Ухвала від 16.05.2024 по справі 537/2419/24

Провадження № 2-а/537/25/2024

Справа № 537/2419/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.05.2024 суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області Маханьков О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову фізичної особи представника позивача - адвоката Мудрик Анастасії Ігорівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 ,

про скасування постанови у справі про накладення адміністративного стягнення,

установив:

Представник позивача адвокат Мудрик А.І. звернулася до суду з адміністративним позовом, відповідно до якого просить визнати протиправною і скасувати постанову про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАД № 360021 від 02.05.2024. Розглянути справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 про скасування постанови в порядку спрощеного провадження. Судові витрати, які складаються з витрат зі сплати судового збору та витрат на правову допомогу у розмірі 3 000,00 грн. покласти на Відповідача.

У відповідності до вимог п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Ознайомившись із матеріалами справи суддя приходить до висновку про необхідність направлення справи за підсудністю до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з огляду на наступне.

Відповідно до визначеного ст. 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» права на повноважний суд, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом. Вказана норма кореспондується з положеннями ст. 6 Конвенції, відповідно до якої в поняття «суд, встановлений законом», входить лише той суд, до підсудності якого віднесений розгляд тієї чи іншої справи.

Згідно ч.1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 26 КАС України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Позивач в позовній заяві зазначає своє місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ,

Згідно ч. 6 ст. 171 КАСУ суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.

Як вбачається із Відповіді № 594417 від 16.05.2024 з Єдиного державного демографічного реєстру ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .

Місце проживання позивача територіально розташоване в м. Сміла Черкаської області та не відноситься до підсудності Крюківського районного суду м. Кременчука.

Згідно ч. 5 ст. 171 КАСУ якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Частиною 6 статті 29 КАС України визначено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Таким чином, з огляду на те, що ані позивач, ані відповідачі не мають зареєстрованого місця проживання (перебування) та місцезнаходження на території Крюківського району м. Кременчука, дана адміністративна справа не підсудна Крюківському районному суду м. Кременчука Полтавської області і підлягає передачі за підсудністю до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області.

Частиною 1 статті 30 КАС України передбачено, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 2, 5, 19, 20, 25, 29, 248 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 , про скасування постанови у справі про накладення адміністративного стягнення - передати за підсудністю до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Маханьков О.В.