Справа № 686/21971/23
Провадження № 1-кс/686/4492/24
Іменем України
20 травня 2024 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання заступника начальника ВРЗСГСД СУ Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні № 12023240000000447 від 18.08.2023 року,
20.05.2024 року заступник начальника ВРЗСГСД СУ Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області майор поліції ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням, погодженим з прокурором Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 .
Досудовим слідством встановлено, що до СУ ГУНП в Хмельницькій області надійшли матеріали перевірки УСР в Хмельницькій області, щодо неправомірних дій посадових осіб КЗОЗ " ІНФОРМАЦІЯ_2 та його територіальних підрозділів, а також військово-лікарських комісій при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки області при встановленні груп інвалідності особам призовного віку, які підлягають призову для проходження військової служби.
18.08.2023 відомості про вказане кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР за №12023240000000447 за ознаками злочину, який передбачений ч. 2 ст. 364 КК України, 28.02.2024 та 18.04.2024 за ознаками злочинів, які передбачені ч. 1 ст. 366 КК України.
Встановлено, що посадові особи КЗОЗ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " та його територіальних підрозділів, розташованих на території Хмельницької області, а також військово-лікарських комісій при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки області, в порушення постанови КМУ № 1317 від 03.12.2009, «Питання медико-соціальної експертизи» (вказаною постановою затверджені Положення про медико-санітарну експертизу, Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності); постанови КМУ № 10 від 21.01.2015 Про затвердження переліку анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду; наказу МОЗ України № 561 від 05.09.2011 «Про затвердження Інструкції про встановлення груп інвалідності», положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення про ВЛЕ), затвердженого наказом МО України №402 від 14.08.2008 та інших нормативно-правових актів, можливо налагодили протиправний механізм встановлення груп інвалідності особам призовного віку, які підлягають призову для проходження військової служби, та визнання їх непридатними до військової служби за відсутності у них захворювань, що дають підстави для її встановлення.
Зокрема, посадові особи вищевказаних комісій, можливо, зловживаючи службовим становищем та з метою власного незаконного збагачення, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, вносять в медичні документи завідомо неправдиві відомості про стан захворювань осіб (потенційних «клієнтів»), а саме: підготовку, видачу медичних документів, оформлення фіктивних історій захворювань (епікризів) та сприяння у оформленні груп інвалідності особам чоловічої статі, тобто особам, які підпадають під дію Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та є придатними до проходження військової служби особам.
Внаслідок вказаних дій значно зменшується мобілізаційний резерв в Збройних силах України та бойова здатність для стримування військової агресії російської федерації проти держави України та її територіальної цілісності.
Органом досудового розслідування отримано витяги з протоколів засідання штатної ВЛК центральної ВЛК ЗС України №№3, 4, 5, 6 та 7 від 08.09.2023, щодо скасування постанов ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_2 і ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_5 про непридатність до військової служби відносно 5 осіб.
Крім того, також отримано висновки медико-соціальних експертиз ІНФОРМАЦІЯ_6 у відповідності до яких скасовано акти ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 про встановлення 11 особам груп інвалідності.
Таким чином вбачаються порушення діючого законодавства України в медичній та військовій сфері в діях посадових осіб та працівників ІНФОРМАЦІЯ_9 і ІНФОРМАЦІЯ_5 , а також ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 при прийнятті рішень, щодо визнання непридатними до військової служби та зняття з військового обліку та встановлення груп інвалідності вищевказаним особам, які призвели до скасування таких рішень.
На підставі вищевикладеного, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів медичних закладів, в яких проходили обстеження та лікуванні вказані особи (медична карта, виписки, епікризи та інші медичні документи).
Відповідно до матеріалів кримінального провадження вказані документи перебувають, або ж можуть перебувати у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АДРЕСА_1 .
Таким чином, з метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню згідно ст. 91 КПК України, здобуття доказів і встановлення фактів, що мають значення для повного швидкого, та неупередженого розслідування даного кримінального провадження відповідно до ст. 2 КПК України, подальшого призначення та проведення судових почеркознавчих та інших експертиз, прийняття з даного приводу процесуальних рішень, здобуття інформації, що становить слідчий та оперативний інтерес, відновлення порушених прав громадян і держави, встановлення або спростування факту зловживання службовим становищем та службового підроблення, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу з можливістю вилучення (виїмки) оригіналів документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АДРЕСА_1 , зокрема медичних та інших документів, щодо проходження обстеження та лікування (медична карта, виписки, епікризи та інші медичні документи) стосовно: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_20 ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ; документів, що містять вільні зразки підписів та почерку лікарів, що здійснювали лікування вищевказаних осіб у відповідності до виписок та епікризів, наявних у їх медичних справах; документів, що містять вільні зразки підпису та почерку працівників вказаної установи - голови та секретаря ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_26 , датованих 2020-2024 роками в кількості не менше ніж по 10 документів відповідно з підписами по почерком даних осіб, зокрема ОСОБА_21 та
ОСОБА_22 інший спосіб отримати вказані документи та інформацію наявну в них неможливо.
Слідчий в судове засідання не з'явився, проте зазначив, що просить розглянути клопотання за його відсутності та задоволити його вимоги.
Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим наведено підстави, передбачені ч.2, 5 ст.163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати прокурор, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в зв'язку з чим клопотання прокурора підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, -
Надати дозвіл заступнику начальника відділу СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_23 , старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_24 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_25 , старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_26 , слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_27 на тимчасовий доступ у даному кримінальному провадженні з можливістю вилучення (виїмки) оригіналів документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АДРЕСА_1 , зокрема: медичних документів, щодо проходження обстеження та лікування (медична карта, виписки, епікризи та інші медичні документи) стосовно: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_20 ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ; документів, що містять вільні зразки підписів та почерку лікарів, що здійснювали лікування вищевказаних осіб у відповідності до виписок та епікризів, наявних у їх медичних справах; документів, що містять вільні зразки підпису та почерку працівників вказаної установи - голови та секретаря ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_26 , датованих 2020-2024 роками в кількості не менше ніж по 10 документів відповідно з підписами по почерком даних осіб, зокрема ОСОБА_21 та ОСОБА_28
Посадовим та службовим особам КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 забезпечити тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення.
Ухвала діє по 20.07.2024 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя