10.05.2024
Справа №359/10045/23
Провадження №1-кп/359/289/2024
про призначення захисника обвинуваченому
10 травня 2024 року м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , його захисника - адвоката ОСОБА_5 , обвинуваченого ОСОБА_6 , його захисника - адвоката ОСОБА_7 , потерпілої ОСОБА_8 , її представника - адвоката ОСОБА_9 ,
під час судового розгляду у відкритому судовому засіданні з технічною фіксацією в кримінальному провадженні №12023111100001657, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.07.2023 року, по обвинуваченню
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Томашпіль Вінницької області, з середньою освітою, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
та
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Києва, з середньою освітою, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
щодо вчинення ними кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 194 КК України,
вирішуючи клопотання про призначення захисника обвинуваченому ОСОБА_6 ,
В провадженні Бориспільського міськрайонного суду Київської області перебуває дане кримінальне провадження.
10.05.2024 року в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_6 повідомив про необхідність залучення йому захисника на безоплатній основі на стадії судового розгляду, у зв'язку з скрутним матеріальним становищем.
З цього приводу судом на обговорення поставлено питання про призначення обвинуваченому ОСОБА_6 захисника на безоплатній основі.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_7 не заперечував щодо призначення останньому захисника за рахунок держави, у зв'язку з чим просив його повноваження, як захисника ОСОБА_6 , припинити.
Прокурор при вирішення даного питання зазначив про необхідність дотримання права обвинуваченого на захист та забезпечення йому такої можливості.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник проти клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 не заперечували.
Потерпіла та її представник також не заперечували щодо призначення обвинуваченому захисника.
Суд, заслухавши думку учасників процесу, приходить до наступного висновку.
У відповідності до статті 49 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов'язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо: відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов'язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника; підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об'єктивних причин не може його залучити самостійно; слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника, а підозрюваний, обвинувачений не залучив його. Захисник може бути залучений слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
Суд вважає, що є підстави для призначення захисника в даному провадженні №1-кп/359/289/2024 (Справа №359/10045/23).
Відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 49 КПК України у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні. Постанова (ухвала) про доручення призначити адвоката негайно направляється відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, і є обов'язковою для негайного виконання. Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання постанови (ухвали) про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.
Таким чином, суд, зважаючи на позицію обвинуваченого щодо залучення захисника в справі та положення п. 3 ч. 1 ст. 49 КПК України вважає за доцільне залучити захисника обвинуваченому ОСОБА_6 для здійснення захисту за призначенням і в цьому зв'язку припинити повноваження захисника ОСОБА_7 .
На підставі викладеного та керуючись ст. 49, 52, 314-316 КПК України, суддя
Доручити Північному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 32) призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням обвинуваченому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та забезпечити його прибуття на 10.30 год. 24.05.2024 року в приміщенні Бориспільського міськрайонного суду Київської області для участі у судовому засіданні, попереднє ознайомлення з матеріалами судового та кримінального провадження.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1