Справа № 682/583/24
Провадження № 2/682/301/2024
21 травня 2024 року
Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючої судді Маршал І.М.,
за участі секретаря судового засідання Захарчук С.П.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Славута цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «СЕНС БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
встановив:
АТ «Сенс Банк» звернувся до суду з вказаним позовом про стягнення заборгованості за кредитним договором. В обґрунтування позовних вимог вказував, що 23.08.2022 року ОСОБА_1 уклав із АТ «Альфа-Банк», назва якого з 12.08.2022 року змінена на АТ «Сенс Банк», угоду про надання споживчого кредиту №500702848, за умовами якої останній отримав кредит у сумі 84439,58 гривень строком на 96 місяців та сплатою відсотків за користування кредитними коштами у розмірі 24,00 % річних. Взяті на себе зобов'язання за договором ОСОБА_1 належним чином не виконував, своєчасно та у повному обсязі не погашав заборгованість за кредитом, нараховані відсотки за його користування, передбачені договором комісії у зв'язку із чим його заборгованість становить 94617,20 гривень. На підставі викладеного АТ «Сенс Банк» просив суд стягнути з ОСОБА_1 на свою користь заборгованість за кредитним договором № 500702848 у розмірі 94 617,20 гривень, а також понесені судові витрати по сплаті судового збору.
В судове засідання представник позивача АТ «Сенс Банк» надав клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки до суду не повідомим.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 23.08.2022 року між АТ «Альфа Банк», назва якого з 12.08.2022 року була змінена на АТ «Сенс Банк», та ОСОБА_1 був укладений договір про надання споживчого кредиту № 500702848 за умовами якого банк надав останньому у кредит грошові кошти у сумі 84 439,58 гривень на строк 96 місяців та сплатою відсотків за користування кредитними коштами у розмір 24,00 % річних.
Відповідно до ч.1 ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 1054 ЦК України передбачено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Згідно ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Відповідно до частин першої, другої статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 ЦК України).
Взяті на себе зобов'язання за вказаним договором банк виконав та перерахував на обумовлений у ньому рахунок грошові кошти (суму кредиту) у розмірі 84 439,58 гривень, що підтверджено меморіальним ордером №1276927893 від 23.08.2022 року, випискою по рахунку, відкритому в АТ «Сенс Банк» на ім'я ОСОБА_1 .
Натомість відповідач взяті на себе зобов'язання за договором із своєчасного погашення кредитної заборгованості та сплати відсотків на користування кредитом належним чином не виконував.
Згідно представленого банком розрахунку заборгованість ОСОБА_1 за договором № 500702848 від 23.08.2022 року станом на 28.02.2023 рік становить 94 617,20 гривень з яких: 84 439,58 гривень заборгованість за кредитом, 10 177,62 гривень заборгованість за відсотками.
Вказаний розрахунок відповідачем не спростований, відповідає умовам укладеного договору та відомостям, які містяться у виписці по особовому рахунку відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити та стягнути з відповідача на користь позивача Акціонерного товариства «Сенс Банк» заборгованість за Договором про надання кредиту № 500702848 від 23.08.2022 року в сумі 94 617,20 гривень.
Відповідно до ст.141 ЦПК України, слід стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір в сумі 3028,00 грн..
Керуючись ст.ст. 2, 12, 13, 76, 81, 141, 247, 258, 259, 263-265, ЦПК України, ст.ст. 207, 526, 546, 626, 628, 634, 638, 1048, 1050, 1054, 1055 ЦК України, суд, -
ухвалив:
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства «СЕНС БАНК» (03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 100; Код ЄДРПОУ 23494714) заборгованість за кредитним договором №500702848 у розмірі 94 617,20 грн. та 3028 грн. судових витрат.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції.
Суддя Маршал І. М.