Справа №155/101/24
Провадження №3-в/155/24/24
15.05.2024 м. Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Санакоєв Д.Т., розглянувши подання начальника Луцького районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області Чигирина О.В., про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
До Горохівського районного суду Волинської області 22 березня 2024 року з Луцького районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Волинській області надійшло подання про вирішення питань про заміну невідбутого строку адміністративного стягнення у виді громадських робіт у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 .
Постановою Горохівського районного суду Волинської області від 21 лютого 2024 року ОСОБА_1 , визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 60 (шістдесят) годин та стягнуто судовий збір.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Начальник Луцького районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області ОСОБА_2 , в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд подання у його відсутності, та просить його задовольнити.
Дослідивши матеріали подання та долучені до нього матеріали, особову справу, дійшов такого висновку.
Згідно із ст.13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Відповідно до ст.28 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Судове рішення повинне бути виконане незалежно від наявності чи відсутності на це бажання у порушника, адже його не виконання загрожує сутності права на справедливий розгляд судом.
Мета адміністративного стягнення визначена у ст.23 КУпАП, згідно якої адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст.304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно ст.305 КУпАП, контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.1 ст.321-4 КУпАП, у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Згідно п.3.16 Порядку виконання адміністративних стягнень у виді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого наказом № 474/5 Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року, якщо наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Як вбачається з матеріалів особової справи ОСОБА_1 на виклик органу пробації 25.03.2024 року та повторний виклик на 01.04.2024 року не з'явився.
Відповідно до ст.30-1 КУпАП, громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Громадські роботи призначаються районним, районним умісті,міським чи міськрайонним судом(суддею) на строк від двадцяти до шістдесяти годин і відбуваються не більш як чотири години на день. Громадські роботи не призначаються особам з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Відповідно до ст.321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
В матеріалах подання відсутні належні та допустимі докази, які б підтверджували факт ухилення ОСОБА_1 від виконання рішення суду.
Неявка за викликом до органу апробації не підтверджує факт ухилення порушника від відбування громадських робіт.
У зв'язку із зазначеним, вважаю подання недоведеним, а тому у його задоволенні слід відмовити.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.23, 28, 30-1, 173-2, 298, 304, 305, 321-1, 321-4 КУпАП, суддя
В задоволенні подання начальника Луцького районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області Чигирина О.В. про вирішення питань про заміну невідбутого строку адміністративного стягнення у виді громадських робіт у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд Волинської області.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Д.Т.Санакоєв