Постанова від 15.05.2024 по справі 739/1118/24

Справа № 739/1118/24

Провадження № 3/739/558/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2024 року м. Новгород-Сіверський

Суддя Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області Іващенко І.К., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Новгород-Сіверського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 191 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшли матеріали відносно ОСОБА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 191 КУпАП.

Згідно з п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Із змісту вказаної норми слідує, що протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів та єдиною підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності, складається за встановленою формою і має містити дані, необхідні для вирішення адміністративної справи, зокрема, про місце, час вчинення та суть правопорушення, спричинену матеріальну шкоду, а також про свідків і потерпілих. А тому предмет судового розгляду обмежений обставинами, які вказані у протоколі про адміністративне правопорушення та які визначають його суть. Суддя при цьому при розгляді протоколу не в праві виходити за межі викладених в ньому обставин.

Відповідно до ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів, які мають значення для правильного вирішення справи, покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею цього Кодексу, в даному випадку на службову особу, якою складений протокол про адміністративне правопорушення.

Однак, в порушення вказаних вимог до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ 340633 від 14 травня 2024 року не додано документів, які підтверджують або спростовують той факт, що законним власником мисливської рушниці ТОЗ-БМ 16го калібру №102920 є ОСОБА_1 ..

Також, відповідно до статті 253 КУпАП якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів вбачаються, що за фактом подій, які викладені в фабулі протоколу про адміністративне правопорушення, органом досудового розслідування Н-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024270320000024 ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст.264 КК України.

Відповідно до ст. 38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

Однак, до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ 340633 від 14 травня 2024 року не додано постанови органу досудового розслідування про закриття кримінального провадження. Матеріали додані до протоколу містять лише постанову слідчого у порядку ст. 110 КПК України, відповідно до якої з кримінального провадження виділено матеріали для проведення перевірки та вирішення питання щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Зазначені обставини позбавляють суд можливості повного та всебічного з'ясування обставин адміністративного правопорушення та визначити строки накладення адміністративного стягнення.

Вищенаведене свідчить про наявність обґрунтованих підстав для повернення справи на доопрацювання для належного оформлення з метою усунення вказаних вище недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 268, 278, 283 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення (протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ 340633 від 14 травня 2024 року з доданими матеріалами)відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за ч.1 ст. 191 КУпАП повернути до Новгород-Сіверського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя І.К. Іващенко