15.05.2024 Справа №607/10747/24 Провадження №1-в/607/167/2024
м.Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду стосовно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , судимого,
за участю особи, стосовно якої внесено подання ОСОБА_3 , -
Начальник Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з поданням про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_3 терміном на 6 місяців, а саме: заборона виходу з дому (квартири) за місцем проживання (реєстрації) в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня; заборона перебувати в місцях підприємств торгівлі і громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив на час перебування під адміністративним наглядом; реєструватися 4 рази в місяць (1-й, 2-й, 3-й 4-й четвер місяця) з 19 год. 00хв. до 20 год. 00хв. в службовому кабінеті офіцера поліції; заборона виїзду за межі м. Тернополя без дозволу працівників поліції.
Подання обґрунтовано тим, що 27.09.2022 з ДУ «Чортківська установа виконання покарань» (№ 26) Тернопільської області по відбутті строку покарання звільнився засуджений ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який прибув до обраного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 та поставлений на облік у Тернопільському РУП, як особа, що формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Перебуваючи на профілактичному обліку ОСОБА_3 , незважаючи на попередження з боку працівників поліції стосовно того, що стосовно нього може розглядатись питання про встановлення адміністративного нагляду, на шлях виправлення не став, вів антигромадський спосіб життя, порушував громадський порядок та спокій громадян, вимоги адміністративного та кримінального законодавства, притягувався до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Враховуючи вищенаведене, начальником Тернопільського РУП було скеровано до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області подання про встановлення ОСОБА_3 адміністративного нагляду та 18.05.2023 постановою Тернопільського міськрайонного сулу Тернопільської області у справі №607/8907/23 останньому було встановлено адміністративний нагляд терміном на 12 місяців та встановлено ряд обмежень.
Перебуваючи на превентивному обліку в категорії «адміннаглядний», ОСОБА_3 , продовжив порушувати встановлені йому обмеження, громадський порядок і спокій громадян та притягувався до адміністративної та кримінальній відповідальності, характеризується з негативної сторони, на шлях виправлення не став, веде антигромадський спосіб життя.
Зокрема ОСОБА_3 неодноразово було притягнуто до адміністративної відповідальності а саме: згідно постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 30.06.2023 за ч.1 ст. 187 КУпАП; згідно постанов Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 10.07.2023 та 26.07.2023, 4.08.2023 за ч.1 ст. 51 КУпАП та ч.1 ст. 187 КУпАП; згідно постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 10.08.2023 за ст. 173 КУпАП; згідно постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 24.10.2023 за ч.2 ст. 187 КУпАП; згідно постанов Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 1.04.2024 та 25.04.2024 за ч.1 ст. 51 КУпАП, ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 51 КУпАП
Характеристика, надана ст. ДОП відділу ППП Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 свідчить, що раніше судимий ОСОБА_3 не бажає ставати на шлях виправлення, за місцем проживання характеризується з негативної сторони, продовжує порушувати громадський порядок та спокій інших громадян, адміністративне законодавство та потребує більш ефективного контролю з боку працівників поліції.
У судовому засіданні ОСОБА_3 не заперечив стосовно продовження стосовно нього адміністративного нагляду.
Вивчивши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п.«в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п.«в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної Поліції щодо осіб, зазначених в пункті «в» статті 3 цього Закону.
Як зазначено в п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
Із характеристики на громадянина ОСОБА_3 , виданої ст. ДОП відділу ППП Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 від 15.05.2024 вбачається, що ОСОБА_3 належних висновків для себе не зробив та не змінив своєї поведінки, порушує адміністративне законодавство, громадський порядок та спокій громадян, а тому потребує більш суворішого контролю зі сторони працівників поліції.
Також, докази додані до матеріалів справи підтверджують обставини, викладені в поданні, щодо ведення ОСОБА_3 антигромадського способу життя та вказують, що останній продовжує порушувати громадський порядок та права інших громадян, що дає підстави стверджувати про наявність ознак систематичності у вчиненні ним правопорушень.
За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_3 потребує надалі більш суворішого контролю зі сторони працівників поліції суд приходить до висновку, що подання начальника Тернопільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 слід задовольнити, а саме - продовжити ОСОБА_3 , адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців встановивши наступні обмеження: заборона виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22.00 год. до 06.00 год. ранку наступного дня; заборона перебувати в місцях підприємств торгівлі і громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив на час перебування під адміністративним наглядом; реєструватися 4 рази в місяць (1-ий, 2-ий, 3-ий, 4-ий четвер місяця) з 19.00 год. до 20.00 год. в службовому кабінеті офіцера поліції; заборона виїзду за межі м. Тернополя без дозволу працівників поліції.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.1, 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ч.4 ст.166 КВК України, суд,-
Подання начальника Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 - задовольнити.
Продовжити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців встановивши наступні обмеження:
- заборона виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22.00 год. до 06.00 год. ранку наступного дня;
- заборона перебувати в місцях підприємств торгівлі і громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив на час перебування під адміністративним наглядом;
- реєструватися 4 рази в місяць (1-ий, 2-ий, 3-ий, 4-ий четвер місяця) з 19.00 год. до 20.00 год. в службовому кабінеті офіцера поліції;
- заборона виїзду за межі м. Тернополя без дозволу працівників поліції.
Постанова судді може бути оскаржена в установленому законом порядку.
Суддя ОСОБА_1