печерський районний суд міста києва
Справа № 757/13123/24-к
26 березня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань капітан Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань капітан Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 . В судове засідання слідчий не з'явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі та просив задовольнити клопотання в повному обсязі з викладених в ньому підстав.
На підставі ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться витребувані документи (інформація). Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання дійшов до наступного висновку. Слідчий в своєму клопотанні зазначив, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62023000000001063 від 04.12.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ст. 368-5 КК України.
У кримінальному провадженні досліджуються обставини набуття ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи.
ОСОБА_4 перебував на посаді директора філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Державного спеціалізованого господарського підприємства (далі - ДСГП) « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з 15.12.2022 по 28.11.2023.
Згідно декларації ОСОБА_4 за 2020 рік, поданої 23.03.2021 о 15 год. 04 хв. ним задекларовано наявність особистих коштів в розмірі 270000 гривень, а також 15000 Євро, 17000 доларів США, 80000 гривень, належних дружині ОСОБА_5 .
Крім того, під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62023000000000227 від 13.03.2023 за ст. 368-5 КК України, за ознаками незаконного збагачення заступника директора ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який є братом дружини ОСОБА_4 - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , на підставі ухвали слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_8 , проведено обшук за адресою: АДРЕСА_2 , за місцем проживання директора філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ДСГП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_4 та його дружини ОСОБА_5 , у ході якого виявлено та вилучено грошові кошти на загальну суму 650 200 доларів США, 481 625 євро, 500 000 грн. Як пояснив у ході проведення слідчої дії ОСОБА_4 , зазначені грошові кошти належать йому та він їх заробив.
З огляду на викладене в органу досудового розслідування наявні достатні підстави вважати, що ОСОБА_4 набув у власність активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи.
Водночас набуття активів на користь ОСОБА_4 могло відбуватись й іншими фізичним та/або юридичними особами, в тому числі за дорученням останнього, а тому в органу досудового розслідування виникла необхідність встановити у повному обсязі активи, відносно яких ОСОБА_4 може вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними.
З метою перевірки наявної інформації, а також повного та об'єктивного дослідження обставин кримінального провадження у ході проведення досудового розслідування до ІНФОРМАЦІЯ_9 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_10 ) направлено лист щодо проведення моніторингу способу життя екс-директора філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Державного спеціалізованого господарського підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 (далі - моніторинг способу життя).
Згідно листа Національного агентства від 30.01.2024 №281-03/5481-24, у ході проведення моніторингу способу життя, на вимогу Національного агентства ОСОБА_4 надав пояснення про походження грошових коштів, виявлених та вилучених 24.11.2023 в результаті проведеного обшуку за адресою: АДРЕСА_2 . В своїх поясненнях ОСОБА_4 повідомив, що зазначені грошові кошти він отримав для зберігання від громадянина ОСОБА_7 .
У ході проведення досудового розслідування встановлено номери мобільних телефонів, якими користується ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , РНОКПП НОМЕР_3 , а саме: НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 .
З огляду на викладене в органу досудового розслідування виникла необхідність перевірити дійсність укладання між ОСОБА_4 , та ОСОБА_7 договору відповідального зберігання грошових коштів від 03.01.2023 та сталість їхніх зв'язків за період, що передував укладанню правочину, починаючи з 01.01.2022. Також необхідно встановити, чи перебували мобільні телефони, якими користується ОСОБА_7 , в зоні дії базових станцій на території України, зокрема в місці укладення вищевказаного правочину на території м. Києва, до та після цього.
Таким чином, з метою забезпечення проведення всебічного, повного та неупередженого досудового розслідування в розумні строки, встановлення всіх необхідних обставин, що підлягають доказуванню, підтвердження або спростування зазначених фактів, виникла необхідність в отриманні відомостей та інформації, зазначеної в п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів (в тому числі електронних), які містять охоронювану законом інформацію, з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку), що перебувають у володінні оператора телекомунікацій (мобільного зв'язку) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме щодо деталізації з'єднань (трафіків), які здійснювались з мобільних телефонів (терміналів), в яких використовувались сім-карти з номерами мобільних телефонів НОМЕР_4 та НОМЕР_8 , а саме щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор, та прив'язкою до базових станцій та адрес їх місцезнаходження, зазначенням адреси місцеперебування абонента А та Б (азимут та адреса розташування базової станції абонентів А і Б) у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання (в тому числі і не тарифіковані дзвінки, коли абонент, який викликався, не відповів) та відомостей про власників абонентських номерів А і Б (прізвище, ім'я, по батькові, копія договору / контракту з абонентом, копія документа, що посвідчує особу), ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ), вхідних та вихідних SMS - повідомлень, інформацію про GPRS - трафіки, з урахуванням «0» (нульових) з'єднань вказаних абонентів, за період з 01.01.2022 по 19.03.2024.
Вищевказана інформація сама по собі та в сукупності з іншими доказами (речами та документами) має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, без встановлення яких неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити всі обставини кримінального правопорушення, встановити всіх осіб, причетних до вчинення правопорушення, надати правову оцінку їхнім діям та забезпечити прийняття законних процесуальних рішень. Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Слідчий суддя дійшов висновку про необхідність в задоволенні клопотання про надання тимчасового доступу до документів які знаходять у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки такі дані необхідні для ефективного здійснення досудового розслідування. Керуючись ст. 108, ст.ст.160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань капітан Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити. Надати слідчим групи слідчих Державного бюро розслідувань у кримінальному провадженні № 62023000000001063 від 04.12.2023 ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, та знаходяться у володінні оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку), а саме документів (на паперовому та/або електронному носіях), що містять інформацію про деталізацію з'єднань (трафіки), які здійснювались з мобільних телефонів (терміналів), в яких використовувались сім-карти з номерами мобільних телефонів НОМЕР_4 та НОМЕР_8 , а саме щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор, та прив'язкою до базових станцій та адрес їх місцезнаходження, зазначенням адреси місцеперебування абонента А та Б (азимут та адреса розташування базової станції абонентів А і Б) у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання (в тому числі і не тарифіковані дзвінки, коли абонент, який викликався, не відповів) та відомостей про власників абонентських номерів А і Б (прізвище, ім'я, по батькові, копія договору / контракту з абонентом, копія документа, що посвідчує особу), ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ), вхідних та вихідних SMS - повідомлень (без розкриття їх змісту), інформацію про GPRS - трафіки, з урахуванням «0» (нульових) з'єднань вказаних абонентів, за період з 01.01.2022 по 19.03.2024. Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею та надати їй можливість зробити копії Службовим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеній в ухвалі особі. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Підготовлено в 2 примірниках Прим. 1 - знаходиться в матеріалах кримінального провадження №757/13123/24-к Прим.2 - Слідчий - ОСОБА_3 Копія: ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Виконавець: ОСОБА_1 26.03.2024 р.