08 травня 2024 року Справа № 480/1680/24
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шаповала М.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/1680/24 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Сумській області про визнання протиправним та скасування розпорядження, зобов'язання вчинити дії,
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 просить суд:
- визнати протиправними та скасувати розпорядження Головного управління ДПС у Сумській області від 16.02.2024 № 52-р/лц, в частині анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями реєстраційний номер НОМЕР_1 з терміном дії з 24.12.2023 до 24.12.2024 та розпорядження Головного управління ДПС у Сумській області від 16.02.2024 № 52-р/лц, в частині анулюванння ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробам реєстраційний номер НОМЕР_2 з терміном дії з 24.12.2023 до 24.12.2024;
- зобов'язати Головне управління ДПС у Сумській області видалити з Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами інформацію щодо анулювання фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями реєстраційний номер 18110308202301965 з терміном дії з 24.12.2023 до 24.12.2024, та на право роздрібної торгівлі тютюновими виробам реєстраційний номер НОМЕР_2 з терміном дії з 24.12.2023 до 24.12.2024 та відновити дію даних ліцензій.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачкою зазначено, що 21.12.2023 отримала від відповідача ліцензію № 18110308202301965 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та ліцензію № 18110311202301803 на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами на період з 24.12.2023 по 24.12.2024 та планувала здійснювати відповідну діяльність у вказаний період. Однак, в електронний кабінет платника податків отримала витяг з розпорядження від 16.02.2024 № 52-р/лс внутрішній номер 1401940 про анулювання ліцензії № 18110308202301965 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та витяг з розпорядження від 16.02.2024 № 52-р/лс внутрішній номер 1401947 про анулювання ліцензії № 18110311202301803 на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Як підстава для анулювання вищенаведених ліцензій зазначений акт про встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання за місцем провадження діяльності, яка підлягає ліцензуванню. Позивачка вказує, що акт про встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання за місцем провадження діяльності від 13.02.2024 № 173/с/18-28-09-01/2490508344 їй було вручено 20.02.2024.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" від 19.12.1995 № 481/95-ВР визначено: "Ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видає ліцензію, відповідного рішення про анулювання у формі розпорядження про таке анулювання на підставі акта про встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання за місцем провадження діяльності, яка підлягає ліцензуванню. Розпорядження про анулювання ліцензії приймається на шістнадцятий робочий день з дня, наступного за днем вручення суб'єкту господарювання акта, що є підставою для анулювання ліцензії". Тобто, вказаною нормою встановлено певний порядок для прийняття рішення про анулювання ліцензії та строки прийняття рішення.
Отже, керуючись вищезазначеною нормою, додаємо шістнадцять робочих днів з 21.02.2024 та отримуємо 13.03.2024 - дату коли відповідач мав право прийняти оскаржувані розпорядження. Тобто, навіть на час звернення з даним позовом до суду оскаржувані розпорядження ще не могли бути прийняті. Будь яке прийняте розпорядження про анулювання ліцензії, раніше 13.03.2024 є безпідставним.
Ухвалою суду від 05.03.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою суду від 05.03.2024 у задоволенні заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовлено.
Відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що у спірних правовідносинах діяв в межах наданих повноважень, відтак підстави для задоволення позову відсутні. Також зазначив, що передбачена статтею 3 Закону України № 481/95-ВР норма щодо прийняття розпорядження про анулювання ліцензії на шістнадцятий робочий день з дня, наступного за днем вручення суб'єкту господарювання акта, що є підставою для анулювання ліцензії, стосується лише ліцензій на право виробництва спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального.
ГУ ДПС у Сумській області акцентує увагу суду на тому, що чинним законодавством порядок видачі та анулювання ліцензій на право виробництва підакцизних товарів та на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами регулюється по різному, так на право виробництва підакцизних товарів статтею 3 Закону України № 481/95-ВР, а на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами статтею 15 даного закону.
Разом з тим, порядок анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами не включає до себе аналогічні до ст. 3 Закону України № 481/95-ВР вимоги щодо прийняття розпорядження про анулювання ліцензії на право виробництва підакцизних товарів на шістнадцятий робочий день з дня, наступного за днем вручення суб'єкту господарювання акта.
Враховуючи вищенаведене, посилання позивачки на вимоги ст. 3 Закону України № 481/95- Р є безпідставним та такими, що спростовуються наведеними вище твердженнями.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 21.12.2023 позивачка отримала від відповідача ліцензію № 18110308202301965 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та ліцензію № 18110311202301803 на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами на період з 24.12.2023 по 24.12.2024 та планувала здійснювати відповідну діяльність у вказаний період. Однак, в електронний кабінет платника податків отримала витяг з розпорядження від 16.02.2024 № 52-р/лс внутрішній номер 1401940 про анулювання ліцензії № 18110308202301965 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та витяг з розпорядження від 16.02.2024 № 52-р/лс внутрішній номер 1401947 про анулювання ліцензії № 18110311202301803 на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.
В межах виконання наказу № 343-кп від 09.02.2024 "Про проведення фактичної перевірки" фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , начальником відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального, управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Сумській області ОСОБА_2 та головним державним інспектором відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального, управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Сумській області ОСОБА_3 13.02.2024 було здійснено вихід за місцем провадження діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
За результатами виходу встановлено, що за вказаною адресою розташована одноповерхова нежитлова будівля з вивісками з лівої сторони " ОСОБА_4 " та з правої сторони "магазин Комишаночка". Поруч з нежитловою будівлею знаходиться прилягаюча до неї територія. На час виходу приміщення зачинене, роздрібна торгівля підакцизними товарами не здійснювалася. Також, за вказаною адресою встановлено відсутність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , її представників або найманих працівників.
За результатами виходу за місцем провадження діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 встановлено відсутність посадових осіб, у зв'язку з чим проведення фактичної перевірки неможливо, про що складено акт від № 173/С/18-28-09-01/2490508344 від 13.02.2024 про встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання.
Акт від № 173/С/18-28-09-01/2490508344 від 13.02.2024 про встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання за місцезнаходженням надісланий позивачці та отриманий нею 20.02.2024.
Службовою запискою відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального № 118/18-28-09-01-05 від 14.02.2024 начальника управління контролю за підакцизними товарами повідомлено про виявлений факт відсутності суб'єкта господарювання за місцем провадження діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 .
На підставі чого ГУ ДПС у Сумській області видано розпорядження № 52-р/лц про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями № 18110308202301965 термін дії з 24.12.2023 до 24.12.2024 та в частині анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами № 18110311202301803 термін дії з 24.12.2023 до 24.12.2024.
Головним управлінням ДПС у Сумській області в порядку, передбаченому ч.55 ст.15 Закону України № 481/95-ВР, витяги з розпорядження № 52-р/лц 16.02.2024 засобами електронного зв'язку направлено до електронного кабінету платника ФОП ОСОБА_1 та отримано 16.02.2024.
Враховуючи вищенаведене, відповідна ліцензія анульована з 16.02.2024.
Відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків.
Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно з пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Підстави проведення фактичної перевірки регламентовано статтею 80 Податкового кодексу України, відповідно до пункту 80.2 якої фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:
- у разі коли за результатами перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про можливі порушення платником податків законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, та виникає необхідність перевірки таких фактів (пп. 80.2.1 п. 80.2 ст. 80);
- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів (пп. 80.2.2 п. 80.2 ст. 80);
- письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування (пп. 80.2.3 п. 80.2 ст. 80);
- неподання суб'єктом господарювання в установлений законом строк обов'язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками (пп. 80.2.4 п. 80.2 ст. 80);
- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального (пп. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80);
- у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у пункті 75.1.3 (щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) (пп. 80.2.6 п. 80.2 ст. 80);
- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації (пп. 80.2.7 п. 80.2 ст. 80).
Відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи-платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи-платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Як зазначено у пункті 86.1 статті 86 Податкового кодексу України, результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Підстави та порядок проведення перевірки позивачкою не оскаржуються.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального на території України визначає Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" № 481/95-ВР.
Відповідно до ст. 1 Закону України № 481/95-ВР ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ, що засвідчує право суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Стаття 3 Закону України № 481/95-ВР регулює порядок видачі, анулювання ліцензій на виробництво спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального.
Питання щодо порядку видачі та анулювання ліцензій на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями регулюється статтею 15 Закону України № 481/95-ВР.
Відповідно до ч.54 ст.15 Закону України № 481/95-ВР ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження на підставі:
- заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво);
- рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво);
- несплати чергового платежу за ліцензію;
- встановлення факту незаконного використання суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) марок акцизного податку (стосовно імпортерів);
- встановлення факту торгівлі суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку;
- рішення суду про встановлення факту переміщення суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, поза митним контролем;
- порушення вимог статті 15 3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, особам, які не досягай 18 років, або у не визначених для цього місцях;
- отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися / не погоджувалися такими органами;
- встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії;
- встановлення факту здійснення роздрібної торгівлі через реєстратори розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій), не зазначені в ліцензії;
- акта про встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) за місцем провадження діяльності, яка підлягає ліцензуванню. До такого акта долучається мультимедійна інформація щодо фіксації зазначеного факту технічними приладами та/або технічними засобами, що здійснюють або мають функції фото -, кінозйомки, відеозапису чи звукозапису, та/або засобами фото-, кінозйомки, відеозапису чи звукозапису;
- порушення термінів звернення до органу ліцензування щодо зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання (у тому числі іноземному суб'єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензії;
- акта, що засвідчує факт відмови суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) та/або його посадових (службових) осіб без законних підстав у допуску уповноважених представників контролюючого органу до проведення перевірки, складеного відповідно до вимог пункту 81.2 статті 81 Податкового кодексу України. До такого акта долучається мультимедійна інформація щодо фіксації зазначеного факту технічними приладами та/або технічними засобами, що здійснюють або мають функції фото -, кінозйомки, відеозапису чи звукозапису, та/або засобами фото -, кінозйомки, відеозапису чи звукозапису;
- рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію указом Президента України про застосування до суб'єкта господарювання санкцій, передбачених пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції".
Як вже встановлено судом В межах виконання наказу № 343-кп від 09.02.2024 "Про проведення фактичної перевірки" фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , начальником відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального, управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Сумській області Соколом Сергієм Вікторовичем та головним державним інспектором відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального, управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Сумській області ОСОБА_3 13.02.2024 було здійснено вихід за місцем провадження діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
За результатами виходу встановлено, що за вказаною адресою розташована одноповерхова нежитлова будівля з вивісками з лівої сторони " ОСОБА_4 " та з правої сторони "магазин Комишаночка". Поруч з нежитловою будівлею знаходиться прилягаюча до неї територія. На час виходу приміщення зачинене, роздрібна торгівля підакцизними товарами не здійснювалася. Також, за вказаною адресою встановлено відсутність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , її представників або найманих працівників.
За результатами виходу за місцем провадження діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 встановлено відсутність посадових осіб, у зв'язку з чим проведення фактичної перевірки неможливо, про що складено акт від № 173/С/18-28-09-01/2490508344 від 13.02.2024 про встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання.
Акт від № 173/С/18-28-09-01/2490508344 від 13.02.2024 про встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання за місцезнаходженням надісланий позивачці та отриманий нею 20.02.2024.
Службовою запискою відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального № 118/18-28-09-01-05 від 14.02.2024 начальника управління контролю за підакцизними товарами повідомлено про виявлений факт відсутності суб'єкта господарювання за місцем провадження діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 .
На підставі чого ГУ ДПС у Сумській області видано розпорядження № 52-р/лц про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями № 18110308202301965 термін дії з 24.12.2023 до 24.12.2024 та в частині анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами № 18110311202301803 термін дії з 24.12.2023 до 24.12.2024.
Головним управлінням ДПС у Сумській області в порядку, передбаченому ч.55 ст.15 Закону України № 481/95-ВР, витяги з розпорядження № 52-р/лц 16.02.2024 засобами електронного зв'язку направлено до електронного кабінету платника ФОП ОСОБА_1 та отримано 16.02.2024.
Згідно ст. 3 Закону України № 481/95-ВР ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного рішення про анулювання у формі розпорядження про таке анулювання на підставі акта про встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) за місцем провадження діяльності, яка підлягає ліцензуванню. До такого акта долучається мультимедійна інформація щодо фіксації зазначеного факту технічними приладами та/або технічними засобами, що здійснюють або мають функції фото -, кінозйомки, відеозапису чи звукозапису, та/або засобами фото-, кінозйомки, відеозапису чи звукозапису.
Розпорядження про анулювання ліцензії приймається:
на шістнадцятий робочий день з дня, наступного за днем вручення суб'єкту господарювання акта, що є підставою для анулювання ліцензії.
Доказів повідомлення контролюючого органу про зміну відомостей в частині місцезнаходження позивачки до суду сторонами не надано.
Суд зазначає, що чинним законодавством порядок видачі та анулювання ліцензій на право виробництва підакцизних товарів та на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами регулюється по різному, так на право виробництва підакцизних товарів статтею 3 Закону України № 481/95-ВР, а на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами статтею 15 даного Закону. Разом з тим, порядок анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами не включає до себе аналогічні до ст. 3 Закону України № 481/95-ВР вимоги щодо прийняття розпорядження про анулювання ліцензії на право виробництва підакцизних товарів на шістнадцятий робочий день з дня, наступного за днем вручення суб'єкту господарювання акта.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги є безпідставним і не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд,
В задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Сумській області про визнання протиправним та скасування розпорядження, зобов'язання вчинити дії відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М. Шаповал