Ухвала від 14.05.2024 по справі 440/5665/24

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

. 14 травня 2024 рокум. ПолтаваСправа № 440/5665/24

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Чеснокова А.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якій просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо обмеження ОСОБА_1 збільшення пенсії за вислугу років під час перерахунку та виплати пенсії, починаючи з 01.03.2023 і до теперішнього часу за рахунок встановлення щороку обмеженої суми індексації базового грошового ОСНП відповідно розміром 1500,00 грн, що також в свою чергу призвело до обмеження загального підсумку пенсії з 01.03.2024 і до теперішнього часу із розрахунку з надбавками встановленими відповідачем, (індексація базового ОСНП 2022 - (17210,46*0,140) = 2409,46 грн; - індексація базового ОСНП 2023 (19619,92*0,197) = 1500,00 грн, замість 3865,12 грн; - індексація базового ОСНП 2024 (23485,04*0,0796) = 1500,00 грн, замість 1869,41 грн; - щомісячна доплата до 2000 грн. відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021 - 2000,00 грн), розміром 23610,00 грн. замість 27354,45 грн (17210,46 + 2409,46 + 3865,12 + 1869,41 + 2000) з протизаконним обмеженням загального підсумку пенсії під час проведення її перерахунку та виплати максимальним розміром, що не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, в супереч Рішенню Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 та нормам Закону № 2262-ХІІ від 09.04.1992, Закону № 1282-XII від 3.07.1991 "Про індексацію грошових доходів населення", Закону № 2017-III від 05.10.2000 "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії", Закону № 1058-IV від 09.07.2003 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на підставі доказів, див. (додаток № 2), (додаток № 3) та розрахунків наданих в позові з урахуванням правової позиції Другого апеляційного адміністративного суду в постанові від 07.03.2024 у справі № 440/17706/23 по суті спору;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити, починаючи з 01.03.2023 і в подальшому до теперішнього часу, з урахуванням існуючих правовідносин на теперішній час, які пов'язані з пенсійним забезпеченням позивача, провести перерахунок та виплату пенсії позивача із розрахунку 77% від грошового забезпечення за відповідною посадою з урахуванням щомісячної доплати до 2000 грн. відповідно до постанови КМУ № 713 від 14.07.2021, індексації базового ОСНП 2022 - (17210,46*0,140) = 2409,46 грн та з надбавками без обмеження, встановленими із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) у розмірі 1,197 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 та 1,0796 згідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185, розміром 1500,00 грн, а також з виключенням з 01.03.2024 і в подальшому обмеження загального розміру пенсії під час її перерахунку та виплати максимальним розміром, що не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, яки втратили працездатність, з урахуванням висновків Полтавського окружного адміністративного суду, яки стосуються протиправних дій відповідача з цього питання в рішеннях від 24.05.2023 у справі № 440/3785/23, а також від 14.11.2022 у справі № 440/6418/22 включаючи подальші перерахунки пенсії.

Пунктами 3, 5, 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

За приписами частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Дослідивши матеріали позовної заяви на предмет відповідності останньої вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, суд встановив наступне.

За правилами пункту 2 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Судом встановлено, що позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача.

За правилами пункту 8 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Всупереч викладеному, позовна заява не містить відомостей про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких приєднано до позову.

Відповідно до частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною другою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір".

Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2024 року - 3028,00 грн.

Відповідно до абзацу 2 частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з позовної заявою, яка містить одну позовну (та похідну від неї) вимогу немайнового характеру, а тому сума судового збору за подання вказаного позову складає 1211,20 грн.

В силу частини другої статті 9 Закону України "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Разом із тим, до позовної заяви не долучено документа про сплату судового збору у встановленому Законом розмірі.

Крім того, згідно зі статтею 48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Відповідно до статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

Разом із тим, до позовної заяви не додано доказів адміністративної процесуальної правосуб'єктності позивача (копії паспорта). Так само позовна заява не містить доказів на підтвердження присвоєння позивачу ідентифікаційного номеру (реєстраційного номеру облікової картки платника податків).

Таким чином, поданий до суду адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За викладених обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.

Вказані недоліки можуть бути усунені шляхом подання до Полтавського окружного адміністративного суду

позовної заяви, оформленої відповідно до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України;

оригінала документа про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн за реквізитами: номер рахунку: UA 078999980313191206084016719, ЄДРПОУ: 37959255,отримувач: ГУК у Полт.обл/тг м. Полтава/22030101, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), призначення платежу: судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Полтавський окружний адміністративний суд або документа, який підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;

копію паспорта та довідки про присвоєння позивачу ідентифікаційного номеру (рнокпп).

На підставі викладеного, керуючись статтями 30, 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.

Для усунення визначених в цій ухвалі недоліків позивачу надати п'ятиденний строк, який розпочинає перебіг з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити позивачу, що в разі неусунення недоліків залишеної без руху позовної заяви у встановлений судом строк, остання буде повернута.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя А.О. Чеснокова