Справа № 529/931/21
Провадження № 6/529/28/24
про видачу дубліката виконавчого листа
10 травня 2024 року Диканський районний судуПолтавської області в складі:
головуючого - судді Петренко Л.Є.
при секретарі - Звягольській В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про видачу дублікату виконавчого листа, -
встановив:
Стягувачка ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про видачу дублікату виконавчого листа по цивільній справі за її позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на її утримання та утримання неповнолітньої дитини.
В обґрунтування заяви зазначила, що за результатами розгляду вище вказаної цивільної справи 02.12.2021 Диканським районним судом Полтавської області ухвалено рішення, яким позовні вимоги стягувачки задоволено та стягнуто на її користь з відповідача ОСОБА_2 аліменти на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 10.11.2021 і до досягнення дитиною повноліття.
Оригінал виконавчого листа про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитни - ОСОБА_3 , ОСОБА_1 на прохання ОСОБА_2 , віддала останньому, оскільки він мав намір передати такий за місцем свого працевлаштування, з метою перерахунку аліментів на її рахунок.
Однак, після передачі ОСОБА_2 виконавчого листа, останній припинив з нею спілкуватись та аліменти на утримання спільної малолітньої доньки не виплачує. Повертати оригінал виконавчого листа відмовляється, що і слугувало підставою для звернення до суду з відповідною заявою.
Відповідно до ст. 247 ч.2 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали заяви та матеріали цивільної справи №529/931/21, оцінивши надані докази, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 02.12.2021 Диканським районним судом Полтавської області винесено рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено та стягнуто з ОСОБА_2 на користь останньої аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку /доходу/, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 10 листопада 2021 року і до досягнення дитиною повноліття.
Також вказаним рішенням стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 1/6 частини усіх видів його заробітку /доходу/, починаючи з 10 листопада 2021 року і до досягнення дитиною трирічного віку (а.с.16-17 ц.с. 529/931/21).
В подальшому, 03.12.2021 на підставі заяви стягувача, Диканським районним судом Полтавської області позивачці ОСОБА_1 видано виконавчі листи, які нею отримано особисто під підпис (а.с. 20, ц.с. 529/931/21).
Як вбачається зі змісту заяви ОСОБА_1 віддала оригінал виконавчого листа про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3 відповідачеві ОСОБА_2 , який повинен був його віддати за місцем своєї роботи для відрахування з нього таких. Однак останній, згаданий оригінал виконавчого листа на підприємство за місцем свого працевлаштування пере передав, аліменти на утримання дитини не сплачує, сам оригінал виконавчого листа ОСОБА_1 повертати відмовляється.
Відповідно до розділу XIII перехідних положень ЦПК України, а саме п. 17.4, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконання. Зі змісту вищезазначеної статті вбачається, що дублікат виконавчого листа може видаватись у випадках втрати його оригіналу та в межах строку пред'явлення його до виконання.
Окрім цього, відповідно до постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25.09.2015 року №8 "Про узагальнення практики розгляду судами процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах", при вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа у зв'язку з його втратою, заявники повинні подати докази, а суди мають обов'язково перевірити, чи не були виконані втрачені судові рішення, судові накази, чи не втратили вони законної сили.
Як вбачається з листа Диканського ВДВС у Полтавському районі Полтавської області, станом з 10.05.2024 у ВДВС на виконанні виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №529/931/21 виданого 02.12.2021 Диканським районним судом Полтавської області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини - ОСОБА_3 , 25.05.2021. не перебуває. Тобто рішення суду в цій частині не виконується.
Згідно ч. 3 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров'я, втрати годувальника тощо може бути пред'явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.
За таких обставин, суд вважає за необхідне задовольнити заяву ОСОБА_1 про видачу дублікату виконавчого листа, оскільки його оригінал втрачено, рішення не виконано і не втратило своєї законної сили, а стягувач звернувся із заявою до закінчення строку, встановленого для пред'явлення такоговиконавчого документа до виконання.
Керуючись п. 17.4 розділу XIII перехідних положень ЦПК України, суд -
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про видачу дублікату виконавчого листа, задовольнити.
Видати дублікат виконавчого листа, виданого 02 грудня 2021 року у цивільній справі № 529/931/21 про стягнення щомісячно з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (проживаючого по АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер у матеріалах справи відсутній, працюючого на посаді товарознавця в Товаристві з обмеженою відповідальністю “Укрпромінвест-Полтава”, розташованого по вул. Лесі Українки, 20А) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РПОКПП НОМЕР_1 , на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку /доходу/, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 10 листопада 2021 року і до досягнення дитиною повноліття.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду на протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Головуюча Л.Є. Петренко