяться в стані припинення, частина активів яких знаходиться на окупованій території, порушує справедливий баланс між інтересами кредиторів та вугільними підприємствами, на які розповсюджується дія Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» та постанов КМУ №№ 200,604.

Щодо посилання АТ «Українська залізниця» на постанову Верховного суду від 22.02.2017 у справі №910/8349/16, суд зауважує наступне.

Велика палата Верховного суду у постанові від 16.06.2020 у справі №910/5953/17 відступила від висновків щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладених у раніше ухвалених рішеннях Верховного Суду України, у тому числі у постанові від 22 лютого 2017 року у справах № 910/11196/16, № 910/9323/16, № 910/8349/16, № 910/8325/16, у якої зазначено, що питання правонаступництва АТ “Укрзалізниця” стосовно ДП “Донецька залізниця” визначається спеціальним законом та прийнятими на його виконання постановами КМУ № 200 та № 604, які пов'язують перехід прав і обов'язків ДП “Донецька залізниця” до АТ “Укрзалізниця” з інвентаризацією, складанням передавального акта та внесенням майна до статутного капіталу правонаступника, а також висновків щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладених у постановах від 14 лютого 2018 року у справі № 910/23138/16, від 19 квітня 2018 року у справі № 910/653/17, від 02 травня 2018 року у справі № 905/1247/16, висновків Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, викладених у постановах від 06 червня 2018 року у справі № 219/10025/15-ц, від 05 грудня 2018 року у справі № 236/2729/17, від 20 лютого 2019 року у справі № 242/4687/17, від 18 вересня 2019 року у справі № 220/310/18, від 31 жовтня 2019 року у справі № 728/1128/18, від 09 грудня 2019 року у справі № 2-920/11 та від 22 квітня 2020 року у справі № 236/3323/18 та встановила, що АТ “Укрзалізниця” є правонаступником ДП “Донецька залізниця” з дати державної реєстрації АТ “Укрзалізниця”.

З аналізу наведених приписів можна дійти висновку про перехід майна (прав та обов'язків) підприємств залізничного транспорту, розміщених на території проведення антитерористичної операції, до Акціонерного товариства «Укрзалізниця», у зв'язку з чим, доводи АТ «Українська залізниця», викладені в заяві є безпідставними та спростовуються викладеними вище обставинами.

З огляду на зазначене Акціонерне товариство «Українська залізниця» є правонаступником Державного підприємства «Донецька залізниця» з дати державної реєстрації Акціонерного товариства «Українська залізниця», а саме, з 21.10.2015, у зв'язку з чим суд дійшов висновку, що заява Приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» про заміну сторони у виконавчому провадженні підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Заяву Приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» про заміну сторони у виконавчому провадженні - задовольнити.

2.Замінити сторону виконавчого провадження - боржника Державне підприємство «Донецька залізниця» (83000, Донецька обл., м.Донецьк, вул. Артема, 68; код ЄДРПОУ: 01074957) на його правонаступника Акціонерне товариство «Українська залізниця» (03150, м. Київ, вул. Єжи Ґедройця, 5; код ЄДРПОУ: 40075815) у виконавчому провадженні №74600967 щодо примусового виконання наказу Господарського суду Донецької області №905/637/16 від 12.04.2016 про стягнення з Державного підприємства “Донецька залізниця” (код ЄДРПОУ 01074957, місцезнаходження - 83000, Донецька область, м. Донецьк, вул. Артема, буд. 68) на користь Публічного акціонерного товариства “Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат” (код ЄДРПОУ 00190905, місцезнаходження - 50064, Дніпропетровська область, м. Кривий ріг, Інгулецький район, вул. Рудна, буд. 47) суму вартості недостачі вантажу у розмірі 48 506 грн. 89 коп. та витрати зі сплати судового збору у сумі 1 378 грн. 00 коп.

3.Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена в Східний апеляційний господарський суд протягом десяти днів з дня складення повного тексту ухвали в порядку передбаченому розділом IV ГПК України.

Ухвалу прийнято, складено та підписано (вступна та резолютивна частини) у нарадчій кімнаті. Повний текст ухвали складено та підписано 21.05.2024.

Суддя П.В. Демідова

Інформацію щодо руху справи можна отримати на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua, веб-порталі "Судова влада України" (dn.arbitr.gov.ua).