20 травня 2024 року м. Житомир
справа № 240/27616/21
категорія 111000000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: м.Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Люкспромгаз" про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Люкспромгаз" до Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області про визнання протиправним та скасування розпорядження, -
встановив:
Відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду (головуючий суддя Черноліхов С.В.) від 18.01.2022 позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Люкспромгаз" задоволено:
- визнано протиправним і скасовано розпорядження Головного управління ДПС у Житомирській області від 02 вересня 2021 року №374-р "Про анулювання ліцензії ТОВ "Люкспромгаз";
- стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Житомирській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Люкспромгаз" 2270, 00 грн. сплаченого судового збору.
Відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України вказане рішення набрало законної сили.
Житомирським окружним адміністративним судом 04 січня 2023 року видано позивачу виконавчі листи.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Люкспромгаз" 27 березня 2024 року звернулося до суду із заявою (за вх.№17747/24) про заміну боржника з Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області на його правонаступника - Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.03.2024, для розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження головуючи суддею призначено - Горовенко А.В.
Заяву про заміну сторони виконавчого провадження призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.
Відповідно до довідки від 11.04.2024 судове засідання відкладено на 02.05.2024. у зв"язку з переїздом Житомирського окружного адміністративного суду за новою адресою.
Згідно з протокольною ухвалою суду від 02.05.2024 оголошено перерву до 14.05.2024 для надання можливості представнику відповідача ознайомитися з матеріалами заяви.
У судове засіданні 14.05.2024 сторони не з"явилися, однак представник заявника неодноразово подавав клопотання про розгляд заяви без участі заявника (за вх.№20979/24, за вх.№ 25006/24).
Представник боржника у визначений день та час не прибув до суду, клопотань про відкладення розгляду заяви до суду не надсилав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби у визначений день та час не прибув до суду, клопотань про відкладення розгляду заяви до суду не надсилав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Згідно з ч.2 ст.379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Зважаючи на неявку учасників справи, подане представником заявника клопотання та керуючись приписами ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження.
Дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 та ч.4 ст.379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
За змістом частини п'ятої статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII, у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" №537 від 19.06.2019 утворено Державну податкову службу, як юридичну особу публічного права.
Вказаною постановою передбачено реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби.
Разом з тим, установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України "Питання Державної податкової служби" від 21.08.2019 №682-р погоджено забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється.
Наказом Державної податкової служби України від 28.08.2019 №36 та наказом розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, визначено, що права та обов'язки органів виконавчої влади переходять: у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття; у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади; у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу; у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади; у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Головне управління Держаної податкової служби у Житомирській області (код ЄДРПОУ 43142501) з 09.08.2021 припинено.
Враховуючи викладені норми чинного законодавства та з'ясовані судом обставини, суд дійшов до висновку про обґрунтованість клопотання та, як наслідок, наявність підстав для його задоволення.
Приписами ч.2 ст.14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Таким чином, на даний момент усі права та обов'язки внаслідок проведеної реорганізації перейшли від Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області (код ЄДРПОУ 43142501) до Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби (код ЄДРПОУ 44096781), яке є правонаступником відповідача.
З огляду на викладене, враховуючи те, що рішення суду від 18.01.2022 не виконано, а Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби (код ЄДРПОУ 44096781) є правонаступником Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області (код ЄДРПОУ 43142501), то суд дійшов висновку про задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Люкспромгаз" про заміну сторони виконавчого провадження.
Керуючись статтями 229, 243, 248, 256, 294, 295, 297, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
ухвалив:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Люкспромгаз" про заміну сторони виконавчого провадження, - задовольнити.
2. Замінити сторону у виконавчому провадженні при виконанні виконавчого листа у справі №240/27616/21, виданого Житомирським окружним адміністративним судом 04 січня 2023 року, з Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області (код ЄДРПОУ 43142501) на його правонаступника - Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби (код ЄДРПОУ 44096781).
3.Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в строки, визначені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги відповідно до вимог статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.В. Горовенко