вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
14 травня 2024 року Справа № 480/464/24
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/464/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправними дії, скасування відповіді та зобов'язання вчинити дії,-
Позивач, ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - відповідач), в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати відповідь-повідомлення Головного управління пенсійного фонду Україну в Сумській області від 02.10.2023р., про відмову у нарахуванні та виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати до пільгового страхового стажу період: з 17.01.2006р. по 31.01.2008р.;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати до пільгового страхового стажу періоди: з 04.02.2008р. по 03.11.2017р.;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Сумській області здійснити нарахування та виплату грошової допомоги ОСОБА_1 в розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що позивачу з 02.07.2020 року призначено пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Позивач звернулась через вебпортал електронних послуг до пенсійного органу із заявою про виплату грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій. Листом відповідач повідомив позивача про відсутність підстав для виплати грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій при призначенні пенсії за віком, у зв'язку з відсутності 30 років роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років. Позивач не погоджується з такими діями відповідача, вважає їх протиправними та такими, що порушують її права. На думку позивача, вона постійно працювала на посадах та закладах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, і якщо підсумувати роки такого стажу роботи, то підстави для виплати грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій при призначенні пенсії за віком наявні.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження та встановлено строк відповідачу для подання відзиву та доказів, які наявні у відповідача. Крім того даною ухвалою було витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області належним чином завірені копії матеріалів пенсійної справи позивача.
На виконання вимог суду представником Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області через систему "Електронний суд" було надано суду витребувані докази. Проте відзиву на позовну заяву, суду надано не було.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивачу з 02.07.2020 року призначена пенсія за віком відповідно до ст. 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (а.с. 11).
При цьому відповідно до записів у трудовій книжці НОМЕР_1 , позивач працювала, зокрема:
- з 17.01.2006 по 31.01.2008 на посаді провідного спеціаліста відділу координації діяльності вищих навчальних закладів та закладів професійно-технічної освіти управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації;
- з 04.02.2008 по 14.09.2014 на посаді старшого лаборанта кафедри бухгалтерського обліку і аудиту у Державному вищому навчальному закладі "Українська академія банківської справи Національного банку України";
- з 15.09.2014 по 29.10.2014 на посаді фахівця 1 категорії навчального відділу у Державному вищому навчальному закладі "Українська академія банківської справи Національного банку України";
- з 30.10.2014 по 31.08.2015 на посаді фахівця 1 категорії навчально-методичного відділу у Державному вищому навчальному закладі "Українська академія банківської справи Національного банку України", в подальшому перейменованому на Українську академію банківської справи;
- з 01.09.2015 по 30.09.2015 на посаді провідного фахівця навчального відділу в Українській академії банківської справи;
- з 01.10.2015 по 05.05.2016 на посаді завідувача аспірантури в Українській академії банківської справи, яку в подальшому було реорганізовано шляхом приєднання до Сумського державного університету;
- з 06.05.2016 по 03.11.2017 на посаді провідного фахівця відділу докторантури та аспірантури в Сумському державному університеті (а.с. 12-20, 34-42).
02.09.2023 позивач через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявою, в якій, зокрема, просила пояснити, чому їй не було призначено та не виплачено грошову допомогу відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та у разі не врахування до спеціального стажу якогось періоду, пояснити причини неврахування з посиланням на законодавство (а.с. 42 (зворотній бік).
Листом від 02.10.2023 № 1800-0202-8/44029 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, зокрема, повідомило позивача, що згідно із записами трудової книжки до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, відповідно, на виплату грошової допомоги, можливо зарахувати періоди роботи з 15.08.1984 по 16.01.2006 у Сумській спеціалізованій школі та з 07.11.2017 по 30.06.2020 - у комунальній установі Сумська класична гімназія. Підстави для зарахування до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, періодів роботи у Сумській міській бібліотечній централізованій системі для дітей, управлінні освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. Українській академії банківської справи та Сумському державному університеті відсутні, оскільки зазначені організації не передбачені Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909. Отже, оскільки позивач не маєте 30 років роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, то підстави для виплати грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій при призначенні пенсії за віком відсутні (а.с. 10, 43).
Не погодившись з такою відповіддю відповідача, позивач звернулася до суду з даною позовною заявою. При цьому на думку позивача, у періоди з 17.01.2006р. по 31.01.2008 р. та з 04.02.2008р. по 03.11.2017 р., вона працювала на посадах та закладах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.
Згідно із пунктом 7-1 розділу XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1191 (далі по тексту - Порядок №1191).
Відповідно до пункту 2 Порядку № 1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені: переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років".
Згідно пункту 5 Порядку № 1191 грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.
Пунктом 7 Порядку № 1191 встановлено, що виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.
З аналізу наведених норм законодавства можна зробити висновок, що право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов'язується з 1) наявністю у неї необхідного спеціального страхового стажу (від 25 до 30 років) роботи на певних визначених законодавством посадах й 2) вихід на пенсію саме з цих посад в закладах та установах державної та комунальної форми власності, а також 3) неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” будь-якого іншого виду пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 02.08.2019 по справі №724/579/17, від 20.02.2019 по справі №462/5636/16-а, від 19.03.2019 по справі №466/5637/17, від 22.03.2019 по справі № 682/2177/17, від 09 грудня 2021 року по справі № 264/6871/16-а, від 15.06.2022 року по справі № 200/854/19-а.
З матеріалів справи, а саме з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 02.10.2023 № 1800-0202-8/44029, судом встановлено, що підставою для не виплати грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій при призначенні позивачу пенсії за віком слугувало те, що позивач не має 30 років роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років.
При цьому в даному листі вказано, що підстави для зарахування до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, періодів роботи у Сумській міській бібліотечній централізованій системі для дітей, управлінні освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. Українській академії банківської справи та Сумському державному університеті відсутні, оскільки зазначені організації не передбачені Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909.
В свою чергу в даному листі також зазначено, що згідно із записами трудової книжки до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, відповідно, на виплату грошової допомоги, можливо зарахувати періоди роботи з 15.08.1984 по 16.01.2006 у Сумській спеціалізованій школі та з 07.11.2017 по 30.06.2020 - у комунальній установі Сумська класична гімназія (а.с. 10-11).
Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року №909 (далі-Перелік №909).
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 до переліку посад, які дають право на пенсію за вислугою років, віднесено роботу у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах на таких посадах: директори, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, старші майстри виробничого навчання, майстри виробничого навчання, викладачі, педагоги професійного навчання, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.
Водночас відповідно до статті 28 Закону України «Про вищу освіту» в Україні діють заклади вищої освіти таких типів: 1) університет, 2) академія, інститут, 3) коледж.
Університет - багатогалузевий (класичний, технічний) або галузевий (профільний, технологічний, педагогічний, фізичного виховання і спорту, гуманітарний, богословський/теологічний, медичний, економічний, юридичний, фармацевтичний, аграрний, мистецький, культурологічний тощо) заклад вищої освіти, що провадить інноваційну освітню діяльність за різними ступенями вищої освіти (у тому числі доктора філософії), проводить фундаментальні та/або прикладні наукові дослідження, є провідним науковим і методичним центром, має розвинуту інфраструктуру навчальних, наукових і науково-виробничих підрозділів, сприяє поширенню наукових знань та провадить культурно-просвітницьку діяльність;
Академія, інститут - галузевий (профільний, технологічний, технічний, педагогічний, богословський/теологічний, медичний, економічний, юридичний, фармацевтичний, аграрний, мистецький, культурологічний тощо) заклад вищої освіти, що провадить інноваційну освітню діяльність, пов'язану з наданням вищої освіти на першому і другому рівнях за однією чи кількома галузями знань, може здійснювати підготовку на третьому і вищому науковому рівнях вищої освіти за певними спеціальностями, проводить фундаментальні та/або прикладні наукові дослідження, є провідним науковим і методичним центром, має розвинуту інфраструктуру навчальних, наукових і науково-виробничих підрозділів, сприяє поширенню наукових знань та провадить культурно-просвітницьку діяльність.
Статтею 53 Закону України «Про вищу освіту» визначено, що науково-педагогічні працівники - це особи, які за основним місцем роботи у закладах вищої освіти провадять навчальну, методичну, наукову (науково-технічну, мистецьку) та організаційну діяльність.
Педагогічні працівники - це особи, які за основним місцем роботи у закладах вищої освіти провадять навчальну, методичну та організаційну діяльність.
Згідно зі статтею 55 Закону України «Про вищу освіту» повний перелік посад науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів установлюється Кабінетом Міністрів України.
Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року №963.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року №963, до переліку посад педагогічних працівників відносяться:
1) Директор, завідувач, завідувач філією, заступник завідувача філією з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи, начальник вищого навчального закладу I та II рівня акредитації, професійно-технічного навчального закладу, загальноосвітнього навчального закладу, навчального закладу для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації, дошкільного навчального закладу, позашкільного навчального закладу (на якого поширюються умови оплати праці працівників установ і закладів освіти), навчально-методичної, методичної, науково-методичної установи, навчального закладу післядипломної освіти, приймальника-розподільника для дітей органу Національної поліції, притулку для дітей, центру соціально-психологічної реабілітації дітей, інклюзивно-ресурсного центру, ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, директор, консультант, психолог центру професійного розвитку педагогічних працівників, навчально-виробничого (міжшкільного) комбінату (центру), школи-дитячого садка, інших навчально-виховних комплексів (об'єднань); їх заступники з навчальної, виховної, навчально-виховної, методичної, виробничої, навчально-методичної, навчально-виробничої роботи; заступник директора з навчально-методичної роботи - керівник навчально-методичного центру державної установи "Школа супергероїв"; заступники директора з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи центрів професійної, медичної, фізичної та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю; ранньої реабілітації дітей з інвалідністю.
2) Завідувач: логопедичного пункту, інтернату при школі, заочного відділення школи, фільмотеки, навчально-консультаційного пункту, відділення навчального закладу, навчально-методичного кабінету (лабораторії); завідувач, керівник виробничої (навчальної) практики, фізичного виховання, навчально-виробничої (навчальної) майстерні, відділу (лабораторії, кабінету, частини) з основного напряму діяльності, його заступник; завідувач освітнього центру державної установи "Школа супергероїв"; завідувач навчальної (педагогічної) частини закладів охорони здоров'я та соціального забезпечення; завідувач територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, його заступник.
3) Вчителі, викладачі всіх спеціальностей, асистент вчителя, асистент вчителя-реабілітолога, старший викладач вищого навчального закладу I і II рівня акредитації, майстер виробничого навчання, педагог професійного навчання, старший вихователь, вихователь, асистент вихователя, соціальний педагог по роботі з дітьми з інвалідністю, логопед закладу охорони здоров'я та соціального забезпечення, методист, педагог-організатор, практичний психолог, соціальний педагог, керівник гуртка, секції, студії, інших форм гурткової роботи; концертмейстер, художній керівник, культорганізатор, акомпаніатор, екскурсовод, інструктор з туризму закладів освіти; старший вожатий, вожатий, вихователь-методист, музичний керівник, інструктор з фізкультури, інструктор з праці, інструктор слухового кабінету, фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру, старший керівник та керівник туристських груп (походу, екскурсії, експедиції) у позашкільних закладах; старший майстер у професійно-технічному навчальному закладі, перекладач-дактилолог; помічник директора з режиму, старший черговий з режиму, черговий з режиму у закладах освіти для громадян, які потребують соціальної допомоги і реабілітації.
До переліку посад науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації відносяться: Керівник (ректор, президент тощо), заступник керівника (перший проректор, проректор, перший віце-президент, віце-президент), діяльність якого безпосередньо пов'язана з навчально-виховним або науковим процесом, керівник філіалу, заступники керівника філіалу (діяльність яких безпосередньо пов'язана з навчально-виховним або науковим процесом), керівник закладу післядипломної освіти для осіб з вищою освітою (у тому числі з освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста), обов'язковість підвищення кваліфікації яких передбачена законом, його заступники (діяльність яких безпосередньо пов'язана з навчально-виховним або науковим процесом), завідувач кафедрою - професор, професор, доцент, старший викладач, викладач, асистент, викладач-стажист, провідний концертмейстер, концертмейстер, декан, заступник декана, керівник навчально-наукового інституту у складі вищого навчального закладу IV рівня акредитації, його заступники (діяльність яких безпосередньо пов'язана з навчально-виховним або науковим процесом), вчений секретар, завідувач: докторантурою, аспірантурою, ординатурою, інтернатурою, підготовчим відділенням.
При цьому посади, на яких перебувала позивач у спірні періоди, а саме - провідного спеціаліста, старшого лаборанта, фахівця 1 категорії та провідного фахівця, не відносяться до переліку посад ані до педагогічних, ані до науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації.
У Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року №909, також не зазначено вище зазначені посади.
Крім того суд звертає увагу на те, що управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, в якому позивач у період з 17.01.2006 по 31.01.2008 працювала на посаді провідного спеціаліста відділу координації діяльності вищих навчальних закладів та закладів професійно-технічної освіти, взагалі не передбачений Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року №909, а також не відноситься до закладів вищої освіти.
Виходячи з системного аналізу наведених законодавчих та нормативно-правових актів суд дійшов висновку, що посади провідного спеціаліста, старшого лаборанта, фахівця 1 категорії та провідного фахівця, не відносяться до посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, а відтак, у пенсійного органу відсутні підстави для зарахування до спеціального стажу роботи позивача, який дає право на пенсію за вислугу років періодів роботи з 17.01.2006р. по 31.01.2008р., з 04.02.2008р. по 30.09.2015 р. та з 06.05.2016 по 03.11.2017р.
При цьому посада завідувача аспірантури, на якій позивач перебувала у період з 01.10.2015 по 05.05.2016, відноситься до науково-педагогічних і дає право на пенсію за вислугу років при наявності відповідного спеціального стажу роботи та отримання грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV Прикінцевих положень Закону №1058.
Проте зарахування зазначеного періоду до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років не призведе до набуття позивачем права на отримання одноразової грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії, відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки, навіть у разі зарахування даного періоду, спеціальний стаж позивача, що дає право на призначення пенсії за вислугу років не досягне 30 років.
Водночас суд звертає увагу на те, що лист Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 02.10.2023 року № 1800-0202-8/44029, на який посилається позивач у позовній заяві в обгрунтування позовних вимог, містить лише інформацію щодо порядку призначення грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій та які саме періоди її роботи можуть бути зараховані до спеціального стажу та зазначено про відсутність підстав для виплати грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій при призначенні пенсії за віком, оскільки позивач не має 30 років роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років (а.с. 10-11).
При цьому у заяві від 02.09.2023 (за результатами розгляду якої відповідачем було направлено лист від 02.10.2023 року № 1800-0202-8/44029) позивач просила лише пояснити причини не призначення та не виплати грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій, відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та якщо не враховано до спеціального стажу, якийсь період, вказати, який період трудової діяльності не був зарахований до спеціального стажу з посиланням на діюче законодавство (а.с. 42 (зворотній бік), а не виплатити/призначити таку допомогу.
А відтак враховуючи викладене, суд доходить висновку. що позовні вимоги позивача є необгрунтованими та не підлягають задоволенню.
В свою чергу, оскільки у задоволенні позову відмовлено, розподіл судових витрат, понесених позивачем, згідно вимог ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування відповіді-повідомлення Головного управління пенсійного фонду Україну в Сумській області від 02.10.2023р., про відмову у нарахуванні та виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати до пільгового страхового стажу період: з 17.01.2006р. по 31.01.2008р.; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати до пільгового страхового стажу періоди: з 04.02.2008р. по 03.11.2017р.; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області здійснити нарахування та виплату грошової допомоги ОСОБА_1 в розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О. Павлічек