Рішення від 15.05.2024 по справі 160/6536/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2024 рокуСправа №160/6536/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бондар М.В. розглянувши у спрощеному (письмовому) провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - ГУ ПФУ в Дніпропетровській області), у якій позивач просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі оновлених довідок ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.12.2023 про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2020, 01.01.2021 та 01.01.2022;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 01.02.2020, 01.02.2021 та 01.02.2022 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідок ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.12.2023 про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, відповідно, з урахуванням всіх складових грошового забезпечення проведених платежів та з урахуванням рішення по справі №160/5298/23 від 31.07.2023, про поновлення щомісячної доплати до пенсії ОСОБА_1 у розмірі 2000 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713, без обмеження максимального розміру пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон №2262-ХІІ). На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.11.2023 у справі №160/24955/23, яке набрало законної сили 26.12.2023, було зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704) щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, з урахуванням надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65% посадового окладу, окладу за військове звання і вислугу років та премії у розмірі 60% посадового окладу для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 пенсії ОСОБА_1 . На виконання зазначеного рішення суду ІНФОРМАЦІЯ_2 були підготовлені довідки № ФД107104 від 22.12.2023 на ім'я ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ, та за вихідним №7/26544/9 від 22.12.2023 надіслані до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, та надано довідки від 22.12.2023 №ФД107104. У довідках зазначено розміри грошового забезпечення відповідно до Постанови № 704 за посадою «Старший помічник військового комісара районного військового комісаріату області»: станом на 01.02.2020 - 19 454,00 грн., станом на 01.01.2021 - 21 014,00 грн., станом на 01.01.2022 - 22 965,75 грн. На звернення позивача про перерахунок пенсії на підставі оновлених довідок ІНФОРМАЦІЯ_3 від 22.12.2023 №ФД107104 відповідач відповіді не надав. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки з моменту отримання довідок про розмір грошового забезпечення, у відповідача виник обов'язок здійснити перерахунок його пенсії.

Ухвалою суду від 18.03.2024 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

10.04.2024 до суду від представника ГУ ПФУ в Дніпропетровській області надійшов відзив на позов, в якому відповідач заперечив щодо задоволення позовних вимог. В обґрунтування своєї позиції відповідач зазначив, що за правилами частин 1, 2 та 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Оскільки повідомлення від Мінсоцполітики про підстави для перерахунку пенсій за даними грошового забезпечення станом на 01.02.2020, на 01.01.2021 та на 01.01.2022 до Пенсійного фонду України не надходило, для проведення перерахунків пенсій підстави відсутні. Враховуючи зазначені норми, для проведення перерахунку пенсії на підставі довідок від 22.12.2023 за № ФД 107104 про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022, які надані ІНФОРМАЦІЯ_2 , немає законних підстав.

Дослідивши матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.11.2023 у справі №160/24955/23 позов ОСОБА_1 - задоволено:

- визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо складення та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідок від 03.05.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, в яких зазначено надбавку за особливості проходження служби у розмірі - 0% та премії - 10%;

- зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 у відповідності до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, з урахуванням надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65% посадового окладу, окладу за військове звання і вислугу років та премії у розмірі 60% посадового окладу для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 пенсії ОСОБА_1 .

Означене рішення набрало законної сили 26.12.2023.

На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.11.2023 у справі №160/24955/23 ІНФОРМАЦІЯ_2 позивачу надано довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2020, 01.01.2021 та 01.01.2022:

- від 22.12.2023 №ФД107104 станом на 01.02.2020, де зазначено: посадовий оклад 17 т.р., 2,32% - 4880,00 грн; оклад за військовим званням майор 0,76% - 1600,00 грн; надбавка за вислугу років 50% - 3240,00 грн; надбавка за особливості проходження служби 65% - 6318,00 грн; надбавка військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень 10% - 488,00 грн, премія 60% - 2928,00 грн. Разом: 19454,00 грн;

- від 22.12.2023 №ФД107104 станом на 01.01.2021, де зазначено: посадовий оклад 17 т.р., 2,32% - 5270,00 грн; оклад за військовим званням майор 0,76% - 1730,00 грн; надбавка за вислугу років 50% - 3500,00 грн; надбавка за особливості проходження служби 65% - 6825,00 грн; надбавка військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень 10% - 527,00 грн, премія 60% - 3162,00 грн. Разом: 21014,00 грн;

- від 22.12.2023 №ФД107104 станом на 01.02.2020, де зазначено: посадовий оклад 17 т.р., 2,32% - 5760,00 грн; оклад за військовим званням майор 0,76% - 1890,00 грн; надбавка за вислугу років 50% - 3825,00 грн; надбавка за особливості проходження служби 65% - 7458,75 грн; надбавка військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень 10% - 576,00 грн, премія 60% - 3456,00 грн. Разом: 22965,75 грн.

06.02.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив здійснити перерахунок пенсії на підставі вищевказаних довідок.

Відповідач, отримавши вказані довідки, перерахунок пенсії позивачу не здійснив.

Вважаючи дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд дійшов такого висновку.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-ХІІ (далі Закон №2011-ХІІ) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення (частина друга статті 9 Закону №2011-ХІІ).

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця (частина третя статті 9 Закону №2011-ХІІ).

Частиною четвертою статті 9 цього Закону передбачено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Законом №2262-ХІІ визначені умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Згідно із частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частина вісімнадцята статті 43 Закону №2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до положень статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно із частиною першою статті 51 Закону №2262-ХІІ при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Постановою №704 встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до Постанови №704 визначено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 4 Постанови №704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до Постанови №704.

Також додатки до Постанови №704 містять примітки, відповідно до яких, зокрема посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Застосування цих нормативних актів у подібних правовідносинах вже було предметом розгляду у Верховному Суді. Зокрема, у постанові від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21 Верховний Суд дійшов таких висновків:

- з 01.01.2020 положення пункту 4 постанови № 704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з постановою № 704 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік у тому числі як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів;

- через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема, згідно із Законом № 1082-IX, у осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).

- встановлене положеннями пункту 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1774-VІІІ обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з постановою № 704 жодним чином не впливає на спірні правовідносини, оскільки такою розрахунковою величною є, прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року. Розмір мінімальної заробітної плати не є розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, а застосований з іншою метою - для визначення мінімальної величини, яка враховується як складова при визначенні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням.

Застосовуючи зазначені вище висновки в контексті обставин цієї справи, суд дійшов висновку, що відмова ГУ ПФУ в Дніпропетровській області у проведенні перерахунку пенсії позивача з 01.02.2020, 01.02.2021 та 01.02.2022 на підставі оновлених довідок про розмір грошового забезпечення позивача, виданих ІНФОРМАЦІЯ_2 станом на 01.02.2020, 01.01.2021 та 01.01.2022 від 22.12.2023 №ФД107104, є протиправною.

Відповідач, отримавши довідки про розмір грошового забезпечення, мав обов'язок здійснення перерахунку пенсії позивачеві з 01.02.2020, 01.02.2021 та 01.02.2022, тобто з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Також звертає увагу на те, що довідки від 30.05.2023 №ФД118152 про розмір грошового забезпечення було видано на виконання рішення суду від 23.11.2023 у справі №160/24955/23, під час розгляду яких суд досліджував питання щодо наявності підстав для зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 підготувати оновлені довідки та направити їх до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області саме у контексті необхідності здійснення перерахунку пенсії на підставі таких довідок з 01.02.2020, 01.02.2021 та 01.02.2022.

Наведене свідчить про протиправні дії відповідача, який мав здійснити відповідний перерахунок пенсії.

Щодо формулювання позивачем позовних вимог щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з урахуванням рішення по справі №160/5298/23 від 31.07.2023, про поновлення щомісячної доплати до пенсії ОСОБА_1 у розмірі 2000 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», без обмеження максимального розміру пенсії, суд зазначає таке.

Судом встановлено, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.07.2023 у справі №160/5298/23, позов ОСОБА_1 - задоволено частково:

- визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 01.01.2022 щомісячної доплати в розмірі 2000,00 гривень, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб»;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.01.2022 щомісячну доплату в розмірі 2000,00 гривень, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Отже, питання виплати пенсії з урахуванням щомісячної доплати в розмірі 2000,00 гривень, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» вирішено рішенням суду від 31.07.2023 у справі №160/5298/23.

Доказів, які б свідчили про порушення прав позивача в частині виплати пенсії без врахування щомісячної доплати, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», а також з обмеженням максимального розміру пенсії, до суду учасниками справи не надано.

Судовому захисту в адміністративному процесі підлягають лише порушені права позивача на час звернення за судовим захистом.

Отже, суд дійшов висновку, що права позивача в частині виплати пенсії з урахуванням щомісячної доплати в розмірі 2000,00 гривень, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», без обмеження максимальним розміром пенсії, на час звернення до суду з цим позовом не порушені, тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності своїх дій, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню частково.

Згідно зі статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частина 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з частиною 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду в розмірі 605,60 грн., що документально підтверджується квитанцією до платіжної інструкції №16 від 03.03.2024.

Таким чином, враховуючи що адміністративний позов задоволено частково, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає відшкодуванню судовий збір у розмірі 605,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (адреса: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49000; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 21910427) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі оновлених довідок ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.12.2023 №ФД107104 про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2020, 01.01.2021 та 01.01.2022.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 01.02.2020, 01.02.2021 та 01.02.2022 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідок ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.12.2023 №ФД107104 про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2020, 01.01.2021 та 01.01.2022, з урахуванням всіх складових грошового забезпечення.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області судові витрати у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя М.В. Бондар