Постанова від 11.04.2024 по справі 367/3148/24

Справа № 367/3148/24

Провадження №3/367/1400/2024

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 квітня 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Шестопалова Я.В., розглянувши матеріали, що надійшли з військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

04.04.2024 року до Ірпінського міського суду Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 83 від 03.04.2024 року відносно ОСОБА_2 за вчинення ним 02.04.2024 року правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його (її) компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ч.ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Відповідно до Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів»», щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів, від 3 листопада 2020 року, № 950-IX, розділ XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» доповнити пунктом 3-1 такого змісту: До набрання чинності законом України, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року».

Відповідно до листа Ради суддів України від 22.07.2020 року № 9рс-466/20-вих, адресованому головам місцевих та апеляційних загальних судів, зазначено, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.

При вивченні матеріалів даної справи, відповідно до ст. 256 КУпАП, судом було встановлено, що місцем вчинення адміністративного правопорушення є: Київська область, Бучанський район, с. Шпитьки. Разом із тим, с. Шпитьки Київської області, до набрання чинності Закону України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX відносилось до Києво-Святошинського району Київської області, тому дана справа про адміністративне правопорушення надійшла до Ірпінського міського суду Київської області з порушенням вимог ст. 276 КУпАП.

Порушення правил підсудності є істотним порушенням процесуального законодавства та підставою для скасування судового рішення.

Враховуючи викладене, суд, прийшов до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення № 83 від 03.04.2024 року відносно ОСОБА_1 за вчинення ним 02.03.2024 року правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, необхідно повернути до в/ч НОМЕР_1 , для подальшого направлення даних матеріалів за підсудністю до Києво-Святошинського районного суду Київської області.

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення разом із доданими документами - повернути до військової частини НОМЕР_1 , для подальшого направлення даних матеріалів до Києво-Святошинського районного суду Київської області за підсудністю.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Я.В. Шестопалова