Постанова від 04.12.2007 по справі 6/352

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 7-44-62

Іменем України

ПОСТАНОВА

"04" грудня 2007 р., 11 год. 20 хв., м. Чернігів Справа № 6/352

Господарський суд Чернігівської області у складі:

судді Блохіної Ж.В.

при секретарі Кузьміні М.М.,

за участю представників

позивача: Юрченко В.В., довіреність № 6 від 19.11.2007р.,

відповідача: не з»явився,

розглянувши у відкритому

судовому засіданні

позов Управління Пенсійного фонду України в Прилуцькому

районі, вул. Київська, 224, м. Прилуки

до Крутоярівської сільської ради,

вул. Пирятинська, 17, с. Крутоярівка, Прилуцький район

про стягнення 10341,87 грн.

ВСТАНОВИВ:

Управлінням Пенсійного фонду України в Прилуцькому районі (далі -позивач) заявлено позов до Крутоярівської сільської ради (далі -відповідач) про стягнення 10341,87 грн. заборгованості по відшкодуванню на переплату пенсії.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених в позовній заяві.

Від відповідача на адресу суду надійшло клопотання №03-19/120 від 03.12.2007р., в якому відповідач просить розглянути справу без його участі та зазначає, що позовні вимоги визнає в повному обсязі.

Вислухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, господарський суд встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» Соломонову Станіславу Максимовичу з 1998 року призначено пенсію державного службовця, який працював на посаді голови Крутоярівської сільської ради.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія Закону України «Про державну службу». Сільський голова прирівнюється до відповідних категорій посад державних службовців, якщо інше не передбачено законодавством України.

Згідно ч. 2 ст. 37 Закону України «Про державну службу» на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно ст. 37-1 вищевказаного Закону, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. № 865 Крутоярівською сільською радою надано дві довідки на Солом'яного Станіслава Максимовича, №60 від 25.04.2006р. та №179 від 19.07.2007р., для перерахунку пенсії державного службовця відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2007р. № 700, в яких Крутоярівською сільською радою була помилково вказана надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 50%.

На підставі вищевказаних довідок управлінням Пенсійного фонду України в Прилуцькому районі здійснений перерахунок пенсії, та встановлено, що при виплаті пенсії Солом'янову С.М. утворилась переплата в розмірі 10341,87 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 50 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Управління пенсійного фонду України в Прилуцькому районі зверталось до Солом'яного С.М. з пропозицією добровільно сплатити суму надміру виплаченої пенсії, проте Солом'янов С.М. від добровільної сплати відмовився.

Відповідно до ч. 2 ст. 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.

Відповідач позовні вимоги визнав в повному обсязі.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 112, 136, 158,160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Крутоярівської сільської ради (вул. Пирятинська, 17, с. Крутоярівка, Прилуцький район, код 01195253, р/р 35412008001578 в ГУДКУ у Чернігівській області, МФО 853592) на користь Управління Пенсійного фонду України в Прилуцькому районі (вул. Київська, 224, м. Прилуки, р/р 2560330301273 в Прилуцькому відділенні №221 ВАТ «Державний ощадний банк України», код 21404747) 10341,87 грн. боргу.

3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

4. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя Ж.В. Блохіна