Вирок від 10.05.2024 по справі 523/16453/22

Суворовський районний суд міста Одеси Справа № 523/16453/22

Провадження №1-кп/523/662/24

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.05.2024 м.Одеса

Суворовський районний суд м. Одеси у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , прокурорів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , захисника ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі, кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022232190000109 від 20.06.2022, за обвинуваченням:

- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця міста Нова Каховка Херсонської області Української РСР, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.111-1 Кримінального кодексу України,-

ВСТАНОВИВ:

1. Формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним

Згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв?язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (далі - РФ) 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами, є окупацією частини території суверенної держави Україна у розумінні Гаазьких конвенцій 1907 року, IV Женевської конвенції 1949 року, а також міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Порушуючи норми міжнародного гуманітарного права, президент Російської федерації ОСОБА_9 , а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади РФ, діючи всупереч вимогам п.п. 1,2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв?язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об?єднаних Націй від 09.12.1981 №36/103, від 16.12.1970 № 2734 (11V) від 21.12.1965 №2131 (ХХ), від 14.12.1974 №3314 (XXIX), спланували, підготували і розв?язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ про повномасштабне вторгнення підрозділів збройних сил РФ на територію України.

Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці збройних сил Російської федерації та федеральної служби військ національної гвардії російської федерації шляхом збройної агресії, з погрозою застосування військового озброєння, яке перебувало у їх розпорядженні та фактичного його застосування, незаконно вторглись на територію суверенної держави, - Україна, через державні кордони в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській областях та здійснили збройний напад на державні органи влади органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші критичні об?єкти цивільної інфраструктури, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення для держави України, здійснили тимчасову окупацію частини вказаних територій.

У зв?язку із широкомасштабною збройною агресією Російської федерації проти України, що триває до цього часу, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Президентом України видано Указ від 17 травня 2022 року №341, затверджений Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, про часткову зміну ст. 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-1X (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, та Указом від 18 квітня 2022 року №259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року №2212-IX), та продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб. Законом України №7664 від 12.08.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Відповідно до статті 1 Резолюції 3314 Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року (далі - Резолюція 3314) - «Використання збройної сили державою першою в порушення Устава є prima facie свідченням акту агресії».

Таким чином, з 24.02.2022 і по цей день дії російської федерації проти України підпадають під пункти, передбачені ст. 3 Резолюції 3314, а тому такі дії слід кваліфікувати саме як акт агресії РФ проти України.

Починаючи з 24 лютого 2022 року збройні формування Російської федерації вторглися на територію Каховського району Херсонської області та встановили контроль над нею, у тому числі через створені окупаційні адміністрації.

Тобто, відповідно до ст. 42 Гаазького положення від 18.10.1907 року, територія Каховського району Херсонської області є окупованою, оскільки фактично перебуває під владою збройних сил РФ.

У світлі положень IV Гаазької конвенції про закони і звичаї війни на суходолі та додатка до неї: Положення про закони і звичаї війни на суходолі від 18 жовтня 1907 року, Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року та Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол 1), від 8 червня 1977 року одним із наслідків збройної агресії російської федерації проти України стала тимчасова окупація частини території України.

Резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об?єднаних Націй "Агресія проти України" A/RES/ES-11/1 від 2 березня 2022 року визнається, що росія вчинила агресію проти України, порушивши базові норми ООН, і від російської федерації вимагається припинити збройну агресію проти України, включаючи також деокупацію Криму та Донбасу, негайно, повністю та безумовно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Рішенням Міжнародного суду Організації Об?єднаних Націй від 16 березня 2022 року на найвищому юридичному рівні констатовано факт вторгнення Російської федерації на територію України.

Відповідно до п. 7 ст.1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.

Статтею 17 Конституції України передбачено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов?язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов?язком громадян України.

Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Водночас, громадянин України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає на території м. Нова Каховка Каховського району Херсонської області, та тривалий період часу працював в органах місцевого самоврядування, був достеменно поінформованим, що у 2014 році розпочалась збройна агресія Російської Федерації проти України, а також те, що з 24.02.2022 вона переросла у широкомасштабне вторгнення військ РФ на територію суверенної держави, до громадянства якої він належить. Також, ОСОБА_8 об?єктивно розумів зміст загальновідомих подій, про те що збройні формування Російської Федерації, шляхом вчинення воєнного нападу 24.02.2022 захопили Каховський район Херсонської області, а приблизно на початку березня 2022 року державою-агресором створено окупаційну адміністрацію у Каховському районі Херсонської області, під назвою «військово-цивільна адміністрація Каховського району».

Незважаючи на вказані факти, але в силу свого життєвого і професійного досвіду, усвідомлюючи, що Україна є унітарною державою, її суверенітет України поширюється на всю територію держави, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, громадянин ОСОБА_10 перебуваючи у невстановленому місці не пізніше червня 2022 року, діючи в інтересах та на користь Російської Федерації, добровільно погодився на пропозицію представників окупаційної влади та зайняв посаду так званого «заступника голови військово-цивільної адміністрації Каховського району», розміщеної за адресою: Херсонська область, Каховський район, просп. Дніпровський, 23.

Після призначення ОСОБА_8 на вказану посаду, він розпочав здійснювати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, які полягають у загальному керівництві закладами освіти, культури, охорони здоров?я, а також в організації діяльності суб?єктів господарювання у взаємодії з окупаційною владою держави-агресора на території Новокаховської територіальної громади Каховського району Херсонської області, та з інших питань.

Зокрема, реалізуючи свої повноваження «заступника голови військово-цивільної адміністрації Каховського району» 16.06.2022 ОСОБА_8 надав інтерв?ю російському ЗМІ "Изветия iz" про, нібито, завершення у м. Нова Каховка Херсонської області будівництва центру по інтеграційним процесам з Російською Федерацією, за адресою: АДРЕСА_1 .

Також, 17.06.2022 ОСОБА_8 діючи в якості «заступника голови військово-цивільної адміністрації Каховського району», перебуваючи за адресою: Херсонська область, Каховський район, м. Нова Каховка, вул. Героїв України, 33-А, повідомив колективу комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Новокаховської міської ради про призначення окупаційною владою громадянки України ОСОБА_11 псевдо керівником вказаного медичного закладу.

Крім того, 30.06.2022 ОСОБА_8 , знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 , діючи, як «заступник голови військово-цивільної адміністрації Каховського району» викликав до себе начальника відділу культури Новокаховської міської ради ОСОБА_12 і повідомив їй, що відділ культури повинен підпорядковуватись окупаційній владі держави-агресора, вимагав забезпечити проведення культурних та спортивних заходів у співпраці з окупаційною владою, а також повернути евакуйовані матеріально-технічні засоби закладів освіти, надати список працівників, які надали згоду на співпрацю з державою-агресором тощо.

Також, з березня по липень 2022 року ОСОБА_8 діючи, як «заступник голови військово-цивільної адміністрації Каховського району» викликав до будівлі Новокаховської міської ради за адресою: Херсонська область, Каховський район, просп. Дніпровський, 23 приватних підприємців, керівників підприємств, установ, організацій АДРЕСА_1 та вимагав від них провадження подальшої господарської діяльності у взаємодії з окупаційною владою державою-агресором.

Крім того, упродовж травня - липня 2022 року ОСОБА_8 знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 , діючи, як «заступник голови військово-цивільної адміністрації Каховського району», організував та забезпечив видачу платних перепусток для перетину р. Дніпро через дамбу Каховської ГЕС.

2. Статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, що передбачають відповідальність за кримінальні правопорушення, винним у вчиненні яких визнається ОСОБА_8 .

Суд вважає, що кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченим слід кваліфікувати за ч.5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України як «добровільному зайнятті громадянином України посади, пов?язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій в тому числі в окупаційній адмінітсрації держави-агресора».

3. Позиція обвинуваченого

Розгляд справи провадився за відсутності обвинуваченого (in absentia).

4. Докази на підтвердження встановлених судом обставин, а також мотиви неврахування окремих доказів

-протокол огляду від 06.07.2022 з додатком у вигляді компакт диску відповідно до якого було оглянуто сторінку соціальної мережі «Фейсбук» та сторінку за посиланням в « ОСОБА_13 » та встановлено, що на вказаних сторінках розміщена інформація про те, що з ОСОБА_8 . Новокаховська міська територіальна громада припинила трудові відносини через співпрацю останнього з окупаційною владою РФ. Також висвітлена інформація про те, що ОСОБА_8 в військово-цивільній адміністрації м. Нова Каховка займає посаду пов'язану з виконанням адміністративно-розпорядчих та організаційно-розпорядчих функцій;

-протокол огляду від 06.07.2022 з додатком у вигляді компакт диску відповідно до якого було оглянуто Інтернет сторінку з публікацією « ОСОБА_14 » під назвою процес повернення Нової Каховки до мирного життя. Відео з публікації містить відеозапис (2:20 хвилина) на якому відображено інтерв'ю ОСОБА_15 який представлений як голова ВЦА Каховського району, в якому останній розповідає про організацію центру інтеграції до російської федерації, і стверджує що він співпрацює з владою РФ;

-протокол огляду від 06.07.2022 з додатком у вигляді компакт диску відповідно до якого було оглянуто сторінку з публікацією « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». В публікації наявний текст відповідно до якого головного лікаря Новокаховської міської лікарні представив зам.голови Каховської районної ВЦА ОСОБА_16 ;

-протокол огляду від 06.07.2022 з додатком у вигляді компакт диску відповідно до якого було оглянуто публікацію на офіційному сайті Новокаховської територіальної громади під назвою «Структурні підрозділи Новокаховської територіальної громади». ОСОБА_8 є начальником організаційного відділу Новокаховської ТГ;

-копія особової картка ОСОБА_8 з фотозображенням останнього;

-протокол огляду від 16.07.2022 з додатком у вигляді компакт диску відповідно до якого було оглянуто Інтернет сторінку за відповідним посиланням (сайт «Мост») на якій зображено та мається тест згідно якого ОСОБА_8 є зрадником та зайняв посаду в органах окупаційної влади;

-протокол пред'явлення для впізнання від 01.09.2022 згідно якого свідок ОСОБА_17 впізнала особу зображену на фото №2, а саме ОСОБА_8 як свого колишнього колегу по роботі в Новокаховській міській Раді;

-протокол огляду від 09.11.2022 відповідно до якого було оглянуто Інтернет ресурсу зі статтею про запуск аналога Торгово-промислової палати РФ, про що повідомив заступник голови адміністрації ОСОБА_18 . Дата публікації 16.06.2022;

-покази свідка ОСОБА_12 , яка показала, що ОСОБА_8 знала адже працювала з ним в одній установі. Він працював начальником відділу реєстрації у виконавчому комітеті Новокаховки міської Ради, а вона начальником відділу культури Новокаховської міської Ради. Працювала вона до 24.02.2022, а з цієї дати працювали в онлайн режимі, адже місто було окуповане РФ. Наприкінці червня 2022 її до свого кабінету в Новокаховській МР яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , викликав ОСОБА_8 та питав про співпрацю, та вимагав того, щоб вона не заборонювала своїм підлеглим працювати на окупаційну владу. В той момент в кабінеті секретаря міської ради був ОСОБА_19 , співробітник відділу культури та директор ОСОБА_20 . ОСОБА_8 сказав, що він працює у виконкомі, посаду не називав, але він був заступником ОСОБА_21 керівника ВЦА від окупаційної влади. ОСОБА_8 казав, що спілкувався з її підлеглими, яким вона заборонила працювати. Їй посаду не пропонував, адже знав її позицію про прихильність до України. Ще казав, що нова влада прийшла надовго. Там же в кабінеті вона віддала трудову книжку ОСОБА_22 , адже з цього приводу він скаржився ОСОБА_23 . Також ОСОБА_23 телефонував їй напередодні розмови та пропонував організувати свято 9-го травня. На її думку на ОСОБА_23 ніхто не тиснув, він був впевнений в тому, що робить , був на своєму місці. Також їй відомо, що ОСОБА_8 збирав у себе колишніх працівників комунальних підприємств, працівників виконкому та пропонував працювати на нову владу. В мережі Інтернет бачила інтерв'ю з ОСОБА_8 про відкриття ЦНАПУ. Від колег чула, що ОСОБА_23 займав посаду у ВЦА РФ з квітня 2022 року;

-покази свідка ОСОБА_24 який показав, що раніше працював з ОСОБА_8 в міській Раді з інтернет видань дізнався, що ОСОБА_8 як заступник начальника ОСОБА_25 представляв працівників закладів охорони здоров'я інших посадових осіб окупаційної влади. Він сам перебував в Новій Каховці до 15.07.22 року. З 24.02.22 до 15.07.22 в приміщенні Новокаховської міської Ради він пару разів бачив ОСОБА_8 який казав, що останньому прийшлося зайняти посаду, через погрози з боку військових РФ адже йому погрожували, коли провадили обшук. Коли розмовляли ОСОБА_8 наляканий не був. Ще бачив його там же в приміщенні виконкому поруч з російськими військовими. На цю посаду його призначив ОСОБА_26 начальник ВЦА. Раніше він працював 1-м заступником міського голови, а ОСОБА_8 в той час начальником відділу кадрів. Яку функцію виконували люди в формі, йому не відомо. Самого ОСОБА_8 знає давно, останній мав дружину, сина та місце проживання де могли провадити обшук;

-висновок експерта від 23.11.2022 відповідно до якого у відеофійлі з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в період з 02 хв. 18 сек. до 03хв.02 сек. та на фотознімку з особової картки ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1 зображена одна і та сама особа;

-покази свідка ОСОБА_27 яка показала, що з окупованого міста Нова Каховка вона виїхала 05.09.22. Працювала головною медичною сестрою в Новокаховській ЦМЛ. В середині червня 2022 працівників лікарні зібрали в актовому залі лікарні, за адресою: АДРЕСА_3 , куди зайшли представники ВЦА, серед яких був ОСОБА_8 якого вона ідентифікувала після повідомлень в телеграм каналах, та ОСОБА_28 голова відділу охорони здоров'я, який представив нового головного лікаря. ОСОБА_8 не виступав, а просто сидів в президії. Новий головний лікар ОСОБА_29 через декілька днів зібрала їх в другому актовому залі, на Світлова,1 в м. Нова Каховка і вже там виступав ОСОБА_8 з промовою на день медичного працівника. З ними були люди в формі та зі зброєю, головний лікар. На зборах ОСОБА_8 , привітав зі святом, та забажав поспілкуватися з завідуючими відділень. Він представився, але вона не розібрала на якій посаді він працює. ОСОБА_8 був спокійним, на її думку тиск на нього не здійснювався. ОСОБА_8 , вона впізнавала у слідчого;

-покази свідка ОСОБА_30 який показав, що на момент захоплення міста знаходився в м.Нова Каховка, працював в поліції в тренінговому центрі який розташовувався в Новій Каховці. Після захоплення залишився в Новій Каховці, але не працював. Виїхав звідти 26.07.2022 року. Знав, що ОСОБА_8 працював в міській раді, виконував організаційні функції, які точно не знає. Особисто з ним не був знайомим, з ним ніколи не спілкувався. Після захоплення міста Новокаховська МР продовжувала функціонувати, і вони знаходилися на території міськводоканалу. Чи залишився працювати ОСОБА_8 не знає. В Інтернеті в «Телеграм», «Фейсбук» зустрічав повідомлення про те, що провадилося журналістами розслідування про те, чим займався ОСОБА_8 зокрема було написано, що останній підбурював своїх бувших колег працювати на окупантів, займався оформленням перепусток, призначення на посади осіб які співпрацювали з окупантами. Крім того, від знайомих йому було відомо, що саме ОСОБА_8 займався оформленням перепусток;

-покази свідка ОСОБА_31 яка показав, що працює керуючим справами Новокаховської міської Ради. 24.02.2022 відбулося вторгнення РФ на територію України, в цей же день місто було захоплене військовим РФ. На третій день після захоплення приїхали в виконком військові РФ зібрали всіх заступників мера, де був присутнім і він сам, та сказали, що військові будуть також знаходитися в приміщенні виконкому. До цього всім працівникам мер надав розпорядження про припинення роботи виконкому, то ж працівники залишалися в дома на роботу не виходили. Їм запропонували переїхати в приміщення КП «Екосервісу», що вони і зробили, тож він, мер та заступники стали виконувати свої обов'язки на території вказаного підприємства. На п'ятий день після захоплення йому зателефонував ОСОБА_8 який працював в виконкомі та займав посаду начальника організаційного відділу Ради, і повідомив, що знаходиться в с. Дніпряни у своїх батьків та поцікавився про обстановку в місті. Також ОСОБА_8 сказав, що на роботу виходити не буде, адже боїться за своє життя та здоров'я. Пізніше через 4 дні, він та заступник голови ОСОБА_24 приїхали у приміщення виконкому: за адресою: АДРЕСА_2 , і там зустріли ОСОБА_8 який виходив зі свого кабінету з документами в руках, пройшов поруч, поздоровався та пішов далі в кабінет до ОСОБА_26 який був так званим мером міста від окупаційної влади. При цьому вони з ОСОБА_8 не розмовляли. ОСОБА_8 не був наляканий, вів себе спокійно. На початку квітня, ОСОБА_8 , йому знову телефонував з питанням про місцезнаходження його трудової книжки, та попросив повернути трудову. Наступного дня він з робітником кадрів ОСОБА_32 приїхали знову в виконком, і на другому поверсі біля кабінету відділу кадрів стояв ОСОБА_8 з військовими РФ. Військовий зламав кабінет, після чого вони зайшли в кабінет узяли трудові книжки працівників, а трудову ОСОБА_8 повернули останньому, після цього покинули приміщення виконкому. Команди військовим надавав саме ОСОБА_8 . Більше ОСОБА_8 він не бачив. Потім в мережі «Інтернет» бачив відео про те, як ОСОБА_8 працював на користь окупантів, агітував за « ОСОБА_33 »;

-покази свідка ОСОБА_34 яка показала, що ОСОБА_8 особисто не знає, але він працював в міськвиконкомі. На якій посаді працював ОСОБА_8 вона не знає. Наприкінці червня 2022 її викликали до виконкому Новокаховської міської Ради до ОСОБА_8 на бесіду з приводу співпраці. Прибувши в міську Раду за адресою : АДРЕСА_2 , вона зайшла в приміщення виконкому, її перевірила людина у формі, а після цього провела до кабінету секретаря міської Ради який займав ОСОБА_23 . Там були ОСОБА_35 і ОСОБА_36 . ОСОБА_23 сказав, що росія тут назавжди, все буде добре і запропонував продовжувати свою роботу на посаді бухгалтера відділу культури. Вона відповіла, що подумає та пішла, а 11.07.2022 виїхала з міста. Вважає, що ОСОБА_37 діяв добровільно, адже він міг покинути окуповану територію.

Крім того, були досліджені докази, які характеризують обвинуваченого, а саме: вимога УИТ ГУНП в Одеській області відповідно до якої ОСОБА_8 раніше не судимий, згідно довідки від 19.10.2022 до адміністративної відповідальності не притягався.

З урахуванням досліджених доказів, суд приходить до висновку, що всі досліджені докази належні, оскільки підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню, допустимі, оскільки отримані в порядку, встановленому Кримінально процесуальним кодексом України, достовірні, оскільки фактичні дані отримані з цих доказів, не спростовані жодними іншими доказами, наданим сторонами кримінального провадження.

Всі ці докази в своїй сукупності та взаємозв'язку не містять суперечностей, доповнюють один одного, підтверджують встановлені судом обставини та дають можливість суду прийти до однозначного висновку про те, що вина обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення наведеного у вироку, є доведеною у повному обсязі.

5. Обставини, які пом'якшують або обтяжують покарання обвинуваченому

5.1 Обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченому згідно зі ст. 66 Кримінального кодексу України судом не встановлено.

5.2 Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченому ОСОБА_8 відповідно до ст. 67 Кримінального кодексу України з урахуванням приписів ст.337 КПК України в межах обвинувачення висунутого прокурором судом не встановлено.

6. Мотиви призначення покарання.

Суд, при обранні заходу примусу від імені Держави обвинуваченому у відповідності до вимог ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого, особу обвинуваченого та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

У відповідності до вимог Закону України про кримінальну відповідальність, покарання має на меті не тільки кару, а повинне забезпечити перевиховання обвинуваченого, задля недопущення повторення протиправної поведінки з його сторони. Покарання повинно бути справедливим.

Судом встановлено, що ОСОБА_8 , вчинив тяжке кримінальне правопорушення, раніше не судимий, не працює. Таким чином, беручи до уваги характер вчиненого кримінального правопорушення, дані про особу обвинуваченого, відсутність обтяжуючих обставин, суд приходить до переконання, що перевиховання обвинуваченого не можливе без ізоляції від суспільства, тому необхідно призначити покарання у вигляді позбавлення волі, та додаткових покарань визначених ст.111-1 КК України.

7. Мотиви ухвалення інших рішень щодо питань, які вирішуються судом при ухваленні вироку, та положення закону, якими керувався суд.

7.1 Судові витрати згідно ст.124 КПК України мають бути стягнуті з обвинуваченого на користь Держави.

7.2 Так як продовжують існувати ризики встановлені при обранні запобіжного заходу обвинуваченому, суд керуючись ст.374 КПК України вважає, що дію запобіжного заходу слід продовжити.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.367-368,370-371,373-376,395,532 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_8 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.111-1 Кримінального кодексу України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 7 (сім) років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, строком на 15 (п'ятнадцять) років, з конфіскацією усього належного йому на праві власності майна на користь Держави.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_8 залишити без змін у вигляді тримання під вартою до затримання ОСОБА_8 та розгляду на протязі 48 годин відносно нього питання застосування обраного запобіжного заходу.

Строк відбуття покарання рахувати з моменту фактичного затримання ОСОБА_8 для виконання вказаного вироку.

Стягнути з ОСОБА_8 на користь Держави судові витрати пов'язані з залученням експерта у розмірі 2265, 36 грн.

Вирок може бути оскаржений сторонами судового провадження, до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Суворовський районний суд м. Одеси протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим який тримається під вартою у той же строк з моменту вручення вироку суду.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги у випадку її відсутності.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Копію вироку негайно вручити обвинуваченому та прокурору.

Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.

Головуючий суддя : ОСОБА_1