Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа № 650/2291/24
провадження № 1-в/650/56/24
16 травня 2024 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , дільничного офіцера поліції - ОСОБА_3 ,особи, стосовно якої розглядається подання - ОСОБА_4 , розглянувши подання начальника Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській областіОСОБА_5 , про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Садки, Устинівського району, Кіровоградської області, громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працюючого, має середню освіту, не одруженого, перебуває на обліку в лікаря нарколога з діагнозом « порушення психіки та поведінки в наслідок вживання алкоголю», раніше неодноразово судимого за вчинення умисних злочинів, судимість не знята та не погашена в установленому законом порядку: 01.10.2015 року Бериславським районним судом Херсонської області за ст. ст. 185, ч. 1, 185, ч. 3, 70 КК України до 4 років позбавлення волі на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки. 23.11.2016 року ухвалою Бериславського районного суду Херсонської області замінено покарання з випробуванням на 4 роки позбавлення волі. 26.07.2019 року за ухвалою Білозерського районного суду звільнений умовно-достроково з невідбутим терміном 1 рік 3 місяці 3 дні,
15 травня 2024 року до суду надійшло зазначене подання в якому ОСОБА_6 керуючись ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами з місць позбавлення волі» просить встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд із наступними обмеженнями: реєстрація в Бериславському РВП два рази на місяць, а саме кожного першого та третього вівторка місяця на протязі року з 09.00 години до 16.00 години; письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного пункту так і за його межами; заборона залишення місця проживання з 21.00 години до 05.00 години; заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання; заборона виїзду за межі Тягинської ТГ, Херсонської області без дозволу Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області; з'являтися за викликом працівників поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
В обґрунтування заявник зазначив, що ОСОБА_4 26.07.2019 року звільнився з ДУ «Дар'ївської ВК № 10» Херсонської області, умовно достроково. Після звільнення з місць позбавлення волі, даний громадянин на шлях виправлення не став, продовжує вчиняти правопорушення, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. На даний час гр. ОСОБА_4 будучи раніше судимим за вчинення умисних злочинів, судимість не знята та не погашена в установленому законом порядку, на шлях виправлення не стає, систематично вчиняє правопорушення. Так працівниками Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області стосовно нього протягом року задокументовано п'ять адміністративних матеріалів за якими його п'ять разів притягнуто до адміністративної відповідальності, а саме 15.03.2024 року за ст. ст. 175-1 ч. 1 КУпАП застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 гривня, 15.03.2024 року за ст. 178 ч. 1 КУпАП застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу 17 гривень, 27.03.2024 року за ст. 178 ч. 2 КУпАП застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 гривень, 07.05.2024 року за ст. 177 КУпАП застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу 17 гривень, 07.05.2024 року за ст. 178 ч. 3 КУпАП який направлено на розгляд до Великоолександрівського районного суд № 5964/37/01 від 07.05.2024 року, на даний час рішення не прийнято.
У судовому засіданні ОСОБА_3 подання підтримав, просив його задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання та пояснив, що дійсно неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Заслухавши осіб, які брали участь у справі, дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення подання та встановлення адміністративного нагляду, виходячи з такого.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. в) ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд може бути встановлений, зокрема, щодо повнолітніх осіб, які були засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. в) ч.1 ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду щодо вищезазначених осіб є матеріали органів Національної поліції.
Згідно з ч.1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З наданих суду матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 відповідно до довідки звільнений 26.07.2019 р. з місць позбавлення волі, протягом року п'ять разів притягувався до адміністративної відповідальності за ст. ст. ч. 1 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178, ст. 178 ч. 2, 178 ч. 3, ст. 177 КУпАП, які в тому числі передбачають відповідальність за правопорушення, що посягають на громадський порядок, та його кожний раз було попереджено про недопустимість неправомірної поведінки і можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
Таким чином, зважаючи на те, що ОСОБА_4 , підпадає під ознаки особи, щодо якої може бути застосований адміністративний нагляд, останній систематично порушує громадський порядок, веде антигромадський спосіб життя, зловживає спиртними напоями та вжиті органами поліції профілактичні заходи не мають виховного впливу, щодо ОСОБА_4 , має бути встановлений адміністративний нагляд із покладенням на нього передбачених законом обов'язків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2 - 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 89, 90 КК України, суд
Подання начальника Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , адміністративний нагляд строком на один рік.
Згідно зі статтями 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» покласти на ОСОБА_4 такі обов'язки та застосувати визначені обмеження, а саме:
- з'являтися на реєстрацію до Бериславського РВП два рази на місяць, а саме кожного першого та третього вівторка місяця на протязі року.
- письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного пункту так і за його межами.
- заборона залишення місця проживання з 21.00 години до 05.00 години.
- заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання.
- заборона виїзду за межі Тягинської ТГ, Херсонської області без дозволу Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області.
- з'являтися за викликом працівників поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом семи днів з дня її оголошення до Херсонського апеляційного суду через Великоолександрівський районний суд Херсонської області.
Суддя ОСОБА_7