Справа № 216/3298/24
Провадження № 1-в/216/73/24
17 травня 2024 року м. Кривий Ріг
Дніпропетровської області
Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі головуючого судді ОСОБА_1
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий останні рази:
- 07.08.2018 Центрально-Міським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області за ч. 3 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі;
- 11.10.2018 Жовтневим районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області за ч. 2 ст. 185, ч. 4 ст. 70 КК України до 4 років позбавлення волі;
- 23.08.2021 року звільнився з ДУ «П'ятихатської виправної колонії (№ 122)» по відбуттю строку покарання.
Начальник Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області полковник поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду і відповідних обмежень засудженому згідно Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», як особі, яка після відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, строком на один рік із встановленням у відношенні нього відповідних обмежень. В обґрунтування подання посилався на те, що після звільнення засудженого з місць позбавлення волі, в період строку погашення судимості ОСОБА_4 на шлях виправлення не став та систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, протягом 2024 року вчинив адміністративні правопорушення за ст. 178, 175-1, 177 КУпАП та був притягнутий до адміністративної відповідальності. Таким чином, не зважаючи на заходи профілактичного впливу на шлях виправлення не став, потребує контролю для попередження вчинення повторних злочинів.
ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд подання про встановлення відносно нього адміністративного нагляду за його відсутності, не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Суд, дослідивши матеріали подання, вважає його таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 неодноразово судимий, зокрема 11.10.2018 Жовтневим районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області за ч. 2 ст. 185, ч. 4 ст. 70 КК України до 4 років позбавлення волі;
Звільнений 23.08.2021 року по закінченню терміну відбування покарання.
ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:
06 грудня 2023 року ч.1 ст.178 КУпАП (притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у виді попередження),
06 грудня 2023 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у виді попередження).
20 лютого 2024 року за ст. 177 КУпАП (притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у виді штрафу).
В зв'язку з чим після кожного правопорушення був офіційно попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного в впливу на них.
Пунктом «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два та більше разів за умисні злочини до позбавлення волі, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчинюють інші правопорушення.
Згідно п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених зокрема у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Статтею 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з п. «а» ч. 3 ст.8 Закону України «Про адміністративний нагляд засобами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який він був встановлений, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_4 потребує встановлення адміністративного нагляду, так як судимий за вчинення тяжкого злочину, звільнений 23 серпня 2021 року по закінченню терміну відбування покарання, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, незважаючи на попередження, на міри профілактичного і адміністративного впливу, які до нього застосовуються не реагує, і підпадає під дію п «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», тому необхідно подання задовольнити і встановити над ним адміністративний нагляд з метою попередження злочинів і правопорушень терміном 1 рік з використанням певних обмежень.
Суд вважає обґрунтованою доцільність встановлення обмежень у відношенні ОСОБА_4 , запропонованих начальником Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області полковником поліції ОСОБА_6
Керуючись п. «в» ст. 3, ст.ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
Подання начальника Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 адміністративний нагляд строком на один рік.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 наступні обмеження:
- Заборонити залишати місце проживання в період часу з 21.00 години до 05.00 години;
- Заборонити виїжджати за межі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області без письмового дозволу органу поліції, який здійснює нагляд;
- Зобов'язати з'являтися до Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області для реєстрації кожний перший вівторок місяця.
Виконання ухвали покласти на Криворізьке районне управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду.
Попередити ОСОБА_4 про те, що у випадку порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до відповідальності згідно діючого законодавства.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1