про зупинення провадження у справі
17 травня 2024 року м. Полтава Справа №440/4549/24
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шевякова І.С., розглянувши у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якій просив:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо застосування з 01.03.2023 обмеження позивачу розміру збільшення перерахунку пенсії, передбаченого п.1 постанови КМУ від 24.02.2023 №168, розміром 1500,00 грн, з основним розміром грошового зобов'язання;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити нарахування та виплату позивачу пенсії з 01.03.2023 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) у розмірі 1,197 відповідно до постанови КМУ від 24.02.2023 №168 без обмеження розміру збільшення, передбаченого п.п.1-7 вказаної постанови КМУ, максимальним розміром 1500,00 грн.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.02.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) .
Під час підготовки справи до розгляду по суті судом встановлено, що в провадженні Київського окружного адміністративного суду перебувала справа №320/8511/23 за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та нечинним абзацу 2 пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2023 року № 168 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році, а саме що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченої пунктами 1-7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень; зобов'язання Кабінету Міністрів України невідкладно після набрання рішення суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 09.01.2024 у справі №320/8511/23 скасовано п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2023 року №168, проте, вищезазначене рішення суду не набрало законної сили.
Суд зауважує, що адміністративна справа №440/4549/24 та справа №320/8511/23 є пов'язаними, оскільки рішенням, що набере законної сили за результатами розгляду справи №320/8511/23, будуть встановлені обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у справі №440/4549/24, а саме: щодо обмеження розміру індексації сумою 1500 грн.
Викладене свідчить про наявність обставин, які унеможливлюють продовження судового розгляду даної справи до набрання законної сили судовим рішенням Київського окружного адміністративного суду у справі №320/8511/23.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Керуючись статтями 4, 44, 242, 248, 256, 290, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Провадження у справі №440/4549/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, зупинити до набрання законної сили судовим рішенням Київського окружного адміністративного суду №320/8511/23.
Роз'яснити учасникам справи, що провадження у справі буде поновлено після набрання законної сили судовим рішенням у справі №320/8511/23.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.С. Шевяков