Справа № 584/524/24
Провадження № 3/584/255/24
14.05.2024 м. Путивль
Суддя Путивльського районного суду Сумської області Токарєв С.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Відділення поліції № 2 (м. Путивль) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП,
До Путивльського районного суду Сумської області від Відділення поліції № 2 (м. Путивль) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст.126 КУпАП, складений відносно ОСОБА_1 .
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Пункт 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП встановлює, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В силу вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються в тому числі протоколом про адміністративне правопорушення.
В силу вимог ст. 283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування.
Як вбачається зі змісту складеного відносно ОСОБА_2 протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 007478 від 20.04.2024, у графі "місце проживання (перебування)" в ньому зазначено: "с. Ульянівка Сумський район".
В силу вимог ст. 277-2 КУпАП повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи. Інші особи, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення, повідомляються про день розгляду справи в той же строк.
При цьому, відповідно до інформації, котра міститься у відкритому доступі на офіційному сайті "Укрпошти", відсутні відомості про наявність поштового індексу населеного пункту "Ульянівка" в Сумському районі.
Серед населених пунктів, що розташовані на території Сумського району Сумської області, відсутнє с. Ульянівка, натомість на території Сумського району Сумської області знаходиться селище Улянівка. Відповідно до інформації, котра міститься у відкритому доступі на офіційному сайті "Укрпошти", селище Улянівка Сумського району Сумської області яка має 24 вулиці, 1 провулок та 1 площу.
Крім того, як вбачається із копії постанови від 27.03.2024 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП, котру винесено інспектором ВП № 2 (м. Путивль) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області капітаном поліції Гриценко І.П. та додано до протоколу про адміністративне правопорушення, у цій постанові вказано місце проживання ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 .
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
В силу вимог ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, оскільки вказані недоліки протоколу є суттєвими і унеможливлюють розгляд справи по суті, то зазначена справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 278 КУпАП, суд
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , повернути до Відділення поліції № 2 (м. Путивль) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.М.Токарєв