17 травня 2024 рокусправа № 380/20300/23
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гулкевич І.З., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
встановив :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не виготовлення та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нової (оновленої) довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 для проведення перерахунку пенсії з 01.04.2019;
зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовити та направити на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову (оновлену) довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, включивши в таку посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років у розмірі 50%, надбавку за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 10%, надбавку за особливості проходження служби та премію в середніх розмірах, що фактично виплачені у березні місяці 2019 року за прирівняною посадою, для проведення із 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що йому призначено пенсію за вислугу років із 01.01.2006 на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. 01.04.2018 позивачу проведено перерахунок пенсії із 01.01.2018 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 виданої 10.03.2018 ІНФОРМАЦІЯ_3 . В період з 28.07.2016 по 07.11.2018 позивач проходив військову службу на підставі контракту строком до закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію. Позивачу стало відомо про те, що 08.11.2018 пенсійним органом повторно призначено пенсію із 08.11.2018, підстав для повторного призначення пенсії не було, оскільки з 01.01.2006 позивачу була призначена пенсія. На звернення до відповідача з заявою про надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії отримав відмову. Вважає її протиправною та зазначає, що невидача оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для здійснення наступного перерахунку пенсії порушує його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 25.09.2023 повернуто позовну заяву ОСОБА_1 .
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.12.2023 ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 25.09.2023 скасовано, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвалою суду від 19.02.2024 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач позов не визнав, у наданому суду відзиві на позовну заяву зазначив, що у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача, були зазначені такі види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням та надбавка за вислугу років, що відповідає Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.Вказує, що оскільки позивача було призначено пенсію після 01.03.2018, то підстави для перерахунку його пенсії відсутні, оскільки після 01.03.2018 рішення про збільшення розмірів грошового забезпечення Кабінетом Міністрів України не приймалося. Відповідно, у ІНФОРМАЦІЯ_4 немає підстав видавати довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, оскільки позивачу призначено пенсію після 01.03.2018. Вважає, що відмовивши позивачу у видачі оновленої довідки, відповідач діяв відповідно до вимог чинного законодавства і в межах наданих повноважень. Просив у задоволенні позову відмовити.
Ухвалою суду від 18.03.2024 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
Представником третьої особи подано письмові пояснення на адміністративний позов. Зазначає, що 01.01.2018 року на виконання Постанови №103 пенсійним органом здійснено перерахунок пенсії позивача з оновленого грошового забезпечення (окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років), визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб. Після скасування пунктів 1,2 Постанови №103, урядом не приймалось рішення щодо змін розмірів грошового забезпечення, алгоритм дій державних органів щодо здійснення перерахунків не змінювався. Підставою для оформлення довідок і здійснення перерахунку є прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення. Просить у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію призначену згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ), що не заперечується сторонами.
Позивач звернувся до відповідача з заявою про підготовку та надання Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для здійснення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії.
Листом від 09.06.2023 відповідач відмовив у видачі такої довідки.
Вважаючи, що відмова ІНФОРМАЦІЯ_1 підготувати та надати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення є необґрунтованою та суперечить вимогам чинного законодавства, позивач звернувся до суду.
При вирішенні спору по суті суд керується таким.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” № 2262-ХІІ.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закон провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженим постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45) передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
В свою чергу, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (надалі - Постанова 103) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 1 березня 2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (надалі - Постанова № 704).
Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
З аналізу наведених вище положень слідує, що набрання чинності Постановою № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні ч. 2 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону.
При цьому приписи вказаної Постанови № 103 (в тому числі наслідки її скасування в судовому порядку) щодо проведення перерахунку пенсії у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення (без врахування додаткових видів грошового забезпечення) на підставі Постанови № 704 поширюються на тих осіб, яким пенсія призначена за нормами Закону № 2262-ХІІ до 01.03.2018.
З огляду на матеріали справи, позивач просить суд зобов'язати відповідача підготувати та надати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, станом на 05.03.2019 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ , положень Постанови № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що йому було призначено пенсію 01.01.2006, а тому має право на перерахунок пенсії у зв'язку з скасуванням пунктів 1, 2 Постанови № 103, та має право на отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, станом на 05.03.2019. Зазначає, що службу в ЗСУ проходив з 2016 по 2018 рік як військовий пенсіонер.
Відповідач, в свою чергу, стверджує, що пенсія позивачеві призначена після 01.03.2018, а тому розмір і складові грошового забезпечення для призначення пенсії обчислювалися позивачу на підставі положень Постанови № 704.
Судом встановлено, що позивачу призначена пенсія з 01.01.2006, виплата якої продовжувалася на період укладення ОСОБА_1 контракту на проходження військової служби до Збройних Сил України в період дії особливого періоду.
У зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови № 704 в порядку, передбаченому Постановою № 103, пенсійний орган у квітні 2018 року здійснив позивачу перерахунок пенсії на підстав довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка видана ОСОБА_1 , та в якій враховано виключно три основних види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням та надбавка за вислугу років. Крім того, застосовано поетапну виплату підвищення до пенсії (50% та 75 % від суми пенсії).
Отже, судом встановлено, що на позивача в повній мірі розповсюджувалися приписи Постанови № 103 та, більш того, його пенсію було перераховано у відповідності до цієї Постанови, починаючи з 01.03.2018.
Наказом командира в/ч НОМЕР_1 (по стройовій частині) № 286 від 07.11.2018 позивач був звільнений у запас відповідно до підпункту “б” пункту 2 частини 5 статті 26 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу”, як військовослужбовець який уклав контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужив не менше 24 місяців військової служби за контрактом, та не висловив бажання продовжувати військову службу під час особливого період, з посади заступника начальника командного пункту штабу бригади.
Після повторного звільнення з військової служби позивачем отримано грошовий атестат та надано до Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області довідку про додаткові види грошового забезпечення від 15.11.2018 № 2050/1, які позивач отримував з березня 2018 року по жовтень 2018 року, на підставі якої та з урахуванням додаткової вислуги років позивачу проведено перерахунок пенсії з листопада 2018 року.
В той же час рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Отже, зміни, внесені Постановою №103, зокрема, до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак, з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 - діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Тобто з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати виникло право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.
З наведеного випливає питання чи має право позивач на проведення перерахунку пенсії у зв'язку з скасуванням пунктів 1, 2 Постанови № 103 в судовому порядку та на отримання оновленої довідки за останньою посадою заступника начальника командного пункту штабу бригади, про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, з урахуванням того, що в листопаді 2018 року йому було проведено перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, вказаних у довідці від 15.11.2018 №2050/1.
Відповідь на окреслене питання міститься в статті 2 Закону № 2262-ХІІ в поєднанні зі статтями 43 та 63 вказаного Закону.
Так, відповідно до ст. 43 Закону № 2262-ХІІ (в редакції Закону на момент призначення пенсії позивачу) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядок перерахунку пенсій особам, звільнених з військової служби, передбачено статтею 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції станом на момент призначення пенсії позивачу), відповідно до якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Здійснивши порівняльний аналіз вказаних вище норм права, можна дійти висновку, що призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. В першому випадку (при призначенні пенсії) розмір пенсії встановлюється у відсотковому розмірі від грошового забезпечення, яке отримував пенсіонер на день звільнення з військової служби, а в другому випадку - у відсотковому розмірі від грошового забезпечення військовослужбовця за відповідною (аналогічною) посадою, з якої пенсіонер був звільнений з військової служби.
Відповідно до ст. 2 Закону № 2262-ХІІ (в редакції Закону на момент виникнення спірних правовідносин) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.
Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі повторного прийняття їх на військову службу до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та Державної спеціальної служби транспорту, службу до Національної поліції, Служби судової охорони, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час їх служби припиняється. При наступному звільненні із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення.
Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення виплата пенсій не припиняється. Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або повторного прийняття їх на службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до дня фактичного звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до призову або повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу в особливий період.
З аналізу наведених вище норм права вбачається, що за загальним правилом у випадку поновлення на військовій службі виплата пенсії за нормами Закону № 2262-ХІІ припиняється. Після звільнення з військової служби виплата пенсії поновлюється з урахуванням додаткової вислуги років за правилами, що визначенні статтею 43 цього Закону, тобто фактично відбувається нове призначення пенсії у відсотковому розмірі від грошового забезпечення, яке отримував військовослужбовець на день повторного звільнення з військової служби.
Водночас у випадку призову військовослужбовців з числа пенсіонерів на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом в цей період, за ними зберігається раніше призначена пенсія та право на проведення перерахунку пенсії з урахуванням додаткової вислуги років та нового грошового забезпечення за новою посадою. При цьому статтею 2 Закону № 2262-ХІІ закріплено імперативне правило за яким у випадку якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу в особливий період.
З наведеного вбачається, що такі особи мають право вибору яку саме пенсію вони бажають отримувати: пенсію, призначену за правилами, що діяли до прийняття на службу в особливий період (тобто первинного звільнення з військової служби) або після повторного звільнення з цієї служби.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачу призначена пенсія з 11.01.2006, виплата якої продовжувалася на період укладення ОСОБА_1 контракту на проходження військової служби до Збройних Сил України в період дії особливого періоду.
В контексті розгляду цієї справи суд уважає, що позивач має право вибору: або отримувати пенсію з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, вказаних у довідці від 15.11.2018 №2050/1, за посадою якою він був звільнений в листопаді 2018 року (сержанта з матеріального забезпечення роти матеріального забезпечення), або звернутися за отриманням довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, положень Постанови №704 у зв'язку з скасуванням пунктів 1, 2 Постанови № 103 в судовому порядку для проведення перерахунку пенсії з 01.04.2019 за відповідною (аналогічною) посадою, з якої позивач був звільнений з військової служби до 01.03.2018 (тобто 31.12.2005 з посади старшини роти зв'язку вузла зв'язку) для проведення подальшого перерахунку пенсії.
З урахуванням викладеного вище, суд уважає, що відмова ІНФОРМАЦІЯ_1 у підготовці та надані оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, положень Постанови №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії є неправомірною та такою, що порушує законні права позивача на гідне пенсійне забезпечення.
Тому з огляду на викладене, а також метою ефективного захисту порушеного права позивача, за захистом якого він звернувся до суду, належить зобов'язати відповідача підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку на ім'я ОСОБА_1 за відповідною посадою, що займав перед звільненням з військової служби, про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову повністю.
При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (абзац перший частини 1 статті 139 КАС України).
Керуючись ст. ст. 242-246, 250, 257-263 КАС України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та надані оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку на ім'я ОСОБА_1 за відповідною посадою, що займав перед звільненням з військової служби, про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 сплачений судовий збір в сумі 1073 (одна тисячі сімдесят три) гривень 60 копійок.
Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяГулкевич Ірена Зіновіївна