Україна
Донецький окружний адміністративний суд
16 травня 2024 року Справа№200/1537/24
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Загацької Т.В. розглянувши в порядку письмового провадження (за правилами спрощеного позовного провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, м. Слов'янськ, площа Соборна буд. 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, щодо не розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», абз. 3 ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та не врахування до пільгового стажу роботи за Списком № 1 з повним робочим днем під землею періодів роботи з 23.09.1993 по 01.12.1994, з 17.09.1996 по 25.11.1996, з 25.11.1997 по 28.09.1998, з 01.02.2023 по 12.02.2024;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Донецькій області зарахувати до пільгового стажу роботи за Списком № 1 з повним робочим днем під землею ОСОБА_1 періоди роботи з 23.09.1993 по 01.12.1994, з 17.09.1996 по 25.11.1996, з 25.11.1997 по 28.09.1998, з 01.02.2023 по 12.02.2024;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Донецькій області здійснити перерахунок розмір пенсії ОСОБА_1 у відповідності із ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» в розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", абз. 3 ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з 16.02.2024.
Вказує, що перерахунок пенсії було зроблено, але без застосування ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та абз. 3 ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме його розмір пенсії так і не був розрахований в розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Зазначає, що до пільгового стажу роботи за Списком № 1 з повним робочим днем під землею не враховано періоди роботи з 23.09.1993 по 01.12.1994, з 01.02.2023 по 12.02.2024 через необхідність проведення перевірки довідок та відсутності сплати страхових внесків на за період з 01.02.2023 по 12.02.2024 на обов'язкове державне пенсійне страхування, з 17.09.1996 по 25.11.1996, з 25.11.1997 по 28.09.1998 через відсутність довідок підтверджуючих шкідливі умови праці. Вважає такі дії відповідача протиправними, що стало підставою для звернення до суду.
Відповідач позов не визнав, подав відзив на позовну заяву, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю. В обґрунтування зазначив, що спеціальний порядок підтвердження трудового стажу для призначення пільгової пенсії, позивачу правомірно не зараховано до пільгового стажу:
- період з 23.09.1993 по 01.12.1994 у зв'язку з відсутністю довідки про спуски у шахту за час роботи учнем;
- період з 17.09.1996 по 25.11.1996 за професією підземних робітник з ремонту гірських виробок у зв'язку з відсутністю довідки згідно додатку №5 до Постанови №637, а трудова книжка не містить всієї необхідної інформації для визначення права на пенсію на пільгових умовах, не містить розділ, підрозділ, пункт найменування Списків, до яких відноситься робота, не містить інформації про проведення атестації робочих місць, не містить інформацію про зайнятість повний робочий день під землею;
- період з 25.11.1997 по 28.09.1998 підземним гірником у зв'язку з відсутністю довідки згідно додатку №5 до Постанови №637, а трудова книжка не містить всієї необхідної інформації для визначення права на пенсію на пільгових умовах, не містить розділ, підрозділ, пункт найменування Списків, до яких відноситься робота, не містить інформації про проведення атестації робочих місць, не містить інформацію про зайнятість повний робочий день під землею;
Також вказує, що згідно статті 6 Закону України №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Через відсутність сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що передбачено статтею 24 Закону України №1058, період роботи з 01.02.2023 по 12.02.2024 не зараховано до страхового та до пільгового стажу на підставі наданої довідки (за вилученням відпусток без оплати).
Вказує, що позивач не має підтверджених належним чином 15 років пільгового підземного стажу з повним робочим днем під землею і відповідно право на обчислення пенсії відповідно абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України № 1058 відсутнє.
Ухвалою суду від 21.03.2024 відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження. Витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області усі матеріали за результатами розгляду заяви про перерахунок пенсії, розрахунок стажу, письмові пояснення стосовно того, які періоди не зараховані до пільгового та страхового стажу з зазначенням підстав не зарахування таких періодів, надати довідку форми ОК-5, РС-право.
За приписами частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 звертався через веб портал Пенсійного фонду України з заявою від 16.02.2023 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно абзацу 1 частини 2 статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-IV від 09.07.2003 (далі- Закон №1058).
За результатом розгляду заяви про призначення пенсії за віком від 16.02.2023 за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області прийнято рішення № 057250004959 від 23.02.2023 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах через відсутність пільгового стажу. (Страховий стаж позивача склав 20 років 3 місяці 20 днів. Пільговий стаж роботи за Списком №1 склав 3 роки 3 місяці 15 днів. До пільгового стажу зараховано наступні періоди: з 14.11.2016 по 28.02.2020. До пільгового стажу не зараховано період роботи з 01.03.2020 по 31.12.2022 через відсутність інформації про сплату страхових внесків в індивідуальних відомостях застрахованої особи, що наявні в реєстрі застрахованих осіб.)
Головним управлінням пенсійного фонду України в Донецькій області направлено листа № 0500-0307-9/21053 від 14.03.2023 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про перегляд рішення про відмову.
У відповідь Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області листом № 0400-010310-9/42335 від 31.03.2023 повідомило про перегляд пільгового стажу за період роботи з 01.01.1999 по 31.05.2012 згідно відомостей про спеціальний стаж, що містяться даних персоніфікованого обліку.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за результатом повторного розгляду заяви про призначення пенсії за віком на пільгових умовах від 16.02.2023 прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії № 057250004959 від 24.03.2023, відповідно до якого страховий стаж позивача склав 22 роки 4 місяці 7 днів. Пільговий стаж роботи за списком №1 склав 5 років. До пільгового стажу за Списком №1 враховано наступні періоди роботи: з 01.01.1999 по 14.03.1999, з 07.06.1999 по 14.10.1999, з 25.10.2000 по 16.07.2001, з 25.05.2011 по 31.05.2012, 14.11.2016 по 29.12.2017, з 01.01.2018 по 20.12.2018, з 01.01.2019 по 27.12.2019, з 01.01.2020 по 29.02.2020.
До пільгового стажу не зараховані періоди роботи з 23.09.1993 по 03.03.1996, з 17.09.1996 по 25.11.1996, з 25.11.1997 по 28.09.1998, з 01.10.1998 по 31.12.1998 оскільки відсутні довідки про пільговий характер роботи.
До страхового та пільгового стажу не зараховано період роботи з 01.03.2020 по 31.12.2022 так як згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу, що наявні в Реєстрі застрахованих осіб, відсутня сплата внесків до Пенсійного фонду України за цей період.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 15.05.2023 по справі № 200/1328/23 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити пенсію ОСОБА_1 відповідно до пункту “а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” у редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23.01.2020 року №1-р/2020 з 16.02.2023, зарахувавши до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи з 01.01.1999 по 12.01.1999, з 13.01.1999 по 22.02.1999, з 23.02.1999 по 14.03.1999, з 07.06.1999 по 14.10.1999, з 25.10.2000 по 16.07.2001, з 25.05.2011 по 15.08.2014, з 01.03.2020 по 31.12.2022, з 01.01.2023 по 31.01.2023 та до страхового стажу період роботи з 01.03.2020 по 31.12.2022, з урахуванням висновків суду.
На виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15.05.2023 по справі №200/1328/23 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначено позивачу пенсію за віком на пільгових умовах з 16.02.2023. Страховий стаж позивача на виконання рішення суду склав 30 років 2 місяці 7 днів. Пільговий стаж за Списком 1 склав 10 років 8 місяців 7 днів. До пільгового стажу за Списком №1 зараховано: з 01.01.1999 по 12.01.1999, з 13.01.1999 по 22.02.1999, з 23.02.1999 по 14.03.1999, з 07.06.1999 по 14.10.1999, з 25.10.2000 по 16.07.2001, з 25.05.2011 по 15.08.2014, з 14.11.2016 по 29.12.2017, з 01.01.2018 по 20.12.2018, з 01.01.2019 по 27.12.2019, з 01.01.2020 по 29.02.2020, з 01.03.2020 по 31.12.2022, з 01.01.2023 по 31.01.2023.
Додатковим рішенням від 25.03.2024 по справі № 200/1328/23 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу за Списком №1 періоди роботи з 17.09.1996 по 25.11.1996, з 25.11.1997 по 28.09.1998.
За результатом проведення перерахунку пенсії з 01.03.2024, страховий стаж позивача склав 31 рік 2 місяці 7 днів.
Пільговий стаж за списком №1 склав 11 років 11 місяців 8 днів.
До пільгового стажу зараховано наступні періоди роботи: з 02.12.1994 по 19.01.1995, з 20.01.1995 по 03.03.1996, з 01.01.1999 по 12.01.1999, з 13.01.1999 по 22.02.1999, з 23.02.1999 по 14.03.1999, з 07.06.1999 по 14.10.1999, з 25.10.2000 по 16.07.2001, з 25.05.2011 по 15.08.2014, з 14.11.2016 по 29.12.2017, з 01.01.2018 по 20.12.2018, з 01.01.2019 по 27.12.2019, з 01.01.2020 по 29.02.2020, з 01.03.2020 по 31.12.2022, з 01.01.2023 по 31.01.2023.
16.02.2024 позивач через Веб-портал ПФУ звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про перерахунок його пенсії відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та абз. 3 ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
З надано витягу щодо розрахунку пенсії позивача та обставин викладених у відзиві на позовну заяву, вбачається, що до пільгового стажу роботи за Списком № 1 з повним робочим днем під землею не враховано періоди роботи з 23.09.1993 по 01.12.1994, з 01.02.2023 по 12.02.2024 через необхідність проведення перевірки довідок та відсутності сплати страхових внесків, з 17.09.1996 по 25.11.1996, з 25.11.1997 по 28.09.1998 через відсутність довідок підтверджуючих шкідливі умови праці.
Не погодившись з діями відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.
З наданої трудової книжки серії НОМЕР_2 вбачається, що позивач навчався та працював:
запис №2 - з 23.09.1993 по 30.09.1993 учень підземного гірника по ремонту гірських виробок;
запис № 3 - з 01.10.1993 по 26.11.1993 курсове навчання по професії гірник по ремонту гірських виробок;
запис № 4 - з 26.11.1993 по 19.01.1994 практика по професії;
запис № 5 - з 19.01.1994 по 13.10.1994 підземний гірник по ремонту гірських виробок на ділянці підготовчих робіт;
запис № 6 - з 14.10.1994 переведений підземним учнем прохідника на ділянку підготовчих робіт;
запис № 7 - з 14.10.1994 по 01.12.1994 курсове навчання по професії прохідник підземний;
записи №№ 12-13 - з 17.09.1996 по 25.11.1996 підземний гірник по ремонту гірських виробок з повним робочим днем в шахті;
записи №№ 14-16 - з 25.11.1997 по 28.09.1998 підземний гірник з повним робочим днем в шахті;
записи №№ 34-36 - з 19.12.2016 по 12.02.2024 (день звернення із заявою про перерахунок пенсії) гірник по ремонту гірських виробок з повним робочим днем в шахті.
Відповідно до Довідок Шахти 1-3 «Новогродівська» 26/428 від 18.12.2023 вбачається, що позивач у період роботи з 23.09.1993 по 01.12.1994 працював у Шахті №2 «Новогродівська» повний робочий день та виконував гірничі роботи з видобутку вугілля підземним способом за Списком № 1 робіт із шкідливими умовами праці.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Закон України «Про пенсійне забезпечення» № 1788 від 05.11.1991 року, відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України Про пенсійне забезпечення.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 16 Закону № 1058 застрахована особа має право на отримання пенсійних виплат на умовах і в порядку, передбачених цим Законом.
Згідно ч. 1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Пунктом 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пільгових умовах пенсія за віком призначається: працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Згідно ч.3 ст.44 Закону № 1058-IV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
На підставі п.4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 (далі - Порядок № 22-1) (в редакції чинній на дату виникнення спірних правовідносин), при прийманні документів працівник сервісного центру:
ідентифікує заявника (його представника);
надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії;
реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта;
уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01.01.2004, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до ч.3 ст.24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування;
з'ясовує наявність у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат;
повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів;
сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис;
надсилає запити про витребування з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 2.28 розділу II цього Порядку;
повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал;
видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 6). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі;
повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних системах та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповіді органу, який веде відповідний інформаційний реєстр.
Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Згідно із положеннями п.4.7 Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Отже, відповідач як суб'єкт владних повноважень має право витребувати додаткові документи з метою належного розгляду заяви про призначення пенсії.
Матеріали справи не містять доказів на предмет звернення відповідачем до підприємств, на яких працював в спірні періоди позивач, з метою отримання додаткових документів з метою належного розгляду заяви про призначення пенсії від 16.02.2024.
Щодо не зарахування до страхового та до пільгового стажу періоду роботи позивача з 01.02.2023 по 12.02.2024, суд зазначає наступне.
За приписами ст. 1 Закону України №1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону №1058-IV з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється персоніфікований облік.
Згідно із абз. 1 ч. 1 ст. 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як передбачено ч. 2 ст. 24 Закону №1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно із ч. 1 ст. 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в ст. 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в ч. 1 ст. 12 цього Закону.
Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у п.п. 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 ст. 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (ч. 2 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
Як передбачено ч.ч. 4 - 6, 9, 10 ст. 20 Закону №1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб'єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у п.1, 2, 4 ст.14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Крім того, згідно із ч. 6 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (з наступними змінами та доповненнями) за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на переконання суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв'язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи сплачені страхові внески зараховувалися в рахунок сплати заборгованих страхувальником сум недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
З трудової книжки позивача вбачається, що він з 19.12.2016 по 12.02.2024 (день звернення із заявою про перерахунок пенсії) працює гірником по ремонту гірських виробок з повним робочим днем в шахті.
З даних, наявних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме з індивідуальних відомостей про застраховану особу - позивача, суд встановив, що у періоди з лютого 2023 року по грудень 2023 року нараховувалася та виплачувалася заробітна плата, проте ЄСВ не сплачено.
За усталеною судовою практикою позивач не повинен відповідати за неналежне виконання страхувальником свого обов'язку щодо належного нарахування та сплати страхових внесків.
Крім того, період роботи з 01.02.2023 по 12.02.2024 облікований як спеціальний стаж за кодом ЗПЗ014А1, також за вказаний період в персоніфікованому обліку наявні дані про суму заробітку для нарахування пенсії, кількість днів трудових відносин та сплату страхових внесків.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383 затверджено Порядок застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі - Порядок №383).
Зазначений Порядок №383 регулює застосування Списків під час обчислення стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Відповідно до п.3 Порядку №383 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.
Список робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років затверджений постановою КМУ від 31.03.1994 №202.
Окрім того, розділом І Постанови № 202 законодавцем встановлений, зокрема, список робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку, а саме: I) підземні гірничі роботи в шахтах і на будівництві вугільних (сланцевих) шахт: усі робітники, зайняті протягом повного робочого дня на підземних роботах, керівники і спеціалісти підземних дільниць діючих і споруджуваних шахт для видобутку вугілля (сланцю).
В той же час Список № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, включає Розділ І «Гірничі роботи», п.п.1.1а - усі робітники, зайняті повний робочий день на підземних роботах.
Професія і коди № ЗПЗ013А1 та ЗПЗ014А1 зазначені підприємствами-страхувальниками при поданні звітів, належать до робіт за Списком № 1, які дають право на пенсію незалежно від віку.
Таким чином, період роботи 01.02.2023 по 12.02.2024 підлягає включенню у пільговий стаж за Списком № 1 згідно з постановою № 202.
Разом із тим, суд звертає увагу на те, що позивач не повинен відповідати за ймовірне неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов'язку щодо обов'язкового порядку взяття на облік страхувальника як платника страхових внесків та належної сплати страхових внесків, а, відтак, у відповідача відсутні підстави не брати до розрахунку заробітну плату позивача, яку він отримував в період з 01.02.2023 по 12.02.2024.
Крім того, при вирішенні спору суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду від 27.03.2018 (справа № 208/6680/16-а), від 20.03.2019 (справа № 688/947/17), від 30.09.2019 (справа № 316/1392/16-а), відповідно до яких, за загальним правилом, несвоєчасна сплата підприємством страхових внесків, за умови підтвердження роботи особи на такому підприємстві, отримання заробітної плати та утримання з неї єдиного соціального внеску, не повинна порушувати законні права та інтереси позивача, зокрема, порушувати його право на належне пенсійне забезпечення, оскільки обов'язок своєчасної сплати страхових внесків до пенсійного фонду покладено на роботодавця, а тому їх несплата не може позбавляти працівників права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, фактично позбавляючи особу права власності на пенсію в належному розмірі. Позивач не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов'язку щодо належної сплати страхових внесків, а отже, наявність заборгованості підприємства по страхових внесках не може бути підставою для не зарахування до страхового стажу при перерахунку пенсії позивача періодів його роботи на такому підприємстві.
Щодо не зарахування відповідачем періоду роботи позивача з 23.09.1993 по 01.12.1994 у зв'язку з відсутністю довідки про спуски у шахту за час роботи учнем, суд зазначає, що згідно записів трудової книжки позивача даний період роботи позивача містить повну інформацію про роботу на пільгових умовах, також містить повні відомості про характер виконуваних позивачем робіт, оскільки зазначеними записами чітко визначено, що у спірний період позивач працював учнем підземного гірника з повним робочим днем під землею. Крім того, дані обставини підтверджуються довідками Шахти 1-3 «Новогродівська» №26/428 від 18.12.2023 з яких вбачається, що позивач у період роботи з 23.09.1993 по 01.12.1994 працював у Шахті №2 «Новогродівська» повний робочий день та виконував гірничі роботи з видобутку вугілля підземним способом за Списком № 1 робіт із шкідливими умовами праці.
Таким чином, період роботи позивача з 23.09.1993 по 01.12.1994 підлягає зарахуванню до його пільгового стажу.
Щодо неврахованого періоду з 17.09.1996 по 25.11.1996 за професією підземних робітник з ремонту гірських виробок у зв'язку з відсутністю довідки згідно додатку №5 до Постанови №637, а трудова книжка не містить всієї необхідної інформації для визначення права на пенсію на пільгових умовах, не містить розділ, підрозділ, пункт найменування Списків, до яких відноситься робота, не містить інформації про проведення атестації робочих місць, не містить інформацію про зайнятість повний робочий день під землею; періоду з 25.11.1997 по 28.09.1998 підземним гірником у зв'язку з відсутністю довідки згідно додатку №5 до Постанови №637, а трудова книжка не містить всієї необхідної інформації для визначення права на пенсію на пільгових умовах, не містить розділ, підрозділ, пункт найменування Списків, до яких відноситься робота, не містить інформації про проведення атестації робочих місць, не містить інформацію про зайнятість повний робочий день під землею, суд зазначає наступне.
Статтею 62 Закону № 1788-XII передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 (далі - Порядок №637).
На підставі п.1, п.2 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
Згідно з абз.1 п.3 Порядку № 637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Відповідно до пункту 18 Порядку № 637 за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
При цьому, пунктами 20-22 Порядку № 637 визначено особливості підтвердження трудового стажу окремих категорій працівників.
Так, пунктом 20 Порядку № 637 передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Зі змісту зазначених норм слідує, що підтвердження пільгового стажу для призначення пільгової пенсії здійснюється на підставі даних трудової книжки, а за їх відсутності, на підставі даних уточнюючої довідки, виданої підприємством, на якому працювала особа.
Системний аналіз наведених вище положень дає змогу дійти висновку, що надання уточнюючої довідки підприємства, установи або організації, з метою визначення права на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, необхідне лише у двох випадках: за відсутності трудової книжки як такої або необхідних записів у ній, які визначають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Як встановлено судом, з 17.09.1996 по 25.11.1996 та з 25.11.1997 по 28.09.1998 працював на посаді підземний гірник з повним робочим днем у шахті.
Відповідно до пункту 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Отже, за змістом вказаної норми, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, лише якщо в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах.
Проте, встановлені у цій справі обставини свідчать, що спеціальний трудовий стаж позивача у спірні періоди, підтверджується записами в трудовій книжці, де вказано, що у спірні періоди позивач працював повний робочий день підземним гірничим робітником.
Тобто Трудова книжка позивача має усі кваліфікуючи ознаки, які відносять таку роботу до пільгової.
Це означає, що уточнююча довідка підприємств за відповідні періоду стажу не є обов'язковою для призначення пенсії.
Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного суду від 25 вересня 2019 року №227/516/17.
Суд зазначає, що КМУ 31.03.1994 прийнято постанову № 202 Про затвердження Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років, яка чинна на час розгляду справи.
Відповідно до п. І, ІІ Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років, до зазначених вище робіт зокрема відносяться підземні гірничі роботи в шахтах і на будівництві вугільних (сланцевих) шахт: усі робітники, зайняті протягом повного робочого дня на підземних роботах, керівники і спеціалісти підземних дільниць діючих і споруджуваних шахт для видобутку вугілля (сланцю); підземні гірничі роботи в рудниках для видобутку руд та інших корисних копалин з вмістом (в тому числі і у вміщуючих породах) двоокису кремнію 10 відсотків і більше або за наявності газодинамічних явищ, гірничих ударів: бурильники шпурів (крім зайнятих на видобутку руд чорних і кольорових металів); бурильники свердловин (підземні); гідромоніторники підземні; гірники підземні; гірники з ремонту гірничих виробок; гірничі майстри і механіки добувних і підготовчих (гірничо- капітальних) дільниць; гірничі майстри підземних дільниць; гірничомонтажники підземні; електрослюсарі підземні; енергетики підземних дільниць, їх заступники та помічники; кріпильники; майстри-підривники, підривники; машиністи бурових установок (крім машиністів бурових установок на підземному видобутку руд) та їх помічники; машиністи вантажних автомобілів (підземні); машиністи вібронавантажувальних установок; машиністи екскаваторів (підземні); машиністи електровозів (підземні); машиністи змішувальних установок гідрозакладання; машиністи навантажувальних машин; машиністи навантажувально-доставних машин; машиністи підіймальних машин (підземні); машиністи підземних установок; машиністи прохідницьких комплексів; машиністи скреперних лебідок; механіки підземних дільниць, їх заступники і помічники; начальники підземних дільниць, їх заступники і помічники; начальники підземних змін; роздавальники ВР; стволові (підземні).
Відповідно до п. 1, 2, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою КМУ від 23.06.2014 № 280 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
Основними завданнями Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; внесення пропозицій Міністрові соціальної політики щодо забезпечення формування державної політики із зазначених питань; виконання інших завдань, визначених законом.
Отже, відповідач має діяти в межах та у спосіб, встановлених законодавчих норм.
Крім того, 02.09.2008 прийнято Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці», який спрямований на підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв'язанні соціально-побутових проблем шахтарів.
Статтею 1 вищевказаного закону передбачено, що дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Відповідно до статті 8 ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Відповідно до абз.3 ч.1 ст.28 Закону №1058, мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
На момент звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії пільговий стаж позивача складав 11 років 11 місяців 8 днів.
Проте, відповідачем при розгляді заяви про перерахунок пенсії не прийнято до уваги відомості трудової книжки та Довідок 26/428 від 18.12.2023 і не зараховано до пільгового стажу періоди роботи 23.09.1993 по 01.12.1994, з 17.09.1996 по 25.11.1996, з 25.11.1997 по 28.09.1998, з 01.02.2023 по 12.02.2024.
Дискреційні повноваження - це законодавчо встановлена компетенція владних суб'єктів, яка визначає ступінь самостійності її реалізації з урахуванням принципу верховенства права; ці повноваження полягають у застосуванні суб'єктами адміністративного розсуду при здійсненні дій і прийнятті рішень. У більш звуженому розумінні дискреційні повноваження - це можливість діяти за власним розсудом, в межах закону, можливість застосувати норми закону та вчиняти конкретні дії (або дію) серед інших, кожні з яких окремо є відносно правильними (законними).
Аналогічна правова позиція міститься в постанові Верховного Суду України від 21.05.2013 21-87а13.
Згідно положень частини другої статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Суд вважає, що для ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача необхідно вийти за межі позовних вимог та змінити спосіб захисту порушеного права шляхом зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача від 16.02.2024 відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» в розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", абз. 3 ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до пільгового стажу роботи за Списком № 1 з повним робочим днем під землею позивача періоди роботи з 23.09.1993 по 01.12.1994, з 17.09.1996 по 25.11.1996, з 25.11.1997 по 28.09.1998, з 01.02.2023 по 12.02.2024.
Відповідно до ч. 1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.
Згідно ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, м. Слов'янськ, площа Соборна буд. 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, - частково задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, щодо не розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 , відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», абз. 3 ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та не врахування до пільгового стажу роботи за Списком № 1 з повним робочим днем під землею періодів роботи ОСОБА_1 з 23.09.1993 по 01.12.1994, з 17.09.1996 по 25.11.1996, з 25.11.1997 по 28.09.1998, з 01.02.2023 по 12.02.2024.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16.02.2024 про перерахунок пенсії відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» в розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", абз. 3 ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до пільгового стажу роботи за Списком № 1 з повним робочим днем під землею періоди роботи ОСОБА_1 з 23.09.1993 по 01.12.1994, з 17.09.1996 по 25.11.1996, з 25.11.1997 по 28.09.1998, з 01.02.2023 по 12.02.2024.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 968,96 гривень.
Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 16.05.2024.
Суддя Т.В.Загацька