справа № 691/432/24
провадження № 3/691/290/24
17 травня 2024 року м. Городище
Суддя Городищенського районного суду Черкаської області Савенко О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Городищенського відділу Державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) м.Городище вул.Миру, №118 Черкаської області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 ,
за ч.1ст.183-1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення,-
встановив :
23 квітня 2024 року до Городищенського районного суду Черкаської області надійшла справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1ст.183-1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення.
Із протоколу про адміністративне правопорушення №57345133 від 12 квітня 2024 року вбачається, що ОСОБА_1 , має заборгованість по сплаті аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
ОСОБА_1 належно повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився.
Представник Городищенського відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), будучи належним чином повідомлений, що підтверджується розпискою від 15 лютого 2024 року, не прибув, заяв, клопотання про судовий розгляд без участі представника, не подав.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного.
Згідно ч.2 ст.7 та ст.245 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення.
Статтею 256 КУпАП, визначено перелік тих даних, що обов'язково повинні бути закріплені у протоколі, для того, щоб він мав відповідну силу і щоб його не можливо було заперечувати. Протокол про адміністративне правопорушення повинен відповідати вимогам ст.256 КУпАП із зазначенням зокрема відомостей про особу порушника, підстав складання протоколу та обставин вчиненого адміністративного правопорушення (місце, час, суть адміністративного правопорушення), кваліфікації дій та пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Протокол повинен бути підписаний особою, що його склала, та особою, що вчинила правопорушення. За наявності свідків протокол підписується і ними.
Відповідно до п. 4 Розділу XIV Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерством юстиції України N 512/5 від 02 квітня 2015 року, у разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, чи порушення законних вимог виконавця фізичними, юридичними чи посадовими особами виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення на бланку за встановленою формою. Зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Із письмових доказів, досліджених у судовому засіданні, встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення №57345133 від 12 квітня 2024 року стосовно ОСОБА_1 , складений без дотримання вимог ст.256 КУпАП(а.с.2). У вище вказаному протоколі не вказано адреси свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , для забезпечення їх участі в судовому засіданні шляхом надіслання судових повісток.
Відповідно до ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП є одним з доказів у справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол та не може бути перекладено на суд.
Відповідно до п.12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення" від 17 жовтня 2014 року №11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи, що державним виконавцем не дотримано порядку складання протоколу про адміністративне правопорушення, чим порушено положення ст.ст. 254, 256, 268 КУпАП, з метою дотримання прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, для повного та всебічного з'ясування обставин у справі, виклику учасників справи до суду, слід повернути справу про адміністративне правопорушення, для належного оформлення до органу, що її направив.
Керуючись ч. 1 ст. 256 КУпАП, -
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення №691/432/24 провадження №3/691/290/24 щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1ст.183-1 КУпАП повернути до Городищенського відділу Державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) м.Городище вул.Миру, №118 Черкаської області, для належного оформлення.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя О. М. Савенко