Справа № 204/4673/24
Провадження № 3/204/1815/24
13 травня 2024 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Безрук Т.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця ВЧ НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії НГУ №138822 від 10.05.2024 року, 09.05.2024 ОСОБА_1 вчинив порушення посадових обов'язків, визначених статутом ЗСУ, функціональних обов'язків за посадою, вимог інструктажів та бесід, правил поведінки у звільненні щодо заборони вживання алкоголю, порушено ст. 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ, вчинив злісну непокору законним вимогам посадових осіб НПУ.
Суддя, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до висновку, що справапро адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Військової частини НОМЕР_2 .
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відсутність необхідних відомостей не дозволяє суду всебічно, повно й об'єктивно досліджувати обставини справи і винести постанову в точній відповідності з законом, тим самим порушуються положення ст.ст.7, 245, 251, 252 КУпАП.
Однак, всупереч зазначеним вимогам закону у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місця та часу вчинення правопорушення.
Крім того, до протоколу не долучено копії протоколу складеного відносно ОСОБА_1 за ст. 185 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
За загальним правилом, визначеним ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У зв'язку з відсутністю зазначення у протоколі про адміністративне правопорушення місця вчинення правопорушення та часу, суд позбавлений можливості вирішити питання, чи належить до його компетенції розгляд справи.
Відповідно до ст.278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимог ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що проводить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи про адміністративне правопорушення відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на доопрацювання.
Таким чином, у зв'язку з вказаними недоліками справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Військової частини НОМЕР_1 , для дооформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя,
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП повернути до Військової частини НОМЕР_1 , - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Безрук