Справа № 420/13302/24
14 травня 2024 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Скупінська О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, буд.5, код ЄДРПОУ 39398646), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385), Головне управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, буд.5, код ЄДРПОУ 44069166), про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії
До Одеського окружного адміністративного суду 30.04.2024 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог, на стороні відповідача: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головне управління ДПС в Одеській області, в якій позивач просить суд:
1. Визнати протиправними дії Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023;
2. Зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262- ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023.
06.05.2024 ухвалою судді позовну заяву ОСОБА_1 , залишено без руху та надано строк для усунення недоліків шляхом надання до суду позовної заяви відповідно до КАС України, з визначенням сторони відповідача.
09.05.2024 до суду надійшла заява (вхід.№18565/24) представника позивача - адвоката Кузнєцової Л.В. про усунення недоліків в якій зазначено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2019 № 395, головним управлінням Державної фіскальної служби в Одеській області було винесено рішення засновників щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації та створено комісію з реорганізації на чолі з Головою комісії з реорганізації ОСОБА_2 , що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців від 07.05.2024. Пунктом 7 частини 1 статті 4 КАС України надано визначення суб'єкта владних повноважень орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Отже, оскільки на теперішній час Головне Управління ДФС в Одеській області знаходиться в стані припинення шляхом реорганізації та усі повноваження, згідно діючого законодавства передані Голові комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області, то вважає, що Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646) є єдиним суб'єктом владних повноважень, до якого слід пред'являти позовні вимоги про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії. Враховуючи вищевикладене, просить відкрити провадження.
Ознайомившись зі змістом отриманої заяви, суддя дійшов висновку про необхідність продовжити позивачу строк на усунення недоліків позову з огляду на наступне.
Як вбачається із наданої позивачем заяви про усунення недоліків, представником позивача не усунуто недоліки на виконання ухвали від 06.05.2024.
Суддя повторно зазначає, що позивачем, у позовній заяві вказано відповідачем Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області, хоча Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області, Комісія з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області та Голова комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області - це три самостійні суб'єкти владних повноважень, у розумінні КАС України.
Тобто, відповідачем у даній справі має бути чітко зазначено або Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області або Комісія з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області або Голова комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області
Згідно ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Відповідно до ч.2 ст.121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, застосовуючи аналогію закону згідно ст.7 КАС України суддя вважає за необхідне продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Отже, позивачу необхідно надати до суду позовну заяву відповідно до КАС України, з визначенням сторони відповідача.
Суддя вважає за достатнє встановити позивачу 5-денний строк для усунення.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя
Продовжити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головне управління ДПС в Одеській області, про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Олена СКУПІНСЬКА