Ухвала від 16.05.2024 по справі 703/2383/24

Справа № 703/2383/24

2/703/1020/24

УХВАЛА

про відкриття загального позовного провадження у справі

16 травня 2024 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Ігнатенко Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Смілянської міської ради Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

16 травня 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаною позовною заявою, в якій просить визнати за нею в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 права власності на нерухоме майна.

При вирішенні питання щодо можливості відкриття провадження за вказаною позовною заявою встановлено, що вона подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Смілянського міськрайонного суду Черкаської області.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.

Відповідно до п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.

Враховуючи вищевикладене, розгляд справи необхідно проводити за правилами загального позовного провадження.

Крім того, у позовній заяві ОСОБА_1 викладено клопотання про витребування з Смілянської державної нотаріальної контори спадкової справи №760/2022.

Як вбачається з документів, які є додатками до позовної заяви, 30 листопада 2022 року Смілянською державною нотаріальною конторою заведено спадкова справа №760/2022, спадкодавцем за якою є ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З метою встановлення осіб, на права і інтереси яких може вплинути рішення у даній справі, а також встановлення всіх обставин справи, суд вважає за можливе задовольнити клопотання позивача та витребувати з Смілянської державної нотаріальної контори належним завірену копію спадкової справи №760/2022.

Керуючись ст.175-177, 187, 189-191, 260, 261, 274, 353 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Смілянської міської ради Черкаської області (20701, Черкаська область, Черкаський район, м. Сміла, вул. Незалежності, буд.37) про визнання права власності на спадкове майно.

Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

Підготовче судове засідання у справі призначити 29 травня 2024 року о 13 годині 30 хвилин, яке провести в залі судових засідань №2 Смілянського міськрайонного суду Черкаської області, що розташований за адресою: Черкаська область, Черкаський район, м. Сміла, вул. Пилипа Орлика, 15.

У підготовче судове засідання викликати позивача та відповідача.

Клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.

Витребувати у Смілянської державної нотаріальної контори (20700, Черкаська область, Черкаський район, м. Сміла, пров. Бобринського, буд.2) належним чином завірену копію спадкової справи №760/2022 року, спадкодавцем за якою є ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Сміла Черкаської області.

Направити позивачу копію ухвали про відкриття провадження у справі, а відповідачу - копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та усіма доданими до неї документами.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч.1 ст.191 ЦПК України, відповідач має право протягом п'ятнадцяти календарних днів з дня отримання даної ухвали, надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.178 ЦПК України, до відзиву додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Одночасно, роз'яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Позивач, в разі надання відповідачем відзиву, має право надати відповідь на відзив у десятиденний строк з дня вручення йому відзиву на позовну заяву, а відповідач, в разі надання позивачем відповіді на відзив, має право подати заперечення на відповідь у десятиденний строк з дня вручення йому відповіді на відзив.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі Судової влади України за веб-адресою сторінки http://court.gov.ua/.

Ухвала може бути оскаржена у зв'язку з порушенням правил підсудності протягом п'ятнадцяти днів з дня її отримання шляхом подачі апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Т.В. Ігнатенко

Попередній документ
119071292
Наступний документ
119071294
Інформація про рішення:
№ рішення: 119071293
№ справи: 703/2383/24
Дата рішення: 16.05.2024
Дата публікації: 20.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них; за законом.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (01.08.2024)
Дата надходження: 16.05.2024
Предмет позову: про визнання права власності на спадкове майно.
Розклад засідань:
29.05.2024 13:30 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
11.06.2024 10:30 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
09.07.2024 09:30 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
01.08.2024 09:30 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області