Справа № 357/6820/24
Провадження № 2-а/357/77/24
15.05.2024 cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Бебешко М. М. перевіривши адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Полку патрульної поліції в м. Біла Церква (місцезнаходження: вул. Сухоярська, 18 А, м. Біла Церква, Київська область, 09109) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області з вищевказаною позовною заявою, яку зареєстровано судом та відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями було передано на розгляд судді Бебешко М.М.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновків про те, що подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем у позовній заяві вказано, що у відповідності до вимог ст.288 КупАП України особа, яка оскаржує постанову в справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 у справі № 543/775/17 вказано, що «у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають».
Тобто, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством відповідно до ст.1 Закону України «Про судовий збір» справляється судовий збір в розмірі встановленому цим законом.
Оскільки судовий збір за подання позовної заяви складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то на дату подачі даного позову він дорівнює 605,60 грн.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду оригінал квитанції чи іншого платіжного документу про сплату судового збору у розмірі 605,60 грн.
Відповідно до численних правових позицій Верховного Суду, відповідачем у справі про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності має бути також орган Національної поліції, на який законом покладено функціональний обов'язок розглядати справи про адміністративні правопорушення.
Відповідачем у даній справі зазначено Полк патрульної поліції в м. Біла Церква. Разом з цим, як вбачається із копії оскаржуваної постанови ЕНА №2075450, її складено інспектором 2 взводу 1 роти 1 батальйону Полку патрульної поліції в місті Біла Церква та Білоцерківському районі Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2 .
Тобто, відповідачем у даній справі має бути не Полк патрульної поліції в м. Біла Церква а Департамент патрульної поліції.
Тому, позивачем мають бути виконані вимоги п.2 ч.5 ст.160 КАС України в частині надання відомостей про належного відповідача, а також вимоги ч.1 ст.161 КАС України в частині додання до позовної заяви її копій, а також копій доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.
Всупереч вимог ч.1 ст.161 КАС України позивачем подано позовну заяву, однак, не додано копії доданих до неї документів відповідно до кількості учасників справи.
Також, перевіряючи підсудність даної справи Білоцерківському міськрайонному суду Київської області, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Статтею 25 КАС України визначено підсудність справ за вибором позивача.
Згідно з ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
У позовній заяві позивач не обґрунтовує підсудність даної справи Білоцерківському міськрайонному суду Київської області, проте зазначає, що його місце проживання знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , доказів на підтвердження зареєстрованого у встановленому законом порядку місця свого проживання (перебування, знаходження) за вказаною адресою позивачем не надано.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, установивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, установлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають прийняттю позовної заяви до провадження суду, тому у відповідності до 169 КАС України, позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу необхідно надати строк для усунення недоліків,
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Полку патрульної поліції в м. Біла Церква про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.
Встановити позивачу строк п'ять днів з дати вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню від рішення суду не підлягає.
Суддя М. М. Бебешко