Єдиний унікальний номер: 379/145/22
Провадження № 6/379/33/24
20 травня 2024 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін В.І., розглядаючи заяву Моторного(транспортного) страхового бюро України боржник: ОСОБА_1 про видачу дублікату виконавчого листа
ОСОБА_2 діючий в інтересах МТСБУ звернувся 13.05.2024 до Таращанського районного суду Київської області із заявою про видачу дублікату виконавчого листа. З 13.05.2024 по 17.05.2024 суддя Зінкін В.І. приймав участь у підготовці для підтримання кваліфікації суддів місцевих загальних судів в Національній школі суддів України. 20.05.2024 заява передана судді Зінкіну В.І.
За змістом ч.2 ст.183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Згідно ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Норми статті 183 ЦПК України встановлюють загальні вимоги до форми та змісту будь-якої письмової заяви, клопотання, заперечення, що подається під час провадження в цивільній справі, а не лише в позовному провадженні, а щодо додаткових вимог до заяв, скарг, клопотань, які подаються на стадії виконання судового рішення та в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень у законі міститься спеціальна вказівка.
Відповідно ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», яка визначає порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців до судів різних юрисдикцій та в порядку адміністративного підпорядкування виконавців, позаяк провадження в цивільних справах регулюється спеціальним цивільним процесуальним законом, норми якого, зокрема, й з урахуванням їх динаміки, змін, мають пріоритет у питанні форми і порядку звернення до суду зі скаргою на дії та рішення виконавця.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Закарпатського апеляційного суду від 21.12.2020 року справа №303/4390/20.
Також відповідно до п. 17.4 Перехідних положень ЦПК України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Проте, при поданні вказаної вище заяви, вимоги п.1 ч.1 та абз. 2 ч. 2 ст. 183 ЦПК України не виконані, зокрема, до поданої заяви не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у боржника також не додано доказів надіслання (надання) копії заяви іншим учасникам справи (провадження) - а саме боржнику.
Крім того, суд звертає увагу на обставину, яка не є підставою для повернення заяви, однак, передбачена п. 17.4 Перехідних положень ЦПК України, а саме на те, що заявником не сплачено судовий збір за видачу дублікату виконавчого листа.
Таким чином, беручи до уваги те, що заявником не дотримані вимоги закону при подачі заяви, зазначене є перепоною для розгляду вказаної заяви по суті, суд, керуючись ч. 4 ст. 183 ЦПК України,
Керуючись ст. 183, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
Заяву ОСОБА_2 про видачу дублікату виконавчого листа по справі №379/145/22 - повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб - адресою сторінки на офіційному веб - порталі судової влади України http://tr.ko.court.gov.ua.
СуддяВ. І. Зінкін