Справа № 274/3730/24 Провадження № 3/0274/1443/24
17.05.2024 м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Хоцька Л.М., за участю прокурора Дем'янчука М.В. розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Житомирського управління департаменту внутрішньої безпеки про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Оксанівка Вінницької області, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , не працюючої, РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Згідно до протоколу № 3 від 29.04.2024 ОСОБА_1 , у період з 29.11.2022 по 15.12.2023 працювала інспектором сектору адміністративної практики Бердичівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області, будучи, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 3акону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за порушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 цього Закону, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2023 по 15.12.2023 (при звільненні) поза межами встановленого законом терміну, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала. Пояснила, що не подала вчасно декларацію, оскільки, перебуваючи в селі, не мала доступу до інтернету. Отримавши повідомлення, поїхала в Бердичів, та подала декларацію.
Прокурор Дем'янчук М.В. в судовому засіданні, посилаючись на те, що вина ОСОБА_1 доводяться матеріалами справи, просив суд визнати останню винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, та призначити їй покарання передбачене санкцією даної статті у мінімальному розмірі.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, передбачені ст.ст. 34-35 КУпАП, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.п. 2 п. 5 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Наказом голови НАЗК від 23.07.2021 № 449/21 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 р. за № 987/36609), декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду. Декларація при звільненні не подається у таких випадках:
особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді;
особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 календарних днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.
Приписами ст. 3 Закону визначено коло осіб, на яке поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті 3 3акону України «Про запобігання корупції» передбачено його розповсюдження на поліцейських.
Судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення № 3 від 29.04.2024; копії документів, приєднаних до адміністративної справи, зокрема, письмове зобов'язання від 15.12.2023 ОСОБА_1 подати декларацію при звільненні зі служби; дані з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо оприлюдненої декларації ОСОБА_1 , відповідно до яких датою подання декларації (при звільненні) є 08.03.2024; письмові пояснення ОСОБА_1 від 19.04.2024.
Наказом начальника ГУНП в Житомирській області від 29.11.2022 за № 609 ос ОСОБА_1 призначено інспектором сектору адміністративної практики Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області з 01.12.2022.
Наказом начальника ГУНП в Житомирській області від 08.12.2023 за № 618 о/с ОСОБА_1 , інспектора сектору адміністративної практики Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області, звільнено зі служби в поліції.
Тож, будучи суб'єктом відповідальності за порушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 3акону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2023 по 15.12.2023 (при звільненні) поза межами встановленого законом терміну.
Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставин, що пом'якшують, обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Згідно із ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,суд
п о с та н о в и в :
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 грн в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Л.М. Хоцька