копія
20 травня 2024 року Справа № 608/670/24
Номер провадження3/608/362/2024
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Запорожець Л. М. , розглянувши матеріали, які надійшли від Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українку, громадянку України, жительку с. Скородинці Чортківського району Тернопільської області, працюючу медичною сестрою КНП «Чортківська ЦМЛ », до адміністративної відповідальності не притягувалась,
за ч. 3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
07 березня 2024 року інспектор сектору ЮП Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області Нановська О.Б. склала протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 серії ВАД № 365647, зі змісту якого вбачається, що 24.02.2024 року близько 20.00 години неповнолітній ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи в с.Скородинці по вул. Кубова Чортківського району, виражався нецензурними словами на адресу ОСОБА_3 , чим порушив громадський порядок і спокій громадян, відповідальність за що передбачена ст. 173 КУпАП, однак не досяг 16 річного віку, тому до відповідальності слід притягнути його матір - ОСОБА_1 , за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 184 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання жодного разу не з'явилась, належним чином була повідомлена про день та час розгляду справи в суді.
Неявка останньої не перешкоджає судовому розгляду справи, оскільки згідно положення ч. 2 ст. 268 КУпАП, її участь при розгляді даної категорії справи не є обов'язковою.
Враховуючи те, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, будучи обізнаним про складення щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, що підтверджується його особистим підписом у протоколі про адміністративне правопорушення та розгляд справи у суді, не вжила заходів для явки до суду, не подала письмових заперечень проти протоколу, тому приходжу до переконання, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи.
В своїх рішеннях Європейський суд з прав людини наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними її правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Зокрема, в рішенні в справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року Суд наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст. 280 КУпАП).
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Положеннями ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення, складеного щодо неї.
У відповідності до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 3 ст. 184 КУпАП - вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дослідивши обставини справи про адміністративне правопорушення, протокол про вчинене адміністративне правопорушення серії ВАД № 365647 від 07.03.2024 року, інші письмові докази, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєному адміністративному правопорушенні, передбаченому ч. 3 ст. 184 КУпАП, доведена, в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 зазначила власноручно, що просить обмежитись попередженням, при цьому жодних зауважень чи заперечень з приводу складання щодо неї вищезгаданого протоколу за ч. 3 ст. 184 КУпАП, не надала, а тому при визначенні виду і розміру стягнення у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують та обтяжують її відповідальність, вважаю за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
На підставі cт.40-1 КпАП України, ст. 4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 605, 60 гривень.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 184 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українку, громадянку України, жительку с. Скородинці Чортківського району Тернопільської області винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 850 гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, жительки с. Скородинці Чортківського району Тернопільської області, працюючої медичною сестрою КНП «Чортківська ЦМЛ » на рахунок ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783), банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 судовий збір в розмірі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя: (підпис)
Копія вірна:
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/670/24.
Постанова набрала законної сили " " _________________ року.
Суддя Л. М. Запорожець
Копію постанови видано " " _________________ року.
Секретар: