Постанова від 14.05.2024 по справі 559/1667/24

ССправа № 559/1667/24

Номер провадження 3/559/987/2024

ПОСТАНОВА

14.05.2024 року місто Дубно Рівненська область

Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Ралець Р.В. розглянувши матеріали, які надійшли від ВОНС в Дубенському районі УПП в Рівненській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , не працюючого, до адміністративної відповідальності раніше притягався,

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173-2 ч. 2 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

14.05.2024 Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від ВОНС в Дубенському районі УПП в Рівненській області ДПП надійшов адміністративний протокол серії ВАВ №601833, складений 30.04.2024 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 з доданими матеріалами(а.с.1).

Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Вивчивши зміст вказаного протоколу про адміністративне правопорушення та матеріали додані до нього, приходжу до висновку про необхідність їх повернути для дооформлення органу, який їх направив, з наступних підстав.

Так, вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення встановлені ст. 256 КУпАП і у ньому мають бути зазначені відомості, необхідні для вирішення справи.

Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженою наказом МВС України 06.11.2015 №1376 і зареєстрованою в МЮ України 01.12.2015 за №1496/27941 (далі Інструкція) встановлено порядок оформлення в органах Національної поліції України, у тому числі в їх структурних (відокремлених) підрозділах (далі - органи поліції), матеріалів про адміністративні правопорушення, порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також визначено порядок контролю за дотриманням законодавства під час оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення (крім правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).

Згідно п. 11 Інструкції при складанні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права, передбачені статтями 55, 56, 59, 63 Конституції України, статтею 268 КУпАП, повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто у строки, визначені статтею 277 КУпАП, про що робиться відмітка та ставиться підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно п. 15 Інструкції до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).

Адміністративна відповідальність за ч.2 ст. 173-2 КУпАП настає за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.1 ст. 173-2 КУпАП.

До матеріалів справи не долучено належним чином оформлену копію судового рішення, з мокрими печатками, що набрало законної сили, яке б підтверджувало що ОСОБА_1 протягом року притягався до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України, врегульовано Законом України "Про національну поліцію".

Цим Законом встановлено, що завданнями поліції, окрім забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії злочинності, є забезпечення охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.

Крім того, пунктом 4 частини 2 статті 25 Закону України "Про національну поліцію" встановлено, що поліція здійснює інформаційну взаємодію з іншими органами державної влади України, органами правопорядку іноземних держав та міжнародними організаціями.

На підставі викладеного, з метою забезпечення виконання поліцією завдань, покладених на неї Законом України "Про Національну поліцію", а також вимог закону, зокрема і Конституції України, щодо обов'язковості рішень суду, ВОНС в Дубенському районі УПП в Рівненській області зобов'язаний звернутись до загального місцевого суду, яким було винесено рішення, із запитом щодо отримання копій постанов судді щодо притягнення до адміністративної відповідальності протягом року ОСОБА_1 передбаченої ст. 173-2 КУпАП.

Після отримання відповідної копії постанови судді, засвідченої судом у встановленому законом порядку, ВОНС в Дубенському районі УПП в Рівненській області ДПП зобов'язаний долучити її(їх) до матеріалів для ствердження обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення.

Долучена до матеріалів копія термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА №435030(а.с.4) є нечитабельною.

Посадова особа в протоколі не зазначила коли відбудеться розгляд справи, а лише обмежилася записом «за викликом», працівниками поліції не було забезпечено явку ОСОБА_1 , не повідомлено його про дату направлення матеріалів до суду, а суд не має можливості належним чином судовою повісткою викликати його в судове засідання в строк, встановлений для розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП.

Враховуючи вищенаведене, встановлено, що: 1) адміністративні матеріали оформлені в порушення вимог п.15 Інструкції; 2) в порушення п. 11 Інструкції, працівниками поліції не було забезпечено явку ОСОБА_1 , не повідомлено його про дату направлення матеріалів до суду; 4) в матеріалах справи відсутні належні доказів кваліфікації дій порушника, а тому суд дійшов висновку, що даний адміністративний матеріал слід повернути до ВОНС в Дубенському районі УПП в Рівненській області ДПП для доопрацювання.

Згідно вимог п.п.1,2,3 розділу VII Інструкції передбачено, що організація контролю за порядком здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення в органах поліції здійснюється їх безпосередніми керівниками і безпосередній контроль за дотриманням уповноваженими посадовими особами законодавства під час здійснення проваджень у справах про адміністративні правопорушення покладається на керівників структурних підрозділів органу поліції.

Керуючись ст. ст. 278, 283 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення складені на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 601883 від 30.04.2024, складеного інспектором взводу №3 роти №6 (з обслуговування Дубенського району) батальйону УПП в Рівненській області ДПП молодшим лейтенантом поліції Йовиком Андрієм Борисовичемвичем, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП повернути до ВОНС в Дубенському районі УПП в Рівненській області для належного оформлення з підстав, які вказані у цій постанові, а також для організації доставки порушника до суду, або належного його повідомлення про дату, час, місце розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення.

Звернути увагу керівництва ВОНС в Дубенському районі УПП в Рівненській області для належного реагування на допущені під час встановлення фактичних обставин справи порушення закону та дії працівників ВОНС в Дубенському районі УПП в Рівненській області в частині належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та скерування його в суд, з метою недопущення в майбутньому постановлення окремої постанови.

Постанова є остаточною оскарженню не підлягає.

Постанова набрала законної сили 14.05.2024.

Суддя Р.В.Ралець