про залишення позовної заяви без руху
20 травня 2024 рокусправа № 380/10256/24
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мартинюк Віталій Ярославович розглянувши у м. Львові матеріали позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області про визнання протиправними дій,-
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області (далі - відповідач), в якому просить:
визнати протиправною бездіяльність щодо неврахування до недоотриманої пенсії ОСОБА_2 періоду з 01.08.2014 р. по 07.12.2019 р. та зобов'язати зарахувати до недоотриманої пенсії ОСОБА_2 період з 01.08.2014 р. по 07.12.2019 р.
визнати протиправною бездіяльність щодо невиплати недоотриманої пенсії ОСОБА_2 та зобов'язати виплатити недоотриману пенсію ОСОБА_2 за період з 01.08.2014 р. по 07.12.2019 р.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів позову, представник позивача зазначає, що позивач перебуває у скрутному матеріальному становищі і просить суд відстрочити йому сплату судового збору.
При цьому, представником позивача не долучено жодних доказів на підтвердження вказаної обставини.
Таким чином, суддя вважає, що позивач повинен додати до адміністративного позову документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документ на підтвердження наявності у нього пільг щодо сплати судового збору, передбачених статтею 5 Закону №3674-VI, а саме:
- довідку з Пенсійного фонду України про наявність/відсутність виплат;
- довідку з Управління праці та соціального захисту населення про наявність/відсутність виплат;
- довідку з Державного центу зайнятості про наявність/відсутність виплат.
Даних правових висновків дійшов Верховний Суд і в ухвалі від 04 квітня 2023 року при розгляді справи № 9901/988/18.
Згідно із частиною другою статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч.1 ст.3, ч.1 ст. Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч.2 ст.4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою розмір судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, з урахуванням заявлених позовних вимог (вказані вимоги є похідними одна від одної), позивач повинен сплатити судовий збір за одну вимогу немайнового харакеру - 1211 грн. 20 коп. або додати документ на підтвердження наявності у нього пільг щодо сплати судового збору, передбачених статтею 5 Закону №3674-VI.
Крім того, слід зауважити, що інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Львівського окружного адміністративного суду є загальнодоступною та оприлюднена на офіційних веб-сайтах Львівського окружного адміністративного суду і “Судова влада України”.
Керуючись ст.ст.161,169,248 КАС України, суддя, -
Позовну заяву залишити без руху.
Позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом долучення до позову документу про сплату судового збору у розмірі 1211 грн. 20 коп. або документів на підтвердження наявності у нього пільг щодо сплати судового збору, передбачених статтею 5 Закону №3674-VI, зокрема, довідки з Пенсійного фонду України про наявність/відсутність виплат; довідки з Управління праці та соціального захисту населення про наявність/відсутність виплат та довідки з Державного центу зайнятості про наявність/відсутність відповідних виплат.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
СуддяМартинюк Віталій Ярославович