Рішення від 20.05.2024 по справі 420/6666/24

Справа № 420/6666/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку ст. 262 КАС України) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання надати довідку про розмір грошового забезпечення,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому позивач просить:

визнати протиправною бездіяльність Офісу Генерального прокурора щодо ненадання довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора юстиції у відставці ОСОБА_1 за посадою заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону, станом на 01 січня 2022 року, для перерахунку пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року та у Порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року, постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», статті 81 Закону України «Про прокуратуру» із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, тощо) для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з урахуванням грошового забезпечення, передбаченого для прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону, правонаступником якої на теперішній час є Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону України;

зобов'язати Офіс Генерального прокурора підготувати та надати до ІНФОРМАЦІЯ_1 нову довідку про розмір грошового забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 за посадою заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2022 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", статті 81 Закону України «Про прокуратуру» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, тощо) для проведення перерахунку основного розміру його пенсії;

визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не направлення запиту до державного органу - Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону щодо видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 , з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону, станом на 01 січня 2022 року, та ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відповідної довідки-розрахунку про грошове забезпечення для перерахунку його пенсійного забезпечення;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 направити до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Одеській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 за посадою заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону, станом на 01 січня 2022 року, для перерахунку і виплати пенсії, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", статті 81 Закону України «Про прокуратуру» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року, постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 , як прокурор має право на перерахунок своєї пенсії у зв'язку з підвищення заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

Частиною 3 статті 81 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

З 1 січня 2021 року посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, а з 1 січня 2022 року - 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Частиною 13 статті 86 Закону №1697-VІІ визначено, що пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.

На підставі Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. у справі №7-р(ІІ)2019 у ОСОБА_1 наявне право на перерахунок пенсії з 01.01.2022 р. у зв'язку зі збільшенням розміру складових його заробітної плати з січня 2022 року на момент звернення до державних органів, пенсійного фонду України.

Враховуючи те, що він отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» при збільшенні посадового окладу заступника військового прокурора Одеського гарнізону його пенсія підлягала перерахунку з урахуванням нового посадового окладу прокурора військової прокуратури гарнізону, яку обіймав майор юстиції у відставки ОСОБА_1 під час звільнення з військової прокуратури.

Таким чином, належним способом захисту позивача є зобов'язання Офісу Генерального прокурора надати до ІНФОРМАЦІЯ_1 довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 за посадою заступника військового прокурора Одеського гарнізону станом на 01 січня 2022 року та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 направити до ГУ ПФУ в Одеській області наведену довідку для перерахунку його пенсійного забезпечення.

Процесуальні дії

Ухвалою суду від 04.03.2024 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження (відповідно до ст. 262 КАСУ) без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

25.03.2024 року за вхід.№12086/24 надійшов відзив на позов, в якому, зокрема, наголошено на необґрунтованості вимог позивача, оскільки відповідно до частини шостої статті 52 Закону України від 05.11.1991 №1789-ХІІ «Про прокуратуру», грошове утримання прокурорів, слідчих, службовців та інших працівників військових прокуратур здійснювалося Міністерством оборони України (в редакції до змін, внесених Законом України від 13.04.2012 №4652-VІ).

Законом України від 14.08.2014 №1642-VІІ «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» щодо утворення військових прокуратур» в системі органів прокуратури передбачено утворення військових прокуратур, до яких належать Головна військова прокуратура (на правах структурного підрозділу Генеральної прокуратури України), військові прокуратури регіонів (на правах обласних), військові прокуратури гарнізонів та інші військові прокуратури, прирівняні до прокуратур міст і районів.

Цим Законом у зазначену статтю 52 включили частину шосту такого змісту: «Грошове утримання прокурорів, слідчих та інших працівників військових прокуратур, забезпечення їх діяльності здійснюється Генеральною прокуратурою України».

Звертаємо увагу, що всім працівникам військових прокуратур, до ліквідації цих прокуратур у 2012 році, заробітну плату (грошове забезпечення) нараховувало і виплачувало Міністерство оборони України.

Отже, даних про фактично нараховане та виплачене грошове забезпечення, в тому числі індивідуальних даних (посада, звання, вислуга, наявність доступу до державної таємниці), необхідних для надання довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, призначеної згідно із Законом №2262-ХІІ до 2012 року в Генеральній прокуратурі України (Офісі Генерального прокурора) немає (в тому числі і даних про грошове забезпечення ОСОБА_1 ). Єдиним підтвердженням цих даних є саме списки за формою згідно з додатком 1 Порядку, які складають Головні управління Пенсійного фонду України та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсі

Таким чином, безпідставними є твердження ОСОБА_1 , викладені у позовній заяві, щодо виникнення у Офісу Генерального прокурора обов'язку надсилання довідки про грошове забезпечення позивача.

Офісом Генерального прокурора (Генеральною прокуратурою України) довідки про перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, надаються на звернення ТЦКСП (обласних військових комісаріатів), до повноважень яких належить визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій.

03.04.2024 р. за вхід.№ЕС/13866/24 надійшла відповідь на відзив, в якій представником позивача наголошено на тому, що у своєї заяві до офісу Генерального прокурора ставиться питання щодо надіслання на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії за нормами, чинними з 01 січня 2022 року для проведення перерахунку пенсії згідно зі ст.81 Закону України «Про прокуратуру.

Проте, у зв'язку із змінами посадових окладів і грошового забезпечення працівників прокуратури за нормами, чинними з 01 січня 2022 року позивачу, як колишньому працівнику Військової прокуратури Одеського гарнізону, так і не була оновлена довідка про розмір грошового забезпечення і не перераховано пенсійне забезпечення.

Офіс Генерального прокурора, всупереч положенням ст.ст.1, 3 Закону України «Про прокуратуру» погіршив матеріальне положення позивача, відкрито порушив його права та інтереси на соціальний захист ветерана війни - інваліда війни ІІ групи, гарантовані ст. 46 Конституції України та Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», проявив неналежну правову принципіальну позицію дотримання верховенства права, законності, справедливості щодо захисту не тільки прав громадянина, а у тому числі колишнього працівника військової прокуратури, тому самим проявив протиправною бездіяльність.

Документ в електронному вигляді «Адміністративний позов» від 28.02.24 року по справі №420/6666/24 надіслано одержувачу - ІНФОРМАЦІЯ_2 в його електронний кабінет.

Документ доставлено до електронного кабінету: 29.02.24 р. о 15:04.

Документ в електронному вигляді «Ухвала про відкриття спрощеного позовного провадження» від 04.03.24 року по справі №420/6666/24 надіслано одержувачу - ІНФОРМАЦІЯ_2 в його електронний кабінет.

Документ доставлено до електронного кабінету: 07.03.24 р. о 15:49.

Правом на подання відзиву ІНФОРМАЦІЯ_2 не скористався.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , інвалід війни 2 групи, звільнений з посади заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону у військовому званні майора юстиції та з 05.01.1994 року йому була призначена пенсія по інвалідності, він є військовим пенсіонером на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та отримує пенсію у розмірі 80% від суми грошового забезпечення (пенсійна справа №ЮО81073).

Відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії за №18-1390зп від 19.10.2016 року, виданої Генеральною прокуратурою України, до складу грошового забезпечення позивача включались такі види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років - 25%, надбавка за виконання особливо важливих завдань - 70%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15% та премія - 130%.

Згідно довідки від 19.06.2018 року за вих.№18-106зп, виданої Генеральною прокуратурою України, до складу грошового забезпечення позивача включались такі види грошового забезпечення: посадовий оклад-7460,00 грн., оклад за військовим званням-1340,00 грн., надбавка за вислугу років - 25% -1865,00 грн.

У зв'язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури станом на 01 січня 2022 року, відповідно до ст. 81 Закону України «Про прокуратуру», представник позивача звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 20.12.2023 року реєстраційний вх.№32258 з проханням звернутися до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, як державного органу із запитом щодо видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону, у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 30 серпня 2017 року №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії у зв'язку з прийняттям з урахуванням грошового забезпечення для перерахунку його пенсійного забезпечення за вислугу років.

Із відповіді начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 за вих.943/29126 від 25.12.2023 р. вбачається, що "на сьогодні немає правових підстав для складання оновлених довідок про розмір грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби для обчислення пенсії, запитуваних у Вашому зверненні».

29.01.2024 року представник позивача адвокат Сушко В.М. звернувся до Генерального прокурора із заявою з реєстраційним вх.№21416-24, в якій просив скласти та надіслати на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01 січня 2022 року, з урахуванням: посадового окладу заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону з урахуванням грошового забезпечення, яка прирівняна до посади прокурора прокуратури; окладу за військовим званням підполковника юстиції; надбавки за вислугу років; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за посадою заступника військового прокурора Одеського гарнізону, а саме: надбавки за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, надбавки за виконання особливо важливої роботи і премії, для проведення перерахунку пенсії з 01.01.2022 року згідно зі ст.81 Закону України «Про прокуратуру.

Листом від 02.02.2024 №21-192вих-24 представнику позивача було відмовлено у складанні та надсиланні на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням (майор юстиції) та (надбавок, доплат, підвищень) та премії.

РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ

Згідно з ч.ч. 3, 18 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі - Закон №2262-XII, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з ст. 51 Закону №2262-XII при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

За правилами п.п. 1-3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі Порядок №45, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

При цьому, суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №3-1, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, є збільшення рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ, що може бути реалізовано двома шляхами: через централізований механізм повідомлень та інформувань територіального органу Пенсійного фонду України органами влади, у спосіб, визначений пунктами 1-3 Порядку №45; за відповідною заявою пенсіонера та доданими до неї документами.

Суд наголошує на тому, що заява пенсіонера та додані до неї документи, які дають право на подальше підвищення пенсії (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій), є підставою для перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ, проте, за умови, якщо її видача державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком №45, обумовлена зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Частинами 1-4 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року №2011-XII (далі - Закон №2011-XII, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова №704, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до Постанови №704 встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Згідно з пунктом 4 Постанови №704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.Також додатки 1, 12, 13, 14 до Постанови № 704 містять примітки, відповідно до яких, зокрема посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Водночас, суд зазначає, що 06 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який набрав чинності з 01 січня 2017 року.

Пунктом 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону установлено, що мінімальна заробітна плата після набрання чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат, крім розрахунку щорічного обсягу фінансування статутної діяльності політичних партій.

До внесення змін до законів України щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини вона застосовується у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, починаючи з 1 січня 2017 року.

Тобто, з моменту набрання чинності Законом №1774-VIII (01 січня 2017 року) на законодавчому рівні існує заборона застосовувати мінімальну заробітну плату, як розрахункову величину для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.

Разом з цим, згідно ст. 6 Закону України від 05.10.2000 року №2017-III «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» (далі - Закон №2017-III, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), базовим державним соціальним стандартом є прожитковий мінімум, встановлений законом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров'я та освіти.

Прожитковий мінімум щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

Поряд з цим, на момент набрання чинності Постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (1 березня 2018 року) пункт 4 було викладено в редакції пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року №103 (яка набрала чинності 24 лютого 2018 року, далі Постанова №103), а саме: « 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14».

Отже, на момент набрання чинності Постановою №704 (01 березня 2018 року) п. 4 Постанови №704 викладений у редакції згідно з п. 6 Постанови №103 та визначав, що при обчисленні розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу використовується такий показник, як «розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року».

Текст примітки, зокрема, додатків 1, 14 до Постанови №704 - у зв'язку з прийняттям Постанови №103 - не змінився, відповідно виникла неузгодженість тексту примітки з положеннями пункту 4 Постанови №704 в редакції, викладеній згідно з пунктом 6 Постанови № 103.Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Кабінет Міністрів України постановою від 28 жовтня 2020 року №1038 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006 року №1644 і від 30 серпня 2017 року №704» викладено, зокрема, примітку до Додатку 1 до Постанови № 704 в новій редакції: « 1. Посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються в порядку, встановленому пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704. У разі коли розмір окладу визначено у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище заокруглюються до 10 гривень.».

В аналогічній редакції викладена також і примітка Додатку 14 до Постанови №704.

Згідно ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

У постановах Верховного Суду від 02 серпня 2022 року у справі №440/6017/21, від 31 серпня 2022 року у справі №120/8603/21-а, від 16 листопада 2022 року у справі №120/648/22-а, від 13 грудня 2022 року у справі №240/12647/21, від 04 січня 2023 року у справі №640/17686/21, від 10 січня 2023 року у справі №120/8682/21-а, від 24 січня 2023 року у справі №500/1433/21, від 22 березня 2023 року у справі №340/10333/21, від 27 березня 2023 року у справах №№640/24075/20, 280/11480/21, від 30 березня 2023 року у справі №320/9431/21, від 04 квітня 2023 року у справі №120/5264/22, від 11 квітня 2023 року у справі №240/21362/21, від 09 травня 2023 року у справі №380/5158/22, від 07 червня 2023 року у справі №340/2148/21, від 29 червня 2023 року у справі №380/7813/22 викладені наступні висновки щодо застосування норм права у подібних правовідносинах:

з 01.01.2020 року положення пункту 4 Постанови №704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою № 704, - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум, як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік, у тому числі, як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів;

через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена Додатком 2 до Порядку № 45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 Постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік);

встановлене положеннями пункту 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1774-VІІІ обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати, як розрахункової величини для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою № 704, жодним чином не впливає на спірні правовідносини, оскільки такою розрахунковою величною є прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року, розмір мінімальної заробітної плати не є розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, а застосований з іншою метою - для визначення мінімальної величини, яка враховується, як складова при визначенні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням.

Застосовуючи наведені висновки до обставин даної справи, суд звертає увагу на те, що позивачу призначено пенсію за вислугу років згідно Закону №2262-ХІІ, яку обчислено від грошового забезпечення за посадою заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону, військове звання майор.

При цьому, зі змісту довідки Генеральної прокуратури України від 19.06.2018 року №18-106зп, на підставі якої позивачу проводився перерахунок пенсії, вбачається, що грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача визначено наступним чином, зокрема:

посадовий оклад згідно постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» - 7460,00 грн.;

оклад за військовим (спеціальним) званням (майор) згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» - 1340,00 грн.;

надбавка за вислугу років (25%) згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. №1090 «Про затвердження Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури» - 1865,00 грн.

Таким чином, у спірному випадку посадовий оклад позивача визначений на підставі постанови КМУ від 31.05.2012 року №505 за посадою заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону, як то прямо передбачено цією постановою КМУ, а не на підставі постанови КМУ від 30.08.2017 року №704.

З огляду на викладене, зміна прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на відповідний рік, та п. 4 постанови КМУ від 30.08.2017 року №704 не є підставою для визначення розміру посадового окладу у складі грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача.

Разом з цим, як вже зазначено вище, у довідці для перерахунку пенсії позивача Генеральною прокуратурою України визначений оклад за військовим (спеціальним) званням (майор) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 року №704, який розрахований шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 2018 рік, а саме у сумі 1762 грн., на тарифний коефіцієнт згідно з додатком 14 до Постанови №704 0,76 (1762 х 0,76 = 1339,12 грн. = 1340,00 грн.).

Однак, за наведеного правового регулювання та висновків Верховного Суду, з 01.01.2020 року положення пункту 4 Постанови № 704 в частині визначення розрахунковою величиною для встановлення, зокрема, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум, як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік, у тому числі, як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів, що дає право на складання оновленої довідки для перерахунку пенсії.

З огляду на викладене, оскільки у довідці для перерахунку пенсії позивача Генеральною прокуратурою України визначений оклад за військовим (спеціальним) званням (майор) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 року №704, який розрахований шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 2018 рік, суд приходить до висновку, що відповідач, відмовляючи у наданні позивачу довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 року, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, положень Постанови №704, із зазначенням відомостей про розміри окладу за військовим званням (як наслідок додаткових видів грошового забезпечення, розмір яких залежить від розміру окладу за військовим званням), визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022 рік, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови №704, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2022 року (з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії), діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

При цьому, суд наголошує, що чинна редакція постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» містить схему посадових окладів працівників прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя, військових прокуратур регіонів і прирівняних до них прокуратур та п. 4-1 цієї постанови передбачено, що грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу в органах прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах, складається з посадового окладу та інших виплат, установлених цією постановою, а також окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років у розмірі і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців.

На підставі наведеного, оскільки посадовий оклад у складі грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача не підлягає визначенню згідно постанови КМУ від 30.08.2017 року №704, а визначається за постановою КМУ від 31.05.2012 року №505, та доказів щодо його збільшення, в порівняні з тим розміром, який врахований у попередньому перерахунку, не надано, суд вважає, що позовні вимоги в частині відмови у видачі довідки для перерахунку пенсії із зазначенням посадового окладу згідно постанови КМУ від 30.08.2017 року №704 задоволенню не підлягають.

Щодо доводів відповідача про відсутність у Офісу Генерального прокурора повноважень на видачу позивачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії, суд вважає за необхідне вказати на таке.

Позивач, проходив військову службу в органах прокуратури, з якої відповідним наказом Генеральної прокуратури України його було звільнено з військової служби.

Відповідно до статті 13 Закону України від 05.11.1991 №1789-XII «Про прокуратуру» (тут і надалі у редакції на час звільнення позивача; далі - Закон №1789-ХІІ) військові прокуратури входили до системи органів прокуратури.

Згідно із частиною десятою статті 50-1 Закону №1789-XII, військові прокурори і слідчі військових прокуратур при звільненні з військової служби мають право на одержання пенсії відповідно до цієї статті або на одержання пенсії, встановленої законом для військовослужбовців.

Позивач одержує пенсію як особа, що проходила військову службу в органах прокуратури відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XII, визначений, зокрема статтями 51, 63 цього Закону та Порядком №45, пунктом 1 якого передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Алгоритм перерахунку передбачено пунктами 2-3 Порядку №45. Так, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Таким чином, оскільки позивач проходив військову службу в органах прокуратури і був звільнений з цієї служби з прокуратури Одеського гарнізону наказом Генерального прокурора України, а відтак саме цей державний орган (його правонаступник), повинен видавати довідки для перерахунку розміру пенсії, яким у цьому випадку є Офіс Генерального прокурора.

Така правова позиція сформована у постанові Верховного Суду від 15.02.2024 року у справі №420/5473/23, яка в силу ст. 242 КАС України та ст 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» підлягає застосуванню у спірних правовідносинах.

Щодо визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не направлення запиту до державного органу - Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону щодо видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.

Згідно абз.2, 4, 5 п.2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 31.12.2014 р. № 937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей" (зі змінами) та Порядку № 45 і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р. № 3-1. У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.

Вказана Інструкція не передбачає обов'язку ІНФОРМАЦІЯ_4 направляти запити до державних органів щодо оновлених складових грошового забезпечення військовослужбовців, а отже в діях ІНФОРМАЦІЯ_4 протиправна бездіяльність відсутня.

Щодо зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 направити до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Одеській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення суд зазначає, що вказана вимога є передчасною і задоволенню не підлягає, оскільки права позивача в цій частині на час розгляду справи не порушені.

Суд зазначає, що судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому.

Отже, суд вважає передчасним надавати оцінку вказаним обставинам та майбутній можливій поведінці відповідача у цьому рішенні.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Згідно з ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

При розв'язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999 року у справі "Гарсія Руїз проти Іспанії", від 22.02.2007 року у справі "Красуля проти Росії", від 05.05.2011 року у справі "Ільяді проти Росії", від 28.10.2010 року у справі "Трофимчук проти України", від 09.12.1994 року у справі "Хіро Балані проти Іспанії", від 01.07.2003 року у справі "Суомінен проти Фінляндії", від 07.06.2008 року у справі "Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії") і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.

Керуючись ст.ст.2-9, 242, 246, 250, 251, 255, 262, 293-297 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання надати довідку про розмір грошового забезпечення - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Офісу Генерального прокурора щодо ненадання довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора юстиції у відставці ОСОБА_1 за посадою заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону, станом на 01 січня 2022 року, для перерахунку пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року та у Порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року, постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», статті 81 Закону України «Про прокуратуру» із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, тощо) для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з урахуванням грошового забезпечення, передбаченого для прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону, правонаступником якої на теперішній час є Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону України.

Зобов'язати Офіс Генерального прокурора підготувати та надати до ІНФОРМАЦІЯ_1 нову довідку про розмір грошового забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 за посадою заступника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2022 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", статті 81 Закону України «Про прокуратуру» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, тощо) для проведення перерахунку основного розміру його пенсії.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення підписано 20.05.2024 року у зв'язку з перебуванням головуючого судді у щорічній черговій відпустці.

ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Офіс Генерального прокурора (адреса: 01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15, ЄДРПОУ 00034051, електронна пошта: office@gp.gov.ua)

ІНФОРМАЦІЯ_2 (адреса: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 )

Головуючий суддя Нінель ПОТОЦЬКА