Справа № 373/1018/24
10 травня 2024 року м. Переяслав
Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Свояк Д.В., розглянув матеріали, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , народженого ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Херсон Херсонської області, громадянина України, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
06.05.2024 до суду надійшов протокол № 21 про адміністративне правопорушення від 01.05.2024, складений командиром 2 самохідного артилерійського дивізіону ВЧ НОМЕР_1 , відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вказаного протоколу ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, 30.04.2024 близько 15:20 перебував на території розташування підрозділу військової частини в стані алкогольного сп'яніння. Правопорушення скоєне в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст.278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи.
Відповідно до ст.256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, встановлено, що даний протокол не відповідає вимогам закону.
У складеному протоколі вказано, що громадянину ОСОБА_1 роз'яснено його права, проте цей протокол особисто ним не підписаний, що свідчить про неознайомлення його з його правами.
У протоколі про адміністративне правопорушення та у доповіді про подію, кримінальне правопорушення, що трапилося, вказані різні посади особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
До протоколу додано акт №251 огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, підписаний лікарем ОСОБА_2 та засвідчений її печаткою, та роздруківка з приладу Алкофор 507.
Однак, до протоколу не додано документів, що б підтверджували право цієї особи проводити такі огляди.
Також на роздруківці чеку за результатами огляду на стан сп'яніння не видно інформації про час та результати огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Протокол складено 01.05.2024, але в поясненнях особи, що притягається до адміністративної відповідальності вказано, що ознайомити порушника з протоколом немає можливості через відсутність військовослужбовця за місцем дислокації підрозділу, про що вказано в довідці від 02.05.2024.
Враховуючи вказані недоліки протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП з доданими до нього матеріалами належить направити до військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.256, 268, 278 КУпАП, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП повернути до військової частини НОМЕР_1 , - для належного оформлення.
Суддя Д. В. Свояк