Рішення від 16.05.2024 по справі 160/396/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2024 рокуСправа №160/396/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сидоренко Д.В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" (код ЄДРПОУ 45013109, 04075, місто Київ, вулиця Максименка Федора, будинок 21б) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

Обставини справи: 04.01.2024 року засобами поштового зв'язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють", в якому позивач просить суд:

- визнати бездіяльність ДЕПАРТАМЕНТУ ПОЛІЦІЇ ОСОБЛИВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ «ОБ'ЄДНАНА ШТУРМОВА БРИГАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІІ УКРАЇНИ «ЛЮТЬ» щодо ненарахування та невиплати старшому лейтенанту поліції ОСОБА_1 , заступнику командира взводу №1 роти №2 штурмового батальйону №1 («Луганськ-1 ім. Героя України С.Губанова») полку УПОП №3 ДЕПАРТАМЕНТ ПОЛІЦІЇ ОСОБЛИВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ «ОБ'ЄДНАНА ШТУРМОВА БРИГАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ «ЛЮТЬ» збільшеної додаткової винагороди до 100000 грн. за серпень (30 діб), вересень (30 діб), жовтень (30 діб) та листопад (30 діб) 2023, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 - протиправною.

- зобов'язати ДЕПАРТАМЕНТ ПОЛІЦІЇ ОСОБЛИВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ «ОБ'ЄДНАНА ШТУРМОВА БРИГАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ «ЛЮТЬ» нарахувати та виплатити старшому лейтенанту поліції ОСОБА_1 , заступнику командира взводу №1 роти №2 штурмового батальйону №1 («Луганськ-1 ім. Героя України С.Губанова») полку УПОП №3 ДЕПАРТАМЕНТ ПОЛІЦІЇ ОСОБЛИВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ «ОБ'ЄДНАНА ШТУРМОВА БРИГАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ «ЛЮТЬ» збільшену додаткову винагороду до 100000 грн. за серпень (30 діб), вересень (30 діб), жовтень (30 діб) та листопад (30 діб) 2023, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач проходить службу на посаді поліцейського взводу №1 роти №2 штурмового батальйону №1 («Луганськ-1 ім. Героя України С. Губанова») полку УПОП №3 Департамент поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють», рядовий поліції. Позивач вважає, що в період серпень (30 діб), вересень (30 діб), жовтень (30 діб) та листопад (30 діб) 2023 року, перебуваючи безпосередньо в районах ведення баєвих дій (їх здійснення), в тому числі на тимчасово окупованій російською федерацією території України, також на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, відповідач не здійснив нарахування та виплату позивачу в повній мірі складового елементу грошового забезпечення поліцейського збільшеної додаткової винагороди в розмірі до 100000 грн. У зв'язку з вказаними обставинами, Первинна професійна спілка «Правозахисники країни» звернулась до відповідача з вимогою надати інформацію щодо підстав ненарахування та невиплати у спірний період повної суми грошового забезпечення, що включає і розмір збільшеної додаткової винагороди. З наданої відповідачем відповіді, вбачається, що відповідач не визнає свого обов'язку з нарахування та виплати ОСОБА_1 збільшеної додаткової винагороди за спірний період. Вказує, що відповідач не здійснюючи донарахування додаткової винагороди, передбаченої законодавством, порушує права позивача, тому, просить суд задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою суду від 11.01.2024 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, за наявними у справі матеріалами.

24.01.2024 року від відповідача надійшов відзив на позов. В обґрунтування своєї позиції представник відповідача зазначає, що ОСОБА_1 дійсно є заступником командира взводу № 1 роти № 2 штурмового батальйону № 1 («Луганськ-1 імені Героя України Сергія Губанова») (полку-управління поліції особливого призначення № 3 (далі - УГІОП №3) ДПОП «ОШБ» «Лють», та був направлений у відрядження до оперативного-стратегічного угрупування військ в Донецькій та Луганській областях наказом ДПОП «ОШБ» «Лють» № 25 ДСК, що й було підставою для виплати йому додаткової винагороди в розмірах до 30 000 відповідно до підпункту 3 пункту 2 Порядку № 775 в період з 01.08.2023 до 30.11.2023 року. Проте перебування поліцейського у такому відрядженні не означає, що він постійно залучений до безпосередньої участі в бойових діях або заходах. Таке залучення відбувається окремими наказами та дорученнями, які містять інформацію з обмеженим доступом. ДПОП «ОШБ «Лють» не заперечує залучення ОСОБА_1 до безпосередньої участі в бойових діях або заходах (підпункт 1 пункту 3 Порядку № 775) 04.08.2023 року та в період з 01 вересня 2023 року до 30 листопада 2023 року. За ці дні ОСОБА_1 була нарахована додаткова грошова винагорода, що відповідає виплаті 100 000 грн. поділеної на кількість календарних днів у місяці та помноженою на кількість днів його безпосередньої участі в бойових діях. Проте в період з 01 до 03 серпня 2023 року та з 05 до 31 серпня 2023 року ОСОБА_1 , не був залучений до безпосередньої участі в бойових діях або заходах визначених пунктом 3 Порядку № 775, у зв'язку з чим наказів, доручень, рапортів або інших доказів, які б підтверджували його безпосередню участь в бойових діях та заходах, в інші дні ніж зазначено вище, в ДПОП «ОШБ «Лють» не має. Не містить доказів на підтвердження зворотного і позовна заява. Тому у ДПОП «ОШБ «Лють» не було законних підстав виплачувати Позивачеві додаткову винагороду, саме у розмірі до 100 000 грн., яку він вимагає в своїх позовних вимогах протягом періоду з 01 до 31 серпня. Додаткова винагорода, лао яку формулює свої вимоги позивач - у розмірі до 100 000 грн. пов'язана не лише з несенням служби поліцейським, який перебуває на певній території, а й з виконання визначених Порядком № 775 конкретних бойових завдань. Хоча нормами Постанови № 168 та Порядку № 755 і передбачено виплату додаткової винагороди в розмірі до 100 000 грн. проте лише за тих обставин, що визначені вказаними нормативно правовими актами, та за виконання умов визначених в них. Тобто позивачем помилково трактовано необхідність виплати йому додаткової винагороди в розмірі до 100 000 грн., оскільки поза його увагою залишилось те, що виплата йому додаткової винагороди в такому розмірі не відповідала б згаданим умова. Обставини, щодо несення служби Позивачем в Донецькій області, не оспорюються позивачем в його позовній заяві, проте зазначені обставини є підставою виплати додаткової винагороди в розмірі лише до 30000 грн. Вказані вище обставини віднайшли своє відображення в розрахунках додаткової винагороди поліцейського за період з 01.08.2023 до 30.1-1.2023 року, які є додатками до наказів про виплату додаткової винагороди поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють», та які складені з дотриманням вимог пункту 9 Порядку № 775 та повністю відповідають додатку 1 цього порядку. Повнота та правильність нарахування та виплат додаткової винагороди, з урахуванням вимог чинного законодавства, ОСОБА_1 підтверджується наказами ДПОП «ОПТЕ «Лють» від 12 вересня 2023" року № 445, від 10 жовтня 2023 року № 527, від 13 листопада 2023 № 657 та від 08 грудня 2023 року № 762 з додатками, а також довідкою про здійснення розрахунків за період з серпня 2023 р. по грудень 2023 р. № 36 від 12 січня 2024 року. Згідно з довідкою про здійснення розрахунків за період з серпня 2023 р. по грудень 2023 р. від 12 січня 2024 року ОСОБА_1 сплачено додаткову винагороду: за серпень 2023 року у вересні 2023 року в розмірі 32258 грн.; у жовтні 2023 року - 99 999,90 грн., в листопаді 2023 року - 99 999,80 грн. та в грудні 2023 року - 99 999,90 грн. Що відповідає наданій Позивачем, як додаток до позовної заяви, виписці по рахунку від 21.12.2023 року, згідно з якою: 19 вересня 2023 року Долгих 0.0 отримав 31822,52 грн. (що відповідає 32258 грн. з вирахуванням податків та зборів), а також 27 жовтня 2023 року - отримав 99 999,90 грн., 16 листопада 2023 року - отримав 99 999,80 грн., та 15 грудня 2023 року - отримав 99 999,90 грн. З огляду на викладене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Станом на 16.05.2024 року відповідь на відзив від позивача на адресу суду не надходила.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 є поліцейським та проходить службу на посаді поліцейського взводу №1 роти №2 штурмового батальйону №1 («Луганськ-1 ім. Героя України С. Губанова») полку УПОП №3 Департамент поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють», у званні старший лейтенант поліції.

Позивач вважає, що в період серпень (30 діб), вересень (30 діб), жовтень (30 діб) та листопад (30 діб) 2023 року відповідач не здійснив нарахування та виплату позивачу в повній мірі складового елементу грошового забезпечення поліцейського збільшеної додаткової винагороди в розмірі до 100000 грн.

14.11.2023 в інтересах позивача до відповідача було направлено запит голови Первинної професійної спілки «Правозахисники країни» за вих. №1911 з проханням надати інформацію щодо нарахування та виплати додаткової винагороди позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» за період з 01.07.2023 по 31.07.2023, з 01.08.2023 по 31.08.2023, з 01.09.2023 по 30.09.2023.

Листом Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» від 17.11.2023 №6424/04/59/02-2023 за результатами розгляду вищезазначеного запиту повідомлено, що позивачу в період з 01.07.2023 по 31.07.2023, з 01.08.2023 по 31.08.2023, з 01.09.2023 по 30.09.2023 нарахована та виплачена додаткова винагорода відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022. Також зазначено, що нарахування додаткової винагороди здійснюється пропорційно з розрахунку на місяць відповідно до пункту 2 та з урахуванням пункту 14 Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 (далі Порядок №260). Встановлення та нарахування грошового забезпечення за липень, серпень та вересень 2023 року здійснювалося відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260.

Не погоджуючись із сумою виплати додаткової винагороди згідно з постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» за період з серпня 2023 року по листопад 2023 року, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Поліція у своїй діяльності керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно- правовими актами.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначені Законом України «Про Національну поліцію» (далі Закон України №580-VIII).

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону №580-VIII діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.

Частинами 1, 2 ст. 94 Закону №580-VIII визначено, що поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається Кабінетом Міністрів України залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Згідно з пунктом 3 розділу І Порядку та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 (далі Порядок №260), грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії, одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Окрім того, пунктами 1, 15 Порядку №775 визначено, що додаткова винагорода на період дії воєнного стану є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення. Порядок №775 визначає механізм і розмір виплати на період дії воєнного стану додаткової винагороди поліцейським, передбаченої пунктами 1, 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі Постанова №168).

Абзацом 1 пункту 1 Постанови №168 встановлено, що на період воєнного стану особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, розмір такої додаткової винагороди збільшується до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Особам рядового і начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, що залучаються Головнокомандувачем Збройних Сил до складу оперативно-стратегічного угруповання відповідної групи військ для безпосередньої участі у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій у період здійснення зазначених заходів, виплачується додаткова винагорода в розмірі до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Підпунктами 2, 3, 5 пункту 2 Порядку № 775 визначено, що на період дії воєнного стану додаткова винагорода поліцейським виплачується в розмірах:

до 10000 гривень поліцейським, крім тих, що визначені в підпункті 3 цього пункту, пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які здійснюють розмінування, що має оперативний характер, у частині виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів (далі розмінування), виконують повноваження поліції в місцях завдання ракетних ударів, ударів безпілотних літальних апаратів, реактивних систем залпового вогню (далі удари) на територіях, які знаходяться поза районами ведення бойових (воєнних) дій, розмір цієї винагороди збільшується до 30000 гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу їх здійснення (виконання);

до 30000 гривень поліцейським, які проходять службу на територіях Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей, Нікопольської, Марганецької міських, Червоногригорівської селищної, Покровської, Мирівської сільських територіальних громад Нікопольського району, Зеленодольської міської, Грушівської сільської територіальних громад Криворізького району Дніпропетровської області, Новопавлівської, Великомихайлівської сільських, Покровської селищної територіальних громад Синельниківського району Дніпропетровської області, Очаківської міської, Куцурубської сільської територіальних громад Миколаївського району Миколаївської області, Сновської, Корюківської міських територіальних громад Корюківського району, Семенівської та Новгород-Сіверської міських територіальних громад Новгород-Сіверського району, Городнянської міської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області, Середино-Будської, Дружбівської, Глухівської міських, Зноб-Новгородської, Свеської, Есманьської, Шалигинської селищних територіальних громад Шосткинського району, Путивльської міської, Новослобідської сільської територіальних громад Конотопського району, Білопільської міської, Краснопільської, Хотінської селищних, Миропільської, Юнаківської сільських територіальних громад Сумського району, Великописарівської селищної територіальної громади Охтирського району Сумської області, пропорційно в розрахунку на місяць;

до 100000 гривень поліцейським, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії (далі бойові дії або заходи), перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, у розрахунку на місяць пропорційно участі в бойових діях або заходах.

Окрім того, пунктом 3 Порядку №775 до безпосередньої участі в бойових діях або заходах належить здійснення поліцейським у районах проведення воєнних (бойових) дій:

1) бойових (спеціальних) завдань із відсічі та стримування збройної агресії проти України під час підпорядкування поліцейського відповідному органу військового управління або на виконання бойових розпоряджень такого органу;

2) виконання розвідувальних завдань, у разі їх залучення розвідувальним органом відповідно до законодавства;

3) охорони об'єктів (у тому числі несення служби на блокпостах) під час відбиття збройного нападу чи нанесення по них вогневого ураження противником, звільнення таких об'єктів у разі їх захоплення;

4) боротьби з диверсійно-розвідувальними силами агресора (противника) та не передбаченими законами України воєнізованими або збройними формуваннями в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;

5) розмінування, що має оперативний характер, у частині виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів;

6) заходів з евакуації населення (жителів) із територій (населених пунктів), які під час здійснення таких заходів піддаються вогневому ураженню противника.

Вказані вище обставини повинні бути підтверджені документами відповідно до пункту 5 Порядку № 775.

Для підготовки наказів про виплату додаткової винагороди поліцейським керівники структурних підрозділів або відокремлених підрозділів органів (підрозділів) поліції надають до підрозділу кадрового забезпечення органів (підрозділів) поліції розрахунок винагороди за час безпосередньої участі в бойових діях або заходах, час проходження служби поліцейських за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 775.

Відповідно до пункту 11 Порядку №775 видання наказу про виплату додаткової винагороди поліцейським здійснюється протягом поточного розрахункового місяця за попередній. У разі надходження всіх необхідних документів, передбачених пунктом 5 цих Порядку та умов, у більш пізній період, видання наказу про виплату додаткової винагороди поліцейським здійснюється протягом поточного розрахункового місяця.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що за період серпень (30 діб), вересень (30 діб), жовтень (30 діб) та листопад (30 діб) 2023 року відповідач не здійснив нарахування та виплату позивачу в повній мірі складового елементу грошового забезпечення поліцейського збільшеної додаткової винагороди в розмірі до 100000 грн.

На підтвердження своєї позиції позивач долучив до матеріалів даної адміністративної справи копії виписок по картці/рахунку АТ КБ «Приватбанк» про рух коштів по рахунку за період червень 2023 року грудень 2023 року. При цьому, зазначена виписка не містить інформації про рух коштів з відображенням деталей операції (відповідно до пункту 11 Порядку № 775).

Суд вважає за необхідне зазначити, що виплата позивачу додаткової винагороди, збільшеної до 100000 грн. за вересень, жовтень, листопад 2023 року підтверджується довідкою №36 від 12.01.2024 про здійснення розрахунків за період з серпня 2023 року по грудень 2023 року.

Окрім того, матеріали позову не містять доказів на підтвердження обліку заборгованості щодо сум нездійснених виплат додаткової винагороди, з урахуванням сум, що ДПОП «ОШБ «Лють» сплатив позивачу.

Щодо виплати позивачу додаткової винагороди за серпень 2023 року слід зазначити, що доказів того, що позивача у серпні 2023 року було залучено до безпосередньої участі в бойових діях або заходів визначених п.3 Порядку №755, матеріали справи не містять. Сторонам будь-яких наказів, доручень, рапортів або інших доказів до матеріалів справи не надано.

Зазначене також підтверджується відзивом на позов.

Слід зазначити, що ДПОП «ОШБ «Лють» не заперечує залучення ОСОБА_1 до безпосередньої участі в бойових діях або заходах (підпункт 1 пункту 3 Порядку № 775) з 01.09.2023 по 30.11.2023.

Матеріалами справи підтверджено, що за ці дні позивачу була нарахована додаткова грошова винагорода у розмірі 99 999,90 грн. або 99 999,80 грн. (залежно від кількості днів в місяці), що відповідає виплаті 100 000 грн. поділеної на кількість календарних днів у місяці та помноженою на кількість днів його безпосередньої участі в бойових діях.

Проте в період з 01.08.2023 по 31.08.2023 ОСОБА_1 не був залучений до безпосередньої участі в бойових діях або заходах визначених пунктом 3 Порядку №775, про що свідчить відсутність в матеріалах справи наказів, доручень, рапортів або інших доказів, які б підтверджували його безпосередню участь в бойових діях та заходах, в серпні 2023 року.

Тому, у ДПОП «ОШБ «Лють» не було законних підстав виплачувати позивачеві додаткову винагороду саме у розмірі до 100000 грн. протягом періоду з 01.08.2023 по 31.08.2023, оскільки додаткова винагорода у розмірі до 100000 грн. пов'язана не лише з несенням служби поліцейським, який перебуває на певній території, а й з виконання визначених Порядком №775 конкретних бойових завдань.

Вказані вище обставини віднайшли своє відображення в розрахунках додаткової винагороди поліцейського за період з 01.08.2023 до 30.11.2023, які є додатками до наказів про виплату додаткової винагороди поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють», та які містяться в матеріалах даної справи.

Крім того, повнота та правильність нарахування та виплат додаткової винагороди, з урахуванням вимог чинного законодавства, ОСОБА_1 підтверджується наказами ДПОП «ОШБ «Лють», копії яких містяться у матеріалах справи.

Так, наказом ДПОП «ОШБ «Лють» від 12.09.2023 №445 «Про виплату додаткової винагороди поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють» на період дії воєнного стану» установлено додаткову винагороду поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють» за період з 01.08.2023 по 31.08.2023 згідно з додатками.

Наказом ДПОП «ОШБ «Лють» від 10.10.2023 №527 «Про виплату додаткової винагороди поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють» на період дії воєнного стану» установлено додаткову винагороду поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють» за період з 01.09.2023 по 30.09.2023 згідно з додатками.

Наказом ДПОП «ОШБ «Лють» від 13.11.2023 №657 «Про виплату додаткової винагороди поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють» на період дії воєнного стану» установлено додаткову винагороду поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють» за період з 01.10.2023 по 31.10.2023 згідно з додатками.

Наказом ДПОП «ОШБ «Лють» від 08.12.2023 №762 «Про виплату додаткової винагороди поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють» на період дії воєнного стану» установлено додаткову винагороду поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють» за період з 01.11.2023 по 30.11.2023 згідно з додатками.

Згідно з довідкою №36 від 12.01.2024 про здійснення розрахунків за період з серпня 2023 року по грудень 2023 року ОСОБА_1 здійснювалось нарахування таких виплат, зокрема:

додаткова винагорода ПКМУ 168 (10000): серпень 3225,80 грн., вересень 0,00 грн., жовтень 0,00 грн., листопад 0,00 грн., грудень 0,00 грн.;

додаткова винагорода ПКМУ 168 (30000): серпень 0,00 грн., вересень 29032,20 грн., жовтень 0,00 грн., листопад 0,00 грн., грудень 0,00 грн.;

додаткова винагорода ПКМУ 168 (100000): серпень 67741,80 грн., вересень 3225,80 грн., жовтень 99999,90 грн., листопад 99999,80 грн., грудень 99999,90 грн.

Отже, виходячи з аналізу норм чинного законодавства та наданих до матеріалів позову доказів, суд зазначає, що відповідачем правомірно та в належному розмірі нараховувалась та виплачувалась додаткова винагорода згідно з Постановою №168 в період з серпня 2023 року по листопад 2023 року.

Суд звертає увагу позивача, що хоча на відповідача покладається обов'язок доведення правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, невиконання ним такого обов'язку не звільняє позивача від обов'язку доведення тих обставин, на яких ґрунтуються його вимоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат не здійснюється.

Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5, 6, 9, 14, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.В. Сидоренко